Nesnáší zavinutí, ale jinak neusne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eco
Povídálka 38 příspěvků 12.04.19 16:38
Nesnasi zavinuti, ale jinak neusne

Mam 6tydenniho syna. Mel zloutenku, byl tak 3-4 tydny hodne spavy. Ta se mu nastesti zlepsila, ale spolu s tim zacal byt aktivnejsi a zacal byt problem s usinanim. Driv usnul krasne na volno jen pod deckou. Ted pokazde mlati rukama, mne si oblicej a vyrazi si dudlika. Metodou pokus-omyl jsem zjistila, ze jedine co na nej funguje je pevne zavinuti, ale hrozne to nema rad:( kdyz ho zavinu a dam dudlika, vztekle mruci a snazi se si ty ruce vyrvat. Zatim zavinuji do slabe deky a mam objednany swaddler od lodgeru - jen tu elastickou plenu. Zkusila jsem vse, vyndat mu castecne ruce, zavinout volneji, zavinout s rukama pod bradou, porad vztek. Pokud ho nezavinu, mlati se tak dlouho dokud nerve vzteky a unavou. Kdyz ho zavinu, vzteka se, ale vetsinou do tech 15min usne. Tak ja nevim co s tim, je mi ho vzdy hrozne lito, ale jinak proste neusne:( mela jste to nektera podobne? Nepomohla by nejaka jina zavinovacka? Mam strach ho uvazovat jeste pevneji, ze se pak zblazni (ta deka uplne ‘na doraz’ zavinout nejde, vzdy tam ma rucicky aspon trochu na volno). Podotykam, ze syn je absolutne nenosici nehoupaci typ, potrebuje svuj klid a prostor..dokud nosim nebo jsem u nej tak kouka tak dlouho, az je pretazeny, ale neusne. Moc dekuji za rady.

Reakce:
Sany80s
Kelišová 7238 příspěvků 12.04.19 16:46

Jako můžeš kupovat z druhé ruky a zkoušet různé možnosti, aby to nebylo tak drahé.
Těch 15 minut mi nepřijde tak hrozné, i když chápu, že pro tebe je to hodně dlouhých 15 minut.

Heivka
Závislačka 3881 příspěvků 12.04.19 17:05

@Eco Když budete často zavinovat tak ten čas na uklidnění se bude zkracovat. Můžete zkusit uklidňovací metodu Dr. Karpa kde je kromě zavinování a dudlíku ještě bílý šum a rytmické houpání. U syna mi to zachránilo rozum. Dcera naštěstí dobře usíná i bez zavinování, to jí spíš vadilo protože jí bylo horko.

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 12.04.19 19:10

@Eco Swaddler je dobry, taky ho mame, i kdyz nase deti nemusi uplne pevne zavinuti, davala jsem ho vic na volno, ale meli ho radi a dobre v nem spali. Pokud jsi vyzkousela uz vse mozne a zavinuti z toho vychazi nejlepe, zustala bych u toho. Nektere deti se neumi „vypnout“ a pred spanim si holt pobreci. Syn to tak mel a to byl v nositku. Ale stejne rval a skubal sebou, i kdyz pak spal tri hodiny. 15 minut place zas neni tak hrozne, horsi by bylo, kdyby ti pak z pretazeni brecel treba hodinu. Ono se to taky brzy muze zmenit a bude ti usinat lepe.

NaKaHa
Povídálka 12 příspěvků 13.04.19 20:30

Mám také miminko co má rádo svůj klid a prostor. Chovat se moc nechce. Přes den mi usne pouze při pevném zavinutí ručiček. A to do zavinovačky SwaddleMe. Když ho zavinu třeba jen do plínky, tak je to málo… :)

Váš příspěvek
Reklama