Nesnáším kojení, cítím se hrozně...

Anonymní
11.4.21 15:00

Nesnáším kojení, cítím se hrozně

Ahoj, anonymně, protoze se za sebe stydim.
Nesnáším kojeni. Ten pocit, když vidim, ze maličká má zas hlad, chce se mi z toho úplně plakat. Ta dlouhá doba, než to celé skončí. Už asi u 4 kojení jsem brečela. Je mi to nepříjemné, jak psychicky, tak fyzicky. Píchá mě to, tak jako tahá. Malé budou 4 týdny a je to furt horší a horší. Už v porodnici mi to vadilo. Snažím se to všema sílama vydržet, vždyť kojení je přece to nejlepší, co ji můžu nabídnout a já to vim! Proto se taky citim strašně.. svěřila jsem se ‘kamarádce’, te se teď narodil syn a kojení miluje, takže mě nechápe a absolutně mi na psychice nepomohla. O miminko jsme se snažili rok a pul a já si to vubec neumím uživat. Při představě, že ji začnu davat UM je mi lépe. Na druhou stranu při představě těch pohledů, o co jsem tu maličkou připravila, i já si to budu vyčítat, ale nemůžu si pomoct :(. Možná čekám podporu, radu, jak mit kojení ráda.. nebo ja nevim :(.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1729
11.4.21 15:04

Vydrzela bych do konce sestinedeli. Melo by se to upravit. Pokud ne, dala bych UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1994
11.4.21 15:06

Vyhkedala bych pomoc laktační poradkyně či psychologa. Může to být vážnější stav než se zdá. Nemáte se za co stydět držím pěsti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
11.4.21 15:08

Mě to ze začátku taky nebylo zrovna příjemné, než sem si zvykla, tak to hrozne bolelo, prsa nalita k prasknutí, bradavky bolely, pomalu sem brecela, když malý zas plakal hlady. Nejhorší bylo to sestinedeli, pak se to uklidnilo a někdy od 3 měsíců už sem si to užívala :D ale když to vzdas a das láhev, nic se nestane, nebudeš první ani poslední a dítěti tím taky nijak neublížíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10598
11.4.21 15:10

Vyhledala bych rychle pomoc psychologa, zkus to přes dětskou nebo svého gynekologa. Nemáš se za co stydět, způsobují to hormony. Když to necháš být a budeš trpět, může to narušit tvůj vztah s miminkem :hug: nic si nevyčítej a na kámošky kašli, kdo nezažil, nemusí to chápat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35260
11.4.21 15:12

Spis psychiatr, psycholog s tim nic neudela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35260
11.4.21 15:17

A nemusis primo kojit, muzes odsavat. Ale pokud je to psychicke, tak zrejme bude resenim zastaveni laktace a pripadne i medikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
11.4.21 15:20

Nestrašte ji proboha nějakým vážnějším stavem a psychologem, podle mě v tomto případě pitomost. Prostě máš asi citlivá prsa a když tě to bolí, tak jasně, že se na to netěšíš. Zkus kojit vleže a podřimovat, v takovém polospánku, nebudeš to tak vnímat, uvolníš se, já kojím zásadně v leže, máme víc dětí, kojím dlouho, celkem skoro 8 let a v sedě jsem kojila tak 50× z těch tisíců kojení. Kdybych měla kojit v sedě, nedám to. Pohodlí je základ všeho. Zkus to na boku, dítěti buď spodní, nebo horní prs, podle toho, jak máš prsa velká, co ti bude pohodlné, přidržuji prs rukou, už to mám zautomatizované, ale nedrž u bradavky, aby se dítko mohlo dobře přisát, spíš dál, bude-li třeba. Za pokus to stojí, pusť si k tomu třeba hudbu v sluchátkách. Udělej si z kojení prostě oddech pro sebe, ne jen krmení dítěte. Další věc bych zkusila tuhle jinou polohu i kvůli tomu, že dítě drží bradavku z jiných dvou stran a může to být příjemnější. Další věc je i to, že prvních šest týdnů se srovnává množství mléka, takže prsa se „otupí“ a budou méně nalitá časem, začne to i proto být lepší. Pokud nechceš hudbu, pust si televizi a lehni si s ní na gauč, prostě fakt si vytvoř pohodlíčku, zkus polohu kde dáš prso z jiného směru malé do pusinky a taky teda docela pomáhá chodit bez podprsenky, mě z ní prsa při kojení taky bolela víc. Někomu pomáhá nahřát a uvolnit mléko před kojením (sprcha i suché teplo). A taky bych zkusila kloboučky, není tam pak ten přímý kontakt, je to varianta. Neházela bych flintu do žita, ale je fakt, že jsem dost pro kojení, takže pro mě je nekojit až poslední možnost. U kojení můžeš na zklidnění meduňku, kozlík je diskutabilní, ještě je dobrá třezalka, při kojení se nedoporučuje, ale já jsem třeba měla jeden porod takový drsnější a byla jsem z toho mimo, tak jsem si půl šálku jednou za dva dny dávala, pomohlo mi to, je to silná bylinka, ale meduňka i ten kozlík jsou též dobré. Laktační poradkyně mě pokaždé jen vyděsila svou drzostí a neomaleností, takže pokud do toho půjdeš, dobře vyber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.21 15:21

Za mě asi tak: kojení není to nejdůležitější, co tvé dítě potřebuje. Ne vždy je matka schopna kojit, ať už je to z jakýchkoliv důvodů a neznamena to, že jsi horší či špatná máma. Tvoje dítě potřebuje milující, spokojenou mámu. Pokud nejsi v pohodě s tím, skončit s kojením hned, vyhledej DOBROU (zkušenou) laktační poradkyni a prober to s ní. Pokud s kojením nebudeš v pohodě ani pak, prosím Tě netrap se a přejdi na umělou výživu. Zhroucená máma s výčitkama je špatně pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 15:23
@Anonymní píše:
Ahoj, anonymně, protoze se za sebe stydim.
Nesnáším kojeni. Ten pocit, když vidim, ze maličká má zas hlad, chce se mi z toho úplně plakat. Ta dlouhá doba, než to celé skončí. Už asi u 4 kojení jsem brečela. Je mi to nepříjemné, jak psychicky, tak fyzicky. Píchá mě to, tak jako tahá. Malé budou 4 týdny a je to furt horší a horší. Už v porodnici mi to vadilo. Snažím se to všema sílama vydržet, vždyť kojení je přece to nejlepší, co ji můžu nabídnout a já to vim! Proto se taky citim strašně.. svěřila jsem se ‘kamarádce’, te se teď narodil syn a kojení miluje, takže mě nechápe a absolutně mi na psychice nepomohla. O miminko jsme se snažili rok a pul a já si to vubec neumím uživat. Při představě, že ji začnu davat UM je mi lépe. Na druhou stranu při představě těch pohledů, o co jsem tu maličkou připravila, i já si to budu vyčítat, ale nemůžu si pomoct :(. Možná čekám podporu, radu, jak mit kojení ráda.. nebo ja nevim :(.

Ahoj, jsme na tom podobně, mam dva týdny dvojčátka, kojení nedávám, zaprvé mám málo mléka, takže po každém kojení vydrželi hodinu a plakali hlady. Řeším to tak, že mléko odstrikavam a to jim pak dám, + samozřejmě musím dokrmovat a je to daleko větší klid. Vím, že kojení je nejlepší ale prostě když to nejde tak je lepší psychická pohoda.

• Citovat
  • Nahlásit
500
11.4.21 15:26
@Anonymní píše:
Ahoj, jsme na tom podobně, mam dva týdny dvojčátka, kojení nedávám, zaprvé mám málo mléka, takže po každém kojení vydrželi hodinu a plakali hlady. Řeším to tak, že mléko odstrikavam a to jim pak dám, + samozřejmě musím dokrmovat a je to daleko větší klid. Vím, že kojení je nejlepší ale prostě když to nejde tak je lepší psychická pohoda.
Že máš málo mléka ti řekl kdo? Já jsem kojila všechny děti i po 20 minutách, první tři měsíce jsem kojila prakticky nonstop, mléka jsem měla hromadu. To že brečí po půl hodině a chtějí mléko nemusí být hlad a už vůbec ne důkaz, že máš málo mléka. :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12965
11.4.21 15:28

Uklidni se, dej ji UM a na oststni se vykasli. Je to tvoje dite, rozhodnuti, klidne si neco vymysli. Zanet, nemas mliko apod. Kazdymu je ve finale uplne u zadku jestli kojis nebo ne. Takhle budes vynervena ty i dite. Uplne zbytecne kvuli nejakym predsudkum.

Příspěvek upraven 11.04.21 v 15:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 15:29

U nas to bylo strasne. Mesic trvalo, nez se mala rozpila, bolest radavek silena plus zanet prsa. Ale ja kojit chtela a taky jsem dlouho kojila. Kdybych nechtela nebo z toho mela neprijemne pocity, nahradila bych sve mleko bez vycitek umelym. Netrap se. Dite potrebuje spokojenou mamu.

• Citovat
  • Nahlásit
627
11.4.21 15:31

Jsi na začátku ne to taky bolelo, ale to by si mělo sednout. Vyhledala bych být tebou laktační poradkyní, jestli o kojení vůbec stojíš :think:.Rada typu musíš to vydržet není na místě Ne nemusíš to vydržet když tě to bolí a je ti to nepříjemné… Nebo se na to vykasly, násad UM a bude klid :kytka: :kytka:
Na ostatní názory že nekojis bych se vykašlala, ať to uděláš jak koliv, uděláš to pro vás. A ty musíš vědět co je nejlepší a jak vám oboum bude fajn :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 15:48

Dekuju za podporu, at takovou či jinou. Já se bojim následku, kdyby tam nebyli, už jsem se na to vykašlala asi dávno a dala UM. Všude na internetu čtu, že nekojené děti mají nižší IQ, nižší imunitu, větší sklony k obezitě, alergie atd, atd.. myslíte, že je to opravdu tak hrozné? Nechci tohle pro svou holčičku. Znám jen jednoho nekojeného a to je můj manžel, alergie má na prach, pyl, roztoče a kočky. Ale žádný jiný problém nemá.. ale samozřejmě je to asi individuální, proto se ptam, zda o tom nevíte více.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat