Neshody s partnerem kvůli topení

Napsat příspěvek
3.4.17 23:35

Jako dneska jsme topení nezapli (divím se, že ho tentokrát nezapnul). A od rána smrká a kašle :/ to zatím měl pokaždý, když se v noci vyplo topení, tak byl nachlazený.
A Plzeňština je super!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
3.4.17 23:56
@BiohazardMichell píše:
Jako dneska jsme topení nezapli (divím se, že ho tentokrát nezapnul). A od rána smrká a kašle :/ to zatím měl pokaždý, když se v noci vyplo topení, tak byl nachlazený.
A Plzeňština je super!! :D

Musím se ho zastat, chudáka. Také jsem zimomřivec, a když spím (spíš se to ani nedá) v chladné místnosti, tak hned ráno mě bolí dutiny, i když jsem po krk přikrytá pod tlustou peřinou a mám na sobě tlusté pyžamo a ponožky. Prostě je mi zima na nos, na obličej, na uši, zdravotně to vždycky odskáču. Navíc se mi při pocitu chladu stahují svaly kolem krční páteře a ta bolest mě potom dost dlouho a dost nepříjemně omezuje. Mám hodně nízký tlak a v noci ještě klesá, prostě se nedohřeju. Nehledě na to, že z duše nenávidím vstávání v noci do zimy, když jdu na WC (chodím několikrát za noc), tou zimou bych se probudila a pak měla problém s zahřát a usnout. Takže udržujeme teploučko. Manžel spí bez peřiny nebo jen s tenoulinkou přikrývkou, kterou má spíš jen pro ten pocit. Vyvětráno máme vždy, vzduch v místnosti je čerstvý, ale teplý :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
4.4.17 09:20

@BiohazardMichell No pokud je to takhle, že vyloženě trpí jeho zdraví, pak bych asi ustoupila a zvykla si na vyšší teplotu při spaní. Ale tou vyšší fakt nemyslím 25st ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohledmuze
4.4.17 09:24
@BiohazardMichell píše:
A Plzeňština je super!! :D

Slo by zmerit tu teplotu jakou tam mate treba v 5 rano? Od toho se odviji dalsi diskuze. :think: Pro nekoho je malo 20, jinemu 15 prijde moc.

• Citovat
  • Upravit
20820
4.4.17 09:40

Tak hlavně když člověk spí, tak postupně klesá schopnost termoregulace, takže tělo dost vychladne. Takže se přikláním k pořízení kromě termostatu ještě nějakého teploměru (i s vlhkoměrem, ať to máte se vším všudy :lol: ) a zkuste to vypozorovat, co komu vyhovuje. Já při nízkých teplotách taky tuhnu a škrábe mi v krku a pokud mi táhne na záda (když mi manžel krade peřinu :cert: ), tak pak bývám i přistydlá a to taky není nic moc. T naštěstí chlapovi nehrozí :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 10:04
@Mar__tanka1983 píše: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak a teď naprosto vážně, když někoho chceš poprosit, aby otevřel okno, ale né celé, né dokořán, jak mu to řekneš? :mrgreen:
„Otevři prosím okno/dveře, ale jen na škvíru, asi tak na deset centimetrů“ a nebo „Nastevři okno/dveře, prosím“ :lol:
Tak mi napadlo, slovo škvíra doufám není plzeňština, protože to už fakt nevím, jak bych jinak popsala :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: EDIT: tak jo, už to vím, je to mezera… :P

U nás se říká otevři na ventilacku nebo mikroventilaci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
4.4.17 11:18

Já jsem přistěhovalec do jižních Čech a tady se používá výraz „natevřít“, což už se blíží plzeňské variantě :). Původem jsem z Vysočiny, pak jsem bydlel dlouho v Praze, kamarády mám ze severních Čech, celé Moravy a vždycky jsem slyšel a používal jen „pootevřít“.

Jinak k tématu - máme domek s kotlem, atkže si můžeme topit jak chceme, ale v ložnici máme topení zavřené i v zimě. Jen při těch nejtužších mrazech jsme ho trošku pustili. Jinak máme v baráku všude pořád 20-21 stupňů, já jsem většinou v tričku, žena a děti mají o vrstvu víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 11:43

Samozřejmě zdraví je přednější. Dneska jsem mu nechala zapnuté topení, jak to jemu vyhovuje a dneska nesmrká, nekašle, nic. Já sem se sice zase vzbudila zpocená, ale dá se to přežít.
O nějakém teploměru taky mluvíme. Přítel říká s nejvyšší jistotou, že v místnosti se zapnutým radiátorem bude tak 18 stupňů, ale furt je to jen pocitový.
Nicméně stejně mu říkám, že když je mu zima, tak ať si vezme ponožky, tepláky, triko, cokoliv, co ho zahřeje. A myslíte, že si z toho něco vzal?
Na druhou stranu, jeho ledové nohy, co nemá přikryté pod peřinou (měří 195, by potřeboval delší peřinu) si rád opírá o moje rozpálený tělo a naopak mi to chladí. Není to ale vždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama