Neshody s partnerem kvůli topení

Napsat příspěvek
5253
3.4.17 13:34
@Saatine píše:
@radkka Klid, vím jistě, že u nás klidně mohu otočit termostatem v noci a topení začne topit. Jsme napojení na Teplárny Brno.
Má to i své nevýhody, jakmile lidé začnou vypínat topení, jde k nám přetlak a najednou topíme a já pak jak puk koukám, proč je mi takové vedro.

A omlouvám se Radkka, neboť jsem měla dojem, že ona psala o Teplárnách Brno, a není to tak. Moje chyba:-). Nicméně je to fakt divné, že někomu v noci topí a někomu ne, ve stejném typu bydlení a dodavatele. Ale asi je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.17 13:35
@Amys píše:
My si museli nadefinovat nový slovník, protože jinak jsme se navzájem akorát posmívali tomu druhému, co to má zas za výžblebt :lol: Takže doma poslouchám slova jako sukeň a gatě a tiše se jim chcechtám a manžel se zase chcechtá těm mým. Ale dětem tajně vysvětluju, že gatě se fakt neříká, že je to divný (tady, kde bydlíme se to fakt neříká, tak se snažím, aby mluvily mimo domov normálně :jazyk: :lol: ).

no to teda bacha, gatě se říká, neříká se sukeň… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5253
3.4.17 13:38
@Regina Hero píše:

Říká se sukňa, ne?:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 13:46

@Regina Hero :mrgreen:
jo, je to sranda, když si lidi, co od sebe bydlí defacto pár kilometrů a jsou přitom stejné národnosti, v některých výrazech pořádně nerozumí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
3.4.17 13:48
@Regina Hero píše:

Tady se neříká ani jedno :mrgreen: :lol: Ale to víš, nadefinovat se to doma musí, abychom si rozumněli (třeba takovej radvanec a spol, že jo :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
3.4.17 14:34

My jsme úplně stejní jako vy, akorád naopak :lol: Mě je pořád zima, nejraději mám, když je všude teploučko. Doma nosím teplé chlupaté ponožky a někdy i svetr. Přítel je otužilec, ani v zimě nechodí v bundě 8o :lol: On spí bez deky, já se do celé zabalím a jsem spokojená. Přijde mi na hlavu teda topit v noci. Spát se má opravdu ve chladné místnosti. To mu fakt nestačí deka? :think: Večer netopíme, ale celou zimu nám topení ve všech místnostech běžela na plno, kvůli mě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 14:55

Jednoduchý řešení!!!vyhrivana matrace :lol: on bude mít tepla vic než dost :lol: stejný problém měli známí a tedka klid :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
3.4.17 17:26
@unuděná píše:
@kdochcekam Ne, napsala jsi to vážně blbě, to se musím @radkka zastat. Podala jsi to jako „v bytech se v noci prostě netopí, tak co děláš za vlny, že máte v noci teplo“ :pankac:

Děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4661
3.4.17 17:38

@BiohazardMichell :think: Můžeš spát na balkóně? Tvůj drahý, Tě tam uspí a pak půjde do teplíčka. Další možnost, kup mu spacák, takový do -20 stupňů. Ještě jiné řešení je ho postupně otužit, studená sprcha, nejlépe víš kam :mrgreen:, všude by měl chodit nalehko, sauna, je to strašná teplomilná bábovka :cert:
Buď se domluvíte na kompromisu, nebo si jeden prosadí svou nebo zjistíte, že pod společnou střechou nemůžete být. Těch 17-19 je naprostá pohoda, akorát je mi pak všude teplo a teploty mezi 15-17, takhle přece žijou celou zimu Angláni :nevim: takže je to o zvyku. :mavam: :mavam: :mavam: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tefanek
3.4.17 17:51

Problem, na ktery narazim v mnoha diskuzich. Nekde neco je, a tak je to fakt, ktery je neotresitelny. U nas v byte si topime dle sebe-otocenim kohoutku. Zadne ze se na noc topeni vypina a clovek ma smulu. Tim nechci rict, ze by se tak nekde nedelo. Neberu nas panelak jako pupek sveta, dle ktereho znam veskere systemy v jinych panelovych domech :mrgreen:.

• Citovat
  • Upravit
7756
3.4.17 18:24

U nas jsme vyresili problem tak, ze ja spim v pyzamu a teplych ponozkach pod teplou perinou… A chlap spi nahy pod dekou (blazen :roll: :mrgreen: ). A teplotu jsme nastavili neco mezi, aby jsme se nehadali… Oba spokojeny ;) Pritulim se az kdyz usne, to nebrbla ze hreju :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7756
3.4.17 18:41
@radkka píše:
Já zase nedovedu pochopit, proč bych doma měla chodit navlečená jako puma, to si raději vydělám na topení a přírodu šetřím jinak :nevim:

To teda taky nechapu… Sedet u televize v mikine jen abych usetrila :roll: Ja mam teda rada pohodli takze vetsinou chodim doma v šatkách, nesnesla bych ani teplaky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49974
3.4.17 18:54
@unuděná píše:
Tak já to mám s dětmi přesně naopak - jakmile nos studenej není, nevyspíme se :)
Tuhle jsme spali na penzionu v zimě, kde nám dopředu nezatopili, v místnosti 10st, tlusté péřové peřiny a spali jsme jako andílci (dokonce i tehdy roční dcera, která se budila doma tak 5× za noc)

Ale vstát pak do té kosy, to je horor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20483
3.4.17 21:33
@Regina Hero píše:
pootevři okno, prosím… :jazyk: ;) :D Jak jinak by se to mělo říct?

No samozřejmě. Jak jinak? :think: (mmch - jsem taky od OL ;) )

@Amys píše:
Nemusíš :lol: Jinak u nás se říká otevřít okno na ventilačku, pokud má být na ventilačku, pokud pootevřít, tak klasicky otevřít, ale jen trochu (máme to holt složité, to je tak, když si západočeška vezme moraváka :zed: :mrgreen: :lol: ).

To je moc dlooouhýýý. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
3.4.17 22:14
@Venetia píše:
Ale vstát pak do té kosy, to je horor

A proto jsem si pořídila digitální termohlavici - topení mám celý den a noc vypnuté a mám naprogramováno, že se cca dvacet minut před budíkem zapne a vstávám do tepla :-) Pak se hned zase vypne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama