Neshody s partnerem kvůli topení

Napsat příspěvek
Saatine
3.4.17 10:25

@radkka Klid, vím jistě, že u nás klidně mohu otočit termostatem v noci a topení začne topit. Jsme napojení na Teplárny Brno.
Má to i své nevýhody, jakmile lidé začnou vypínat topení, jde k nám přetlak a najednou topíme a já pak jak puk koukám, proč je mi takové vedro.

• Citovat
  • Upravit
29386
3.4.17 10:26
@Saatine píše:
@Regina Hero Většinu roku žiju v Brně :D Léto trávím v cizině.

jo, v Brně je vždycky tak o pět až sedm stupňů víc, než u nás v Olomouci… mám tam dceru a bydlel tam i manžel… no jo, to jste prostě už ty jižní kraje… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
3.4.17 10:27
@Saatine píše:
@radkka Klid, vím jistě, že u nás klidně mohu otočit termostatem v noci a topení začne topit. Jsme napojení na Teplárny Brno.
Má to i své nevýhody, jakmile lidé začnou vypínat topení, jde k nám přetlak a najednou topíme a já pak jak puk koukám, proč je mi takové vedro.

Nevýhody to jistě má, jenom nedovedu pochopit, jak někdo může vehementně tvrdit, že v bytech se v noci netopí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

No já jsem taková setrilka, takže když to nebylo vyloženě nutné, tak jsem topila min a manželovi jsem řekla, ať se prioblekne, takže nebyl v tričku ale v mikyne :) No ale co se vloni změnil ten zákon ohledně vypočítávání topení, tak jsme topili více a i přesto nám přišel krásný přeplatek :)…Takže ať se on prioblekne nebo ty se svlekni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
@Amys píše:
Jojo, taky se mi chladem blokuje krk a uvnitř mi škrábe (dýchám v noci pusou :oops: ).

jo, úplně to cítím, jak o tom tady píšeme… cítím s tebou, mám to přesně tak… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
3.4.17 10:31
@Danulinka16 píše:
No já jsem taková setrilka, takže když to nebylo vyloženě nutné, tak jsem topila min a manželovi jsem řekla, ať se prioblekne, takže nebyl v tričku ale v mikyne :) No ale co se vloni změnil ten zákon ohledně vypočítávání topení, tak jsme topili více a i přesto nám přišel krásný přeplatek :)…Takže ať se on prioblekne nebo ty se svlekni ;)

Já zase nedovedu pochopit, proč bych doma měla chodit navlečená jako puma, to si raději vydělám na topení a přírodu šetřím jinak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
3.4.17 10:31

@Regina Hero Když jezdíme za rodiči směrem Frýdek, tak taky říkáme, že jedeme na sever :D A pro jistotu bereme zimní bundy ;)

• Citovat
  • Upravit
3885
3.4.17 10:33

Zimu bych ještě snad zvládla, ale to otevřené okno během celé noci ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 10:34
@radkka píše:
Já zase nedovedu pochopit, proč bych doma měla chodit navlečená jako puma, to si raději vydělám na topení a přírodu šetřím jinak :nevim:

Oblečená v mikyne znamená být navlečena jako puma? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
3.4.17 10:35
@radkka píše:
Přesně tak, máme to doma stejně, akorát naopak, já ráda teplíčko, manžel chladno, máme v ložnici 20°C a jsme spokojeni oba, manžel spí v trenkách a já ve froté pyžamu :mrgreen: A jinak prostě oddělené ložnice, pokud nenajdete kompromis, tak to jinak nepůjde, proč by měl jeden trpět? @kdochcekam Jestli se netopí u vás, tak je mi to líto, ale ve všech bytech, kde jsem bydlela a teplo bylo z teplárny, se topilo i v noci :roll:

můžeš si ty oči sundat ze sloupu. I @Fazulina píše, že má tu zkušenost
A litovat nemusíš vůbec nikoho a nic, obě se shodujeme, že topit přes noc není potřeba. Pápá :mavam:

• Citovat
  • Upravit
20807
3.4.17 10:37
@Danulinka16 píše:
Oblečená v mikyne znamená být navlečena jako puma? :think:

Ano, já jsem tak bohatá, že doma chodím v triku.

@kdochcekam píše:
můžeš si ty oči sundat ze sloupu. I @Fazulina píše, že má tu zkušenost
A litovat nemusíš vůbec nikoho a nic, obě se shodujeme, že topit přes noc není potřeba. Pápá :mavam:

Mně je celkem jedno, na čem se shodujete a že dvě ženské žijí někde, kde se v noci netopí je mi taky celkem jedno, já ti píšu, že nemáš pravdu, když píšeš, že v noci se netopí a podáváš to jako fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
3.4.17 10:39
@radkka píše:
Nevýhody to jistě má, jenom nedovedu pochopit, jak někdo může vehementnětvrdit, že v bytech se v noci netopí :lol:

kdo to tu prosím tvrdí vehementně? U nás v domě to tak prostě je. A i kdyby nebylo, nepotřebuji vysušovat sliznice moje ani mých dětí přetopeným suchým vzduchem. Ráno i večer vydatně vyvětráme a máme doma příjemně. V zatepleném paneláku je topení zbytečné. Přitopili jsme si jen v obýváku, když byly ty velké mrazy. A to pouze na trojku. Ale my pořád něco děláme nebo se vaří a peče, takže možná i proto topit nepotřebujeme.

• Citovat
  • Upravit
1034
3.4.17 10:40

@BiohazardMichell já potřebuju zimu na spaní. Zvládám max 18 st. Jinak je to katastrofa a nespím. Manželovi je naopak zima už při 23. A tepla perina a deka pod ním. A stejně je to málo. Vyřešila to až podlozka, která využívá infračerveného záření. Já mám otevřené okno celou noc, manžel zapnutou podložku a nepotřebuje teplou peřinu, stačí slabá deka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
3.4.17 10:40
@radkka píše:
Mně je celkem jedno, na čem se shodujete a že dvě ženské žijí někde, kde se v noci netopí je mi taky celkem jedno, já ti píšu, že nemáš pravdu, když píšeš, že v noci se netopí a podáváš to jako fakt.

Ano, protože to fakt je. :mavam: Mluvím o vlastní zkušenosti a ta je takováto. A jedno ti to evidentně není, když jsi mě citovala :*

• Citovat
  • Upravit
15443
3.4.17 10:41
@Danulinka16 píše:
Oblečená v mikyne znamená být navlečena jako puma? :think:

Pokud je to mikina značky Puma, tak ano :lol:

Manžel je také horkokrevný, takže kdybych zatopila tak, abych já chodila v krátkému rukávu, tak z něj poleje jako z konve. Zabít ho nechci. Na spaní mám ale taky ráda zimu. Jen nerada do zimy vstávám, což je trošku problém, ale dávám to :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama