Neshody ve vztahu - vstávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 15:14
Neshody ve vztahu - vstavani

Zdravim,
mame s pritelem takove neshody, jinak se temer vubec nehadame. Jemu proste staci 5-6 hodin spanku. Me ne, ja potrebuji spat alespon 8 hodin. Chodime spat kolem 11-pul 12. Ja vstavam do prace v 6, on vstava se mnou. Ja chodim do prace na 7, on jak kdy, nekdy na 10, nekdy na 14. Kazdopadne o vikendu chodime spat treba v 1-2 rano a on me uz v 8 budi, abych nespala. Ja jsem pak protivna a neprijemna, protoze bych chtela jeste lezet a nechce se mi vstavat. Jsme spolu 8 let, deti zatim nemame. Tim, ze bydlime v 1kk, tak jsme v jedne mistnosti. Porad mi rika, ze jsem po ranu neprijemna a protivna a ze se valim v posteli hodinu a kdy uz konecne vstanu. On je naopak clovek co zazvoni budik a on v tu rano vstane a je aktivni.
Mate to nekdo podobne?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineEnnny
Závislačka 2574 příspěvků 10.02.19 15:17

Bych mu liskla :lol:

Rive
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 10.02.19 15:22

No tak mu to prostě vysvětli, jste spolu 8 let, už jste to měli mít dávno vyřešené a když víte, že každý máte jinou spánkovou potřebu, tak jste si měli pořídit o pokoj větší byt.

Sue2008
Kecalka 222 příspěvků 10.02.19 15:24

U nás je to naopak, manžel by vyspával. Z pohledu skřivana chápu, jak je to frustrujíci, ráno je krásná část dne, chce někam vyrazit atd. Tak se domluvte na kompromisu: jeden den vstanete brzy a druhý den budete spát :nevim:

zrcadlo
Kelišová 7227 příspěvků 10.02.19 15:25

Ať si v sobotu nebo v neděli ráno od 8h chodí plavat nebo si dát třeba snídani do kavárny a přečíst si u toho v klidu denní tisk. On bude mít chvíli pro sebe, vypadne po 7h a ty si do 9-10h můžeš zdřímnout.

Příspěvek upraven 10.02.19 v 15:29

Rhoda
Povídálka 27 příspěvků 10.02.19 15:26

Já to mám podobně, jen obráceně. Partner by rád vyspával dlouho. Na začátku vztahu jsem ho taky zkoušela tahat z postele. Dost důrazně a opakovaně mi však dal najevo, že takhle opravdu ne. Od té doby si ho nedovolim budit. Protože by byl ale schopný spát klidně do 12, udělal ústupek a dává si budík na určitou hodinu, ve kterou začal vstávat. Do té doby si však nedovolim ho budit.

ElucaK
Kecalka 265 příspěvků 10.02.19 15:27

Mame to presne opacne. Ale jsem smirena s tim, ze pritel o vikendu spi do obeda a tise mu zavidim, ale me to nejde :lol: ale mame zvlast loznici, takze muj rani provoz ho nebudi. Predstava, ze me nekdo budi, kdyz jsem nevyspala, tak budu protivna cely den, to je snad normalni a vikend je od toho, aby si clovek odpocinul a nabral sily zase na vsedni dny :nevim: poridte si psa, at ma rano povinnosti a neotravuje :lol:

zrcadlo
Kelišová 7227 příspěvků 10.02.19 15:27

Edit: 2×

Rive
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 10.02.19 15:28

A počkej na děti, teď když vstanem později než o půl 7, tak mám pocit, že strašne vyspáváme :lol:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 3 inzeráty 10.02.19 15:29

Zabila bych ho. Manžela jsem po týdnu soužití důrazně upozornila, že jestli mě ještě jednou vzbudí, tak uvidí ten mazec. Během osmi společných let to udělal třikrát a posledně říkal, že už to teda radši fakt dělat nebude :mrgreen:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 10.02.19 15:30

On se ale muze flakat doma v tydnu, kdyz jde makat az ve 2. To za 8 let si nebyla schopna mu vysvetlit, ze proste te ma nechat na pokoji? Jako posledni co doma resime je kdo kdy jde spat, nebo kdo vstava. A to deti mame…

Sany80s
Kelišová 6811 příspěvků 10.02.19 15:31

No chápu to z obou stran, jsem skřivan, takže mi vyhovuje chodit dřív spát a ráno dřív vstávat, ale potřebuji dlouhodobě svých 8 hodin. Člověk se samozřejmě trošku přizpůsobí druhým, ale vzhledem k tomu, že je to i v nastavení, tak úplně překopat to nejde.
Zkusila bych popřemýšlet, kdy je pro tebe snesitelné vstávat a na to si točila budík a zároveň bych chodila spát občas dříve, abych těch 8 hodin měla a stím, že když s eto protáhne občas déle, tak vyjímečně bych chtěla déle spát.
Máme v rodině někoho, kdo vstává okolo 11-12 dopoledne/od­poledne a pokud to není vyjímečně a tam to tak není, tak je to fakt otravné pro okolí.
Pokud chodítě spát okolo 1 v noci, tak vstávat okolo deváté by mohlo být slušným kompromisem pro oba.

Kostroma
Kecalka 207 příspěvků 10.02.19 15:34

A kam te tak zene? Cemu vadi ze si jeste polezis? At si dela svoje veci ne? Nejste siamsky dvojcata. Muj tata vstava dlouhy predlouhy leta v pul ctvrty a v zivote mamu nikam rano z postele o vikendu nehnal, nejak nechapu proc na tom priteli tak zalezi.

Šáruší
Kecalka 197 příspěvků 10.02.19 15:36

Jako že si dospělý člověk nemůže o víkendu vstát, kdy on chce, protože mu partner poroučí, že musí vstávat? Bych mu takovou lískla, že by koukal. To nemůže snad být ani pravda

nostress
Extra třída :D 14320 příspěvků 10.02.19 15:38
@Anonymní píše:
Zdravim,
mame s pritelem takove neshody, jinak se temer vubec nehadame. Jemu proste staci 5-6 hodin spanku. Me ne, ja potrebuji spat alespon 8 hodin. Chodime spat kolem 11-pul 12. Ja vstavam do prace v 6, on vstava se mnou. Ja chodim do prace na 7, on jak kdy, nekdy na 10, nekdy na 14. Kazdopadne o vikendu chodime spat treba v 1-2 rano a on me uz v 8 budi, abych nespala. Ja jsem pak protivna a neprijemna, protoze bych chtela jeste lezet a nechce se mi vstavat. Jsme spolu 8 let, deti zatim nemame. Tim, ze bydlime v 1kk, tak jsme v jedne mistnosti. Porad mi rika, ze jsem po ranu neprijemna a protivna a ze se valim v posteli hodinu a kdy uz konecne vstanu. On je naopak clovek co zazvoni budik a on v tu rano vstane a je aktivni.
Mate to nekdo podobne?

Holky, teda fakt nevím, kam na ty tadýty chodíte.To je vážně jako přes kopírák.V kvalitním vtahu jsou přeci dvě dospělé, svéprávné a rovnocenné bytosti, které se svobodně rozhodly, že budou spolu sdílet život. Ale pokud by mi někdo nařizoval, kdy mám vstávat z postele, jen proto, že on už nespí, tak že nebudu ani já, tak to by něco zažil. 8) Vedle v diskusi se zase zakladatelka nesmí ani smát. No co to je, toto? 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >