Nešikovná levá ruka - jaké cviky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Svetluska.Lulu
Kecalka 339 příspěvků 09.10.18 21:49
Nešikovná levá ruka - jaké cviky

Ahoj všichni :kytka:

Nejedná se o zdravotní problém, tak se nebudu schovávat pod anonym, i když čekám spoustu reakcii typu udělej to manželovi… :mrgreen: :jazyk: :mavam:

Od malička mám jemnou motoriku trochu pozadu, psaní v první třídě byl horor, pláč a slzy, hrozně silně jsem svírala tužku. Stejně tak třeba řídítka na kole, nebo volant.

Každopádně, ona sa ta pravá ruka nějak za ty roky vycepovala, třeba zvládám už i vyšívání nebo korálkování, i když třeba zdobení dortu mi moc nejde :mrgreen:

Můžete mi prosim poradit něco na pěstování koordinace levé (neaktivní) ruky? V běžném životě si poradím, filetovat levou umět nepotřebuji ;) ale lakování nehtů je naprostá hrůza :zed: :zed: :zed: Levá ruka dokonalá, pravá jak kdybych to malovala nohou za jízdy po D1. :cert:

Děkuji :mavam:

Reakce:
Heivka
Závislačka 3990 příspěvků 09.10.18 22:09

Prostě tu ruku zapojovat do jemných manuálních prací, třeba kreslit štětcem. Ale pozor nepřehánět, ať ruku nenamůžete. Manžel byl jednou nemohl používat pravou ruku (karpály) tak dělal levou s myší v práci a odrovnal si tím záda.

bambusačka
Povídálka 24 příspěvků 17.10.18 22:57

Zkusila bych ruku zapojit do běžných činností, které jsi zvyklá dělat spíš pravou rukou. Třeba zapínat si knoflíky u kabátu nebo tak něco.

Váš příspěvek
Reklama