Neshody s partnerem kvůli topení

3.4.17 09:28

Neshody s partnerem kvůli topení

S přítelem spolu bydlíme 4 měsíce. Jsem s ním ráda, ráda s ním trávím čas, rozumíme si a podporuje mě ve všem. Nicméně lidi nejsou dokonalý a jsou vlastnosti, co mi vytáčí, jako třeba jeho polovičatost, ale s tím se dá žít.
Z čeho ale nevím, jak vyřešit problém, je topení. Já nejradši spím v chladnější místnosti s nastevřeným oknem, abych se pěkně zachumlala pod peřinou. Mně bývá totiž normálně pořád horko. Přítel naopak chce mít teplo v místnosti a spát nejlépe bez peřiny, ale to se stejně přikryje, protože jemu je naopak pořád zima. Problém je, že já nemůžu usnout, když je v místnosti horko a on zase nemůže spát, když se škube zimou, když vypnu topení. Několikrát jsme o tom mluvili, poštěkali se o tom a rozumný kompromis né a né najít. Oba se shodneme na tom, že spolu chceme usínat v náručí. Bydlíme v 1+1. Teď v noci to chodí tak, že než jdu spát, tak jsou radiátory vypnutý a předtím se větrá, ale přítel chodí spát déle než já a ráno zase vidím na radiátorech, že to je zase zapnutý na maximum.
Asi ani tak nehledám žádnou radu, jako spíš jestli je tu někdo, kdo řešil podobný problém a jak jste ho nakonec vyřešili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

69733
3.4.17 09:34

@BiohazardMichell No, tak pokud stejně chodí přítel spát později, tak spolu těžko v náručí usínáte a tedy najít alespoň 2+kk a spát odděleně. Pak už leda zkusit jeden spát nahý a druhý v termorybanu (ale to je zas dost nepraktické na jiné věci :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
3.4.17 09:35

Pořídit mu teplý pyžamo a super výhřevnou teplou peřinu a tobě lehkou letní deku? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14950
3.4.17 09:37

@BiohazardMichell máme to tak s manželem. Já jsem spíše zimouhřivá a neusnu dokud mi je zima, manžel naopak. Já tedy chodím dost často spát dříve. Ale topení máme zapnuté tak nějak na polovinu, jako všechny ostatní topení vostatních místnostech. Já spím v tlustém pyžamu, mnohdy mám i deku pod peřinou. Manžel spí buď přímo bez pyžama, nebo jen spodní část. Nyní třeba má už letní verzi peřiny. V tomto se mi manžel přizpůsobil. Jo a manžel si větrá chvíli před spaním, ne, že je celý večer otevřené okno.

Jinak pokud chcete být spolu, je nutné aby jste se vy dva domluvili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10444
3.4.17 09:38

Kompromis může znamenat klidně udělat průměr z jeho třeba 23st a tvých 17ti na 20. ;) Ty si zvykneš, třeba si pořiď tenčí deku, abys měla pocit „zachumlanosti“ a on se holt přikryje, ale zvykne si taky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14950
3.4.17 09:38
@Black Cat píše:
Pořídit mu teplý pyžamo a super výhřevnou teplou peřinu a tobě lehkou letní deku? ;)

s tímto souhlasím. Ten co potřebuje tepleji, nemůže spát bez pyžama a bez teplé peřiny. Jinak spaní v jedné místnosti nevyřešíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 09:40

Řešíme stejný problém, už 7 let, co jsme spolu. Jen naopak. My navíc spíme pod jednou dekou, to je teprv výkon :mrgreen: Řešení je zřejmě jediné, laskyplný kompromis. Na noc máme 19 stupňů, já si na svojí půlku přidám ještě jednu deku a spim v pyžamu a manžel spí pod tou tenkou dekou nahý… Právě na takových věcech se pozná, jestli se milujete na celý život…květiny, bonbony, dárky, to jsou jen gesta, tohle je život :lol:
A když vstane dřív a zatopí abych vstala do tepla… :srdce:

Příspěvek upraven 03.04.17 v 09:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
3.4.17 09:42

Partner má rád teplo, takže má tlustou duchnu (holt si ten tvůj nemůže vymýšlet, chce teplo, ať se přikryje) já jen letní peřinu a v létě to celkově kopu pryč, protože umírám vedrem. V noci vstanu a otevřu okno, protože v teple a suchém vzduchu nespím a nevyspaná nejsem funkční.

• Citovat
  • Upravit
kdochcekam
3.4.17 09:43

@BiohazardMichell Tak jestli bydlíte v bytě, tak se v noci stejnak netopí. Přítelovi asi stačí ten blacebo efekt, že má pocit, že topení je zapnuté, ale když jde spát, tak netopí a když vstává, tak taprve začíná. Ale topit vc ložnici je nezdravé a je to plýtvání. S ohledem na 1+1 bych teda řekla, že logicky on se může přiobléknout a použít teplejší peřinu, kdežto ty asi kůži nesvlečeš, abys neměla pocit horka při spaní. Snad topná sezona končí a hádáte se celkem zbytečně. :mavam:

• Citovat
  • Upravit
14112
3.4.17 09:43

Řešili jsme podobný problém, ale opačně. Mi je pořád horko a jí pořád zima. No vyřešili jsme to tak, že jsme pustili do ložnice kočky a teď je teplota v pokoji ten nejmenší problém, který je třeba v noci řešit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
3.4.17 09:45
@elen-ka píše:
s tímto souhlasím. Ten co potřebuje tepleji, nemůže spát bez pyžama a bez teplé peřiny. Jinak spaní v jedné místnosti nevyřešíte.

Jo, jo. Nevěřila jsem, že třebas může být teplejší peřina než klasická péřová. Pak jsem koupila synovi pratelnou vysoce výhřevnou zimní přikrývku z mikrovlákna a ze zvědavosti jsem ji vyzkoušela. Byla jsem fakt překvapená, že je to úplně něco jinýho, teplo to doslova odráželo od té přikrývky nazpátek… no mě v tom bylo horko.
Takže za mě… příteli zimomřivci pořídit nějakou takovouhle moderní supr dupr výhřevnou přikrývku… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10444

@kdochcekam Japato, že se v bytech v noci netopí? U nás je prostě topná sezona a jede to na stejný výkon pořád :nevim: Naopak teď už bych mohla ten závit překroutit třikrát dokola a stejně z toho nevycucnu ani stupeň navíc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
@zoidberg píše: Řešili jsme podobný problém, ale opačně. Mi je pořád horko a jí pořád zima. No vyřešili jsme to tak, že jsme pustili do ložnice kočky a teď je teplota v pokoji ten nejmenší problém, který je třeba v noci řešit :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.4.17 09:48

U nás jsem ten zimomřivější já. Řešíme to už osmnáct let a stejně pořádně nedovyřešili, protože to úplně ideální řešení to nemá. Holt se musí zvolit kompromis. Takže spíme v necelých devatenácti stupních, manžel jen triko s krátkým rukávem a já dlouhou noční košili (nesnáším pyžama!!!) a k tomu ponožky. Ponožky jsou nejdůležitější artikl, když spím bez nich, je mi zima furt. Manžel už si zvykl a když na ně někdy zapomenu, tak mi to hned připomíná, protože ví, že se jinak nevyspíme oba, jak se budu pořád budit a vrtět :lol: A tedy mít celou noc otevřené okno je pěkný nesmysl, i z ekonomického a ekologického hlediska, to se na mě nezlob. Ideální je dát topení na jedna až měsíček (takže to temperuje kolem těch 19 stupňů), pokud v ložnici termostat nemáte, tak si ho tam pořiďte, stojí to za to. Postupem času vychytáte teplotu, jaká bude plus mínus vyhovovat oboum. Vyvětrat večer před spaním a okno zase zavřít. Když necháš vychladit místnost do úplný mrtě, tak se pak nediv, že si topení pustí na plný koule, to já bych si pustila taky :zed: Protože to pak trvá docela dlouho, než se zase vyhřejou zdi a pak se teprve začne vyhřívat vzduch (a to už oba spíte, takže pak je tam vedro).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48298
3.4.17 09:48

@BiohazardMichell on topí i teď :lol:, u nás už teplo do topení nejde. mě je taky pořád vedro :mrgreen:, jedině fakt teplé pyžamo a teplejší peřinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama