Nesnáším, když má někdo nohu přes nohu

20.2.20 05:50

Nesnáším když má někdo nohu přes nohu

Dobrý den, mám docela dost divný dotaz a sám to vím, že to může vyznít velmi zvláštně, ale už delší dobu si všímám jak lidé sedí s nohou přes nohu. Vůbec nevím proč, ale začal jsem nad tím hrozně přemýšlet až mi to jakým si způsobem začalo velice vadit, není to jako že by mi to jen vadilo a mávnul bych nad tím rukou, ale vadí mi to tak moc, že se skoro nedokážu ovládat a z ničeho nic je mi prostě hrozně. Sám nechápu proč se tím trápím a strašně mi to vadí.. Zkoušel jsem snad vše co bylo v mých silách, ale čím víc na to myslím a snažím se s tím něco dělat, tím víc je na to můj mozek zaměřen. Je celkem složité vůbec žít normální život. Když jedu autobusem do školy, téměř každý sedí s nohou přes nohu, ve škole to samé, po škole zase rodiče.. Nemůžu se ani chvíli soustředit na jiné věci. Někdy se prostě jen tak v noci probudím a první myšlenka co mi přijde do hlavy je noha přes nohu a sám od sebe se neskutečně vynervuji..Zvažoval jsem návštěvu psychiatra, ale přijde mi to hrozně trapné. Proto vás prosím, nevíte co mám udělat abych zamezil takovému myšlení? Děkuji mockrát :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.2.20 06:05

OCD je to dusevni porucha a resi to psychiatr. Sam tohle nevyresis. Bude se to naopak zhorsovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11875
20.2.20 06:27

Přesně tak - hlavní zádrhel je, že si „hodně přemýšlel“ a došel si k něčemu co tě nesktuečně vytáčí a je to mimo tvoji kontrolu.

Základní zádrhel bude jinde, v něčem úplně jiném, co nemáš pod kontrolou a co tě zraňuje.

EFektivním řešením je psychoterapie, pokud něco takového je pro tebe zatím nepředstavitelné, tak si alespoň začni psát denník, ne o tom, co se ti děje, ale o tom, co se ti honí hlavou s tím, že se budeš soustředit na zaznamenání pocitů, ne na rozpitvávání je úvahami.

To že ti je z něčeho trapně je sice pochopitelné - ale ve skutečnosti je to jen mechanismus úzkosti, aby ti zabránila dělat něco, co by ji omezovalo vládu nad tvým životem.

Myšlení o pocitech a emocí se nauč dělat trošku jinak, než jak to děláš teď - aby sis nenacházel zástupné problémy - třeba lidi s nohou přes nohu.

Mrkni sem
https://obchod.portal.cz/…ych-emocich/
https://www.kosmas.cz/…zivat-emoce/
https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5561
20.2.20 06:36

@Anakinek Tak to asi nebude úplně normální ale mě tohle třeba vadí u chlapů že takhle sedí s nohou přes nohu, přijdou mi zženštilý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3241
20.2.20 08:02

Mohla by to být obsedantně- kompulzivni porucha. S tím sám nic nenadelaš objednej se na psychiatrii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11812
20.2.20 08:16
@Annabela11 píše:
@Anakinek Tak to asi nebude úplně normální ale mě tohle třeba vadí u chlapů že takhle sedí s nohou přes nohu, přijdou mi zženštilý

Tak je rozdil, kdyz se ti to nelibi a kdyz ti to brani vest normalni zivot…to chce fakt odbornika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5561
20.2.20 09:08

@beruska9 Taky píšu, že to není normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 14:05
@Anakinek píše:
Dobrý den, mám docela dost divný dotaz a sám to vím, že to může vyznít velmi zvláštně, ale už delší dobu si všímám jak lidé sedí s nohou přes nohu. Vůbec nevím proč, ale začal jsem nad tím hrozně přemýšlet až mi to jakým si způsobem začalo velice vadit, není to jako že by mi to jen vadilo a mávnul bych nad tím rukou, ale vadí mi to tak moc, že se skoro nedokážu ovládat a z ničeho nic je mi prostě hrozně. Sám nechápu proč se tím trápím a strašně mi to vadí.. Zkoušel jsem snad vše co bylo v mých silách, ale čím víc na to myslím a snažím se s tím něco dělat, tím víc je na to můj mozek zaměřen. Je celkem složité vůbec žít normální život. Když jedu autobusem do školy, téměř každý sedí s nohou přes nohu, ve škole to samé, po škole zase rodiče.. Nemůžu se ani chvíli soustředit na jiné věci. Někdy se prostě jen tak v noci probudím a první myšlenka co mi přijde do hlavy je noha přes nohu a sám od sebe se neskutečně vynervuji..Zvažoval jsem návštěvu psychiatra, ale přijde mi to hrozně trapné. Proto vás prosím, nevíte co mám udělat abych zamezil takovému myšlení? Děkuji mockrát :nevim:

Mě už začínají jít těžce na nervy lidé, co nosí venku běžně ty tlusté látkové tepláky a pak co nosí mikiny s kapucí a pak nosí tu slabou kapuci na hlavě, taky za boha nevím proč to nemusím, jestli mě to evokuje fetáky, hodně socky, nevím..

• Nahlásit
  • Citovat
21.2.20 12:36

Pokud je ten dotaz myšlen vážně, tak pomůže jedině psychoterapie ambulantně (opakovaně). Jde o psychologa - ten s lidmi mluví. Psychiatr předepisuje léky.

Jestli to byl vtip, tak přestat hulit trávu. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 11:42

Zkuste to dělat taky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu