Nesnášející se sestry dvojčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 12:36
Nesnášející se dvojčata sestry

Ahoj. Možná se to bude zdát malicherné. Mám dvě „holčičky“. Lilianku a Vanessku. Jsou dvojvaječné, Lili je o 12 minut starší než Vaness. Už ve školce se k sobě chovaly hnusně. Nakonec je museli přeřadit do jiné skupiny každou, protože ony si vytvořily týmy proti sobě, děcka se přidaly každé na nějakou stranu a ty spolu válčily.
V první třídě Lili měla kratší vlasy než Vany, nosila sportovní oblečení, Vanessa šaty. Lili vždycky vynikala ve sportech. Vanesska se zase dobře učila. Tam se ale opakoval podobný jev jako ve školce. S tím že Liliina skupina dělala té druhé naschvály v podobě schovaných věcí, politých sešitů a Vanesska moc akční nebyla, jenom možná šířila drby. Že školy nosila Lili poznámku za poznámkou, protože to způsobovala ona. Zkoušeli jsme všechno. Jak byly starší tak se to trochu měnilo. Lili byla věčně na trénincích a nosila medaile, Vanessa se snažila udržet si známky. Lili měla spoustu kamarádů, Vany měla tři nejlepší. Měla ještě jednu ale tu jí přebrala Lili. Na druhém stupni přišla puberta. Doufala jsem že se změní a budou spolu vycházet. Vanesska se začala zajímat o módu a malovátka, uvažovala o modelingu. Lili si dál udržovala sportovní styl a používala jen řasenku. Ale ona je i tak hezká takže to stejně nepotřebuje. Myslela jsem že se tak ignorují. Doma se vůbec už nebavily. Ani jsem je nechtěla nějak sbližovat. Pak jsem se ale dozvěděla že Vanesse říkají že je fiflena. A taky že se s ní už moc lidí až na její věrnou kamarádku nebaví. A pak jsem zjistila že za tohle může Liliana. Teď půjdou do 9 třídy, je jim 15. Už to zase skřípe. Lili je vyšší o 6 cm od Vaness a je štíhlejší. Taky jí to dává sežrat. Neustálé narážky na výšku a váhu které jsou dle mě absolutně v normě tedy průměrné. Ale tu modelku vanesska dělat nemůže. Lili by mohla už jí to prý i nabízeli na ulici ale ona řekla že nechce a samozřejmě se pochlubila Vanesse a vysmála se jí. Ta jí zase vyházela medaile z okna den po té. Teď o prázdninách je Lili pryč skoro celý den. Vanessa je většinou doma. S modelingem už to vzdala, ani se už moc nemaluje. Není vůbec tlustá ale myslí si to. Pořídila jsem jí k narozeninám štěňátko které si dlouho přála. Lili jí ho několikrát vzala ale už o něj ztratila zájem. Před týdnem se ale stala hnusná věc. Lili napsala Vanesse na zeď fixem že je malá tlustá svině. Ta jí potom napsala že je hnusná mrcha. Taky na zeď. Už toho mám dost. Trápí mě to. Doma teď slyším když jsou tam obě, posměšky. Zkoušela jsem se s nimi domluvit po dobrém ale nejde to. Trápí mě že jsou dvojčata a měly by si být blízké a bojím se jak to bude nadále. Až budou dospělé…
Zkoušela jsem se je usměrnit. Nic nezabírá. Je nemožné jet na rodinný výlet. Obě zároveň nejdou. Vždycky jen jedna. Chtěly jsme s přítelem vyzkoušet taktiku že já měla jít s Vanessou a on s Lilianou a měly jsme se setkat. To ale nevyšlo protože Vanessa odešla že tady s tou sviní nikde nebude. Je to hnusné. A já jsem už zoufalá. Poznamenám že přítel není otec dvojčat. Otec neměl o děti zájem a tak je od narození vychovávám s přítelem. Bere je jako vlastní. Holky to vědí že není jejich otec. Uvažujeme i o miminku…ale mám strach že až budu těhotná tak jak budu snášet ty hádky holek. Holky jsem měla v 19 a těhotenství bylo rizikové a já musela být ve fyzické i psychické pohodě protože hrozil potrat. Proto mám strach. Otázka je: kde je podle vás problém, řešily jste tohle někdy, co mám dělat? Nechci aby to tahle pokračovalo.

Přečtěte si článek: Dvojčata a vícerčata - těhotenství a porod

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11111 příspěvků 25.08.18 12:43

psychologa jste navštívili?

Malike
Extra třída :D 14070 příspěvků 25.08.18 12:46

A řešila jste to s psychologem když byli holky malé? Tohle se mělo vyřešit už dávno..ne teď v pubertě.

Elishka1
Závislačka 2961 příspěvků 25.08.18 12:48

Dát každou na jinou sš a dál asi psycholog, ty poznámky o tloušťce můžou třeba vést az k anorexii

jege
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 25.08.18 12:57

Myslím si, že už je pozdě něco řešit, to jsi měla už když byly ve školce. Já bych jím udělal takové tóčo, že by byly rády, kdyby se mohly vzájemně politovat a pofoukat bolavé zadečky!

Gituš
Závislačka 2652 příspěvků 25.08.18 12:58

Ten popis mi přijde zvláštní, jak z nějakého vyprávění, nepřijde mi to moc z pohledu rodiče.

Každopádně, obrovská chyba byla, že jste to neřešili už v té školce, nebo na tom prvním stupni, tehdy by se ještě asi dalo s pomocí psychologů a terapeutů přijít na to, co je vede k tomu, že se nemají rády. Teď to bude složité, neb to jsou už hotové osobnosti a roky urážek se jen tak nesmažou a nevymizí, to je v člověku hodně dlouho.

Asi bych se snažila zjistit jednotlivě u každé nějaké informace - co má proti sestře, proč ji nemá ráda, co ji kdy tak strašného udělala, že se tak štěkají a podobně. To bych sesbírala od každé a pak si to v hlavě nějak sesumírovala. Abych věděla, na čem člověk je - jestli se nesnáší, protože mají nízké sebevědomí a závidí si to, co má ta druhá, nebo je v tom něco jiného, třeba opravdu diametrálně odlišné povahy, snaha o zájem z vaší strany.

Nastavila bych minimálně to pravidlo, že se doma nebudou urážet. I když se rády nemají, neznamená to, že na sebe musí být hnusné.

A snažila bych se asi pro obě najít psychologa.

Uživatel je onlineAmelie30
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 25.08.18 12:58

Tak otec bylo to první, co mě napadlo, srovnat se holky měly jako malé. Nevím, přijde mi, že jsi na ně moc hodná, v takovém věku cmarat po zdech a nadávat si, to bych řádila jako černá ruka ďábla (a věř, že moje děti to tak zkouší). Takž bych si je vzala na pohovor a to dost důrazný s patřičnými nasledky. Zkus i toho psychologa, já jim tedy nevěřím, ale to je moje osobní „averze“.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 25.08.18 12:58

Teď v pubertě je podle mě blba doba ale neco se musí udělat. Osobně bych s tím začala už při prvních příznacích - a ve školce žádné rozdělování - pokud se jedna neumi chovat k druhé tak nikam nepůjdou a basta. U nás zasahujeme vždy v zárodku. Nekompromisně a natsoupime. Oběma holkam - neumi se chovat nekompromisně ven nikam diskotéky nikam kapesné nula. Porad se s psychologem. A určitě to řešit.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 25.08.18 12:59
@jege píše:
Myslím si, že už je pozdě něco řešit, to jsi měla už když byly ve školce. Já bych jím udělal takové tóčo, že by byly rády, kdyby se mohly vzájemně politovat a pofoukat bolavé zadečky!

Přesně - už v počátku nastoupit a být nekompromisní - teď v pubertě je to těžké navíc už k sobě nemají důvěru.

astoret
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 25.08.18 13:00

promin, ale jak je tedy usměrnuješ? za prvé, doma bych si nedovolila psát cokoliv fixem na zed a ještě sprostý text, by mi máma ruce zpřelámala a to jsme byla docela kvítko v pubertě..a ona před tebou řekné o své sestře, že tady s tou sviní nebude a co ty? tohle by si za rámeček u mě teda nedala! nemám děti teda ještě v pubertě, ale od manžela sestra má pubertální dceru a já mám synovce v pubertě, jezdí k nám na prázdniny - do zahraničí, tak mám o puboších trochu představu..

tohle už ani není běžné sourozenecké poštuchování, zní to už jak nenávist, já bych se poradila s psychologem

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 25.08.18 13:02

@astoret vid - tohle říct nebo udělat tak by viděly…

pst007
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 25.08.18 13:02

Základem tipuju bude citová deprivace a nedostatek pozornosti v ranném dětství. Jestli paní byla sama na dvě děti, hodně mladá, ony třeba nebyly plánované…Nejspíš se stíhalo tak tak krmení a přebalování a další poťeby šly stranou, plus asi v té době řešila jiné věci - nového partnera, možná peníze, bydlení?

Bubla_Bučková
Kelišová 5166 příspěvků 25.08.18 13:08

pořiďte si mimino a na holky prďte… za deset let budou nejlepší kámošky :mavam:

saadet
Extra třída :D 11854 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 13:24

A mě to celé přijde jako blbost. Pokus o příběh a čekání na reakce. Tohle by snad nikdo příčetný nepřipustil a ještě ten podivný popis jakoby osobou zvenku…

rena621
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 25.08.18 13:25

Ja se sestrou jsme 14mes.od sebe anikdy jsme spolu nevychazeli a az ted v dospelosti jsme si nasli cestu k sobe. Verim tomu ze to bude Vas pripad. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >