Neshody s partnerem kvůli topení

Napsat příspěvek
pohledmuze
3.4.17 12:10

Otevrene okno v zime? 8o To bych te zakladatelko hnal. :think: Jako trval bych na tom, aby v loznici byla bezna teplota jaka se povazuje za minumum tj 18-19 stupnu minimalne. Zadny 15 stupnu apod. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
10701
3.4.17 12:18
@Amys píše:
Ehm, takže to u vás taky vypadá tak, že ty běháš polonahá a manžel se dí ve svetru u kompu :lol: To jsou totiž naše večery. Ale na spaní to máme zas obráceně, tak holt se musíme vytolerovat navzájem :lol:

Přesně tak ;) A nahřívací dečku má za zády, to byl náhodou dobrej tip pro zakladatelku ;) A v Plzni prý nikdo zesplzně nepoužívá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 12:26
@Mar__tanka1983 píše:
nastevřené? Někde sem slyšela, že je to klasická plzeňština :jazyk:
Jakožto rodilý a celoživotní plzeňák můžu dosvědčit, že ani nevím, jak jinak bych řekla, když otevřu okno jen na kousek, na škvíru nebo na ventilačku, prostě ho nastevřu :lol:

no pootevřené… čili ani zavřené, ani otevřené, ale jen pootevřené na ventilačku… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 12:27
@Amys píše:
Lidi ze sPlzně mluví divně :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 12:49
@Amys píše:
Lidi ze sPlzně mluví divně :D
:pocitac: :pocitac: :pocitac: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak a teď naprosto vážně, když někoho chceš poprosit, aby otevřel okno, ale né celé, né dokořán, jak mu to řekneš? :mrgreen:
„Otevři prosím okno/dveře, ale jen na škvíru, asi tak na deset centimetrů“ a nebo „Nastevři okno/dveře, prosím“ :lol:
Tak mi napadlo, slovo škvíra doufám není plzeňština, protože to už fakt nevím, jak bych jinak popsala :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: EDIT: tak jo, už to vím, je to mezera… :P
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohledmuze
3.4.17 12:51
@Mar__tanka1983 píše: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak a teď naprosto vážně, když někoho chceš poprosit, aby otevřel okno, ale né celé, né dokořán, jak mu to řekneš? :mrgreen:
„Otevři prosím okno/dveře, ale jen na škvíru, asi tak na deset centimetrů“ a nebo „Nastevři okno/dveře, prosím“ :lol:
Tak mi napadlo, slovo škvíra doufám není plzeňština, protože to už fakt nevím, jak bych jinak popsala :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk:

Co treba „Pootevri okno“? :think:

• Citovat
  • Upravit
3.4.17 12:52

@Regina Hero ajo, dobrá, „Pootevři okno“ :mrgreen:
Tak sem chytřejší, možná si to budu pamatovat, aspoň pět minut :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 12:53
@pohledmuze píše:
Co treba „Pootevri okno“? :think:

už jsem to napsala Regině, to u nás prostě NIKDO neříká, skoro bych až řekla, že jsem tohle nikdy nikoho neslyšela říct, aspoň tady u nás :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 13:19
@Mar__tanka1983 píše: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak mi napadlo, slovo škvíra doufám není plzeňština, protože to už fakt nevím, jak bych jinak popsala :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: EDIT: tak jo, už to vím, je to mezera… :P

pootevři okno, prosím… :jazyk: ;) :D Jak jinak by se to mělo říct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 13:20
@Mar__tanka1983 píše:
Tak sem chytřejší, možná si to budu pamatovat, aspoň pět minut :jazyk:

joj, byla jsi rychlejší, já se zasekla v jiném okně a tys už to objevila… ti to teda zopakuji, aby sis to zapamatovala… třeba aspoň deset minut ;) ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 13:21
Tak mi napadlo, slovo škvíra doufám není plzeňština, protože to už fakt nevím, jak bych jinak popsala :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: EDIT: tak jo, už to vím, je to mezera… :P

a ještě - škvíra je štěrbina, mezera je volný prostor mezi dvěma předměty… :D :mrgreen: :jazyk: a teď mě třeba zab´… :jazyk:

Příspěvek upraven 03.04.17 v 13:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.4.17 13:22
@Mar__tanka1983 píše:
Tak sem chytřejší, možná si to budu pamatovat, aspoň pět minut :jazyk:

Nemusíš :lol: Jinak u nás se říká otevřít okno na ventilačku, pokud má být na ventilačku, pokud pootevřít, tak klasicky otevřít, ale jen trochu (máme to holt složité, to je tak, když si západočeška vezme moraváka :zed: :mrgreen: :lol: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 13:23

@Amys ještě, že jsme oba dva z Moravy… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: haluze si děláme jen z Čechů… :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.4.17 13:25
@Regina Hero píše:
@Amys ještě, že jsme oba dva z Moravy… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: haluze si děláme jen z Čechů… :jazyk:

My si museli nadefinovat nový slovník, protože jinak jsme se navzájem akorát posmívali tomu druhému, co to má zas za výžblebt :lol: Takže doma poslouchám slova jako sukeň a gatě a tiše se jim chcechtám a manžel se zase chcechtá těm mým. Ale dětem tajně vysvětluju, že gatě se fakt neříká, že je to divný (tady, kde bydlíme se to fakt neříká, tak se snažím, aby mluvily mimo domov normálně :jazyk: :lol: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
3.4.17 13:29
@Regina Hero píše:
@radkka divam se na stranky dodavatele tepla u nas a pisou tam, ze topi od 6 do 22 hodin…

Jak jsem psala, u mamky v bytě, v němž jsem předtím žila skoro 40 let a je také napojen na Teplárny Brno a má centrální vytápění, máme na topení nové kohoutky a dá se to regulovat, opravdu mezi 22 a 6 netopí. Můžu si kohoutek nastavit naplno, ale prostě to netopí. Zapne se to prostě až v těch 6, ono je to i slyšet, protože topení začne tak jakoby syčet, jak se zahřívá. Možná má Radkka jinou zkušenost z jiné části Brna, ale tak nějak bych řekla, že to bude všude stejně:-)). Ale ono je to asi jedno, ve výsledku, ať si každý topí, jak mu to vyhovuje, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama