Neshody s partnerem kvůli topení

Napsat příspěvek
20820
3.4.17 09:49

Holky, ale pokud je člověku zima na nos, tak může mít sebelepší peřinu a bude mít problém usnout ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
3.4.17 09:50

Jsme na tom stejně. Manžel se přizpůsobil :-). Spíme i v zimě s otevřeným oknem, oba zachumlaní do peřin V zimě oceňuje, že je mi zima, tak se k němu tulím, v létě je mi vedro a bývám dost nesnášenlivá. Musíš apelovat na to, že spát v horku a vydýchaném vzduchu je hrozně nezdravé. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
3.4.17 09:51
@Amys píše:
Holky, ale pokud je člověku zima na nos, tak může mít sebelepší peřinu a bude mít problém usnout ;)

Tak já to mám s dětmi přesně naopak - jakmile nos studenej není, nevyspíme se :)
Tuhle jsme spali na penzionu v zimě, kde nám dopředu nezatopili, v místnosti 10st, tlusté péřové peřiny a spali jsme jako andílci (dokonce i tehdy roční dcera, která se budila doma tak 5× za noc)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.4.17 09:55
@unuděná píše:
Tak já to mám s dětmi přesně naopak - jakmile nos studenej není, nevyspíme se :)
Tuhle jsme spali na penzionu v zimě, kde nám dopředu nezatopili, v místnosti 10st, tlusté péřové peřiny a spali jsme jako andílci (dokonce i tehdy roční dcera, která se budila doma tak 5× za noc)
:lol: :lol: :lol: Ono to chce fakt s rozumem. Myslím, že kdybyste v takové zimě spali každou noc, tak to taky nebude pravda :lol: Ale uznávám, že taková péřová duchna umí zázraky. Ale ono je to asi i o tom, v čem člověk vyrůstal. Já v domku s kamnama a časem kotlem, kde to do rána vychladlo a zatápělo se až po příchodu ze školy a práce. To byla kosa. Takže zřejmě na mě působí ještě dozvuky z dětství :lol: Prostě jsem milovník tepla, no :oops:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
3.4.17 09:55
@unuděná píše:
@kdochcekam Japato, že se v bytech v noci netopí? U nás je prostě topná sezona a jede to na stejný výkon pořád :nevim: Naopak teď už bych mohla ten závit překroutit třikrát dokola a stejně z toho nevycucnu ani stupeň navíc :mrgreen:

Aha, u nás teda ve 22 konec a začne se topit v 5. Ale já netopím. Rači se přioblíknu. :jazyk:

• Citovat
  • Upravit
432
3.4.17 09:57

My to máme podobně, přítel vyrůstal v přetopeném bytě, já zase v chladu, který mi maximálně vyhovuje. :) Když jsme ještě před lety nebydleli spolu a já u nich spala, myslela jsem, že tam zdechnu a to mi byli schopný ještě rvát k posteli elektro radiátor, ať si ho zapnu, když mi bude v noci zima :lol: My jsme oba hodně tolerantní, pár let bydlíme spolu a přítel si na chlad zvykl. Když je mu zima, tak se prostě obleče, on je zlatý v tom, že si uvědomuje, že proti zimě se dá spíš něco udělat (obleče se, má teplejší peřinu), než proti horku. A já zase když je mu prostě zima, sama mu topení zapnu, svleknu se, hodím na sebe slabou deku a v pohodě. Důležité je taky kvalitní povlečení, aby dokonale odvádělo vlhkost, takové v horku chladí, v zimě hřeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48160
3.4.17 09:58

U nas ja mam vetsi potrebu chladna celkove i na spani, nevydrzim byt prikryta. Muj muz je az po krk zabulany. Jsme oba kontaktni, takze je na me nalepeny v noci, jak na radiatoru, ze chce zahrivat, jeste kolikrat pres moji perinu hodi kus jeho, ja mu zas rikam mi je horko, ze umru na horko jestli neoddela tu perinu.
Ale my se nehadame v zime se topi primerene, nepretapime, aby bylo akorat. A ted uz skoro druhy tyden netopime vubec.
My mame nizkoenerget.dum, takze staci kolem 15h. zavrit v podkrovi okna a pak je tam prijemne teplo vecer, ze pred spanim poustim chladno oknem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
3.4.17 09:58
@Amys píše: :lol: :lol: :lol: Ono to chce fakt s rozumem. Myslím, že kdybyste v takové zimě spali každou noc, tak to taky nebude pravda :lol: Ale uznávám, že taková péřová duchna umí zázraky. Ale ono je to asi i o tom, v čem člověk vyrůstal. Já v domku s kamnama a časem kotlem, kde to do rána vychladlo a zatápělo se až po příchodu ze školy a práce. To byla kosa. Takže zřejmě na mě působí ještě dozvuky z dětství :lol: Prostě jsem milovník tepla, no :oops:

ježiši, taky jsem tak přechodně bydlela. A když jsem lezla z vany, tak se ze mě kouřilo. To bylo hrozné. Na záchodovém prkýnku pomalu jinovatka…tfuj tuj tfuj…na spaní jakše takeš. Ale na běžný pohyb po domě teda otřesné podmínky. Než kotel roztopil a začalo to být cítit, šlo se skoro zase psát. :roll: :roll:

• Citovat
  • Upravit
3.4.17 10:05

My to měli opačně, já měla vždycky ráda teplo a on horkokrevný pořád v kraťasech a topení stahoval. Kompromisem to skončilo tak, že já si zvykla :mrgreen: Přiobléct se můžu vždycky, v zimě si na spaní beru teplé ponožky a spím zachumlaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 10:07

My mame oddělené ložnice a jsem za ne vděčná 8) primární důvod je tedy manželovo chrápání, ale teplota dle našeho gusta je bonus :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 10:10

My to máme naopak… nechat mi manžel otevřené okno teď, když je venku zima, tak ráno ani nevstanu, budu totálně odrovnaná… já jsem zimomřivá, manžel horkokrevný… ale okno si navzájem neotvíráme, ani nezapínáme topení na maximum… mám velkou teplo peřinu a těším se na teplé jaro…
Chce to prostě kompromis, tak, aby to vyhovovalo oběma stranám… ani teplo, ani zima…

Jinak teda mě zaujalo nastevřené okno… to je proboha co? ;) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1123
3.4.17 10:11

Kup mu elektrickou decku pro duchodce, dej na matraci na jeho stranu postele a stupen topeni uz si nastavi sam. Ty budes mit na sve strane porad fajn a on se bude grilovat podle potreby. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.4.17 10:12
@ngauruhoe píše:
Kup mu elektrickou decku pro duchodce, dej na matraci na jeho stranu postele a stupen topeni uz si nastavi sam. Ty budes mit na sve strane porad fajn a on se bude grilovat podle potreby. :mrgreen:

Konenčně pořádný nápad :lol: :lol: :lol: jen ta dečka nesmí probíjet :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
3.4.17 10:13
@kdochcekam píše:
Aha, u nás teda ve 22 konec a začne se topit v 5. Ale já netopím. Rači se přioblíknu. :jazyk:

I u mamky v bytě ve 22 konec a začínají myslím kolem 6. Naprosto dostačující, v noci se topit nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
3.4.17 10:13

@Amys To otevřené okno celou noc není hloupost, máme nový byt a hodně drží teplotu. Skoro přes zimu netopíme. Já si občas přes den zatopím, když dlouho sedím u pc bez pohybu a topení zase vypnu, na noc je mi prostě teplo. V zimě je to ještě dobré, je to rohová místnost takže na otevřeném oknu netrvám. Ale topení bych od tama klidně odstranila :D Ale od února ho prostě musím otevřít, vím že nikde jinde v bytě se netopí, takže to není neekonomické.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama