Neshody s partnerem kvůli topení

Napsat příspěvek
1123
3.4.17 10:13

@Amys tak mu bude tepleji, no. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
3.4.17 10:16

@Regina Hero Kde bydlíte? Teplé jaro, to co je poslední dny venku mi přijde jako teplé léto :D Pozoruji zem, která je už na začátku dubna popraskaná a suchá. I ráno chodím psy venčit v tričku, u nás jsou i noci extrémně teplé.

• Citovat
  • Upravit
29386
@Saatine píše:
@Amys To otevřené okno celou noc není hloupost, máme nový byt a hodně drží teplotu. Skoro přes zimu netopíme. Já si občas přes den zatopím, když dlouho sedím u pc bez pohybu a topení zase vypnu, na noc je mi prostě teplo. V zimě je to ještě dobré, je to rohová místnost takže na otevřeném oknu netrvám. Ale topení bych od tama klidně odstranila :D Ale od února ho prostě musím otevřít, vím že nikde jinde v bytě se netopí, takže to není neekonomické.

ježíš, s tebou bych nemohla spát v jedné místnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31

No my máme to samý, já jsem schopná opravdu čučet do zdi celou noc pokud v ložnici je vedro.. ale ten můj si nestěžuje, když otevřu okno, má tlustou peřinu, já jen takovou lehkou… Pouze občas když k nám oknem přílétne smrad ze sousedova komínu :D to by i vyletěl z kůže :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
3.4.17 10:17
@unuděná píše:
Kompromis může znamenat klidně udělat průměr z jeho třeba 23st a tvých 17ti na 20. ;) Ty si zvykneš, třeba si pořiď tenčí deku, abys měla pocit „zachumlanosti“ a on se holt přikryje, ale zvykne si taky ;)

Přesně tak, máme to doma stejně, akorát naopak, já ráda teplíčko, manžel chladno, máme v ložnici 20°C a jsme spokojeni oba, manžel spí v trenkách a já ve froté pyžamu :mrgreen: A jinak prostě oddělené ložnice, pokud nenajdete kompromis, tak to jinak nepůjde, proč by měl jeden trpět? @kdochcekam Jestli se netopí u vás, tak je mi to líto, ale ve všech bytech, kde jsem bydlela a teplo bylo z teplárny, se topilo i v noci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.4.17 10:17
@Regina Hero píše:
ježíš, s tebou bych nemohla spát v jedné místnosti…

Zrovna se tu taky děsím!!! :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 10:19
@Saatine píše:
@Regina Hero Kde bydlíte? Teplé jaro, to co je poslední dny venku mi přijde jako teplé léto :D Pozoruji zem, která je už na začátku dubna popraskaná a suchá. I ráno chodím psy venčit v tričku, u nás jsou i noci extrémně teplé.

ojojoj… sice poslední tři dny chodím venku taky jen v tričku, ale teda ráno se psem jsem chodila ještě v bundě, bylo tak pět stupňů…
Ty nežiješ v ČR? To bych potom pochopila… u nás v Olomouci bylo v noci ještě kolem nuly… mít v tom otevřené okno, tak ráno mám zablokovaný krk, oteklé oči a rýmu, kterou normálně nikdy nemám, i když chodím venku jen málo oblečená i v chladnu… ale když spím, tak mi tohle všechno prostě dělá takovéto šílenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.4.17 10:20

Jojo, taky se mi chladem blokuje krk a uvnitř mi škrábe (dýchám v noci pusou :oops: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
3.4.17 10:20

@Regina Hero Za to může otcův studený odchov. Kotel měl nastavený na 20 stupňů, ale v jídelno/kuchyni. Takže v jiných místnostech byla kosa :D Jakmile tam dojdu, zvedám automaticky termostat. Na mě také působí psychologie, pokud je venku slunečno, je mi jedno kolik je tam stupňů, topit nepotřebuji.
Jakmile je zataženo, tak to topení zapnu. Pokud mám mrzutou náladu, sedám si s učebnicí rovnou před topení. Miluji horkou vanu. Ale spaní v teple je pro mě neúnosné no :/

• Citovat
  • Upravit
29386
3.4.17 10:21
@radkka píše:
Přesně tak, máme to doma stejně, akorát naopak, já ráda teplíčko, manžel chladno, máme v ložnici 20°C a jsme spokojeni oba, manžel spí v trenkách a já ve froté pyžamu :mrgreen: A jinak prostě oddělené ložnice, pokud nenajdete kompromis, tak to jinak nepůjde, proč by měl jeden trpět? @kdochcekam Jestli se netopí u vás, tak je mi to líto, ale ve všech bytech, kde jsem bydlela a teplo bylo z teplárny, se topilo i v noci :roll:

když jsme bydleli v paneláku, tak v deset v noci přestali topit a topení jen lehce temperovalo, někdy po šesté začalo zase klasicky hřát… a bylo to tak ve všech bytech s centrálním vytápěním… když člověk bydlí ve svém a naprogramuje si kotel sám, tak mu to pak topí i celou noc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
3.4.17 10:21

@BiohazardMichell myslím, že to je celkem normální

Víc přizpůsobit by se měl ten, komu je zima. Komu je horko, tak se ochaldí jen těžko :nevim: Ale komu je zima, má si vzít teplé pyžamo, pořádnou deku, nahřívací dečku a podobně. A nebo už jen oddělené ložnice 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
3.4.17 10:22
@Amys píše:
Konenčně pořádný nápad :lol: :lol: :lol: jen ta dečka nesmí probíjet :jazyk:
:-) :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
@Regina Hero píše:
když jsme bydleli v paneláku, tak v deset v noci přestali topit a topení jen lehce temperovalo, někdy po šesté začalo zase klasicky hřát… a bylo to tak ve všech bytech s centrálním vytápěním… když člověk bydlí ve svém a naprogramuje si kotel sám, tak mu to pak topí i celou noc…

Píšu o bytech s centrálním vytápění, myslela jsem, že to z mého textu lze pochopit. Nejsem deb.il, abych nevěděla, že když mám vlastní kotel, můžu si topit, kdy chci :roll: U nás topení topilo stejně jak ve dne, tak v noci, mělo jen krátké pauzy, kdy se netopilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine

@Regina Hero Většinu roku žiju v Brně :D Léto trávím v cizině.

• Citovat
  • Upravit
29386
3.4.17 10:24
@Saatine píše:
@Regina Hero Za to může otcův studený odchov. Kotel měl nastavený na 20 stupňů, ale v jídelno/kuchyni. Takže v jiných místnostech byla kosa :D Jakmile tam dojdu, zvedám automaticky termostat. Na mě také působí psychologie, pokud je venku slunečno, je mi jedno kolik je tam stupňů, topit nepotřebuji.
Jakmile je zataženo, tak to topení zapnu. Pokud mám mrzutou náladu, sedám si s učebnicí rovnou před topení. Miluji horkou vanu. Ale spaní v teple je pro mě neúnosné no :/

jsem ze studeného odchovu, měli jsme doma jen klasická kamna, takže se zatopilo večer, rozhicovalo, co to dá a přes noc kamna vychladla, než se zatopilo znovu až ráno, když jsme vstávali… přes den máme doma 21,5 - 21,8 stupňů, to je akorát, nepotřebuju ani dlouhý rukáv, ani peřinu… v noci to nesmí klesnout pod 19 stupňů, jinak je mi prostě zima… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama