Nesnáším utrogestan - můžu ho vysadit?

329
12.7.13 14:52

Nesnáším utrogestan! Můžu ho vysadit?

Ahoj holky, mám problémy s utrogestanem. Je mi po něm zle, nemůžu jezdit autem, mám křeče v podbřišku, bolí mě prsa, bílý výtok a pak mě bolí čípek. Polykám ho, zavadění mi vůbec nevyhovovala, protože jsem měla pak zase podrážděnou pipku. Mám ho brát 17-24 DC, To je víc jak týden, vlastně celý cyklus nemám klid, MS, pak 5-9 clostil, potom šílená bolest vaječníků než to praskne, že skoro ani nemůžu chodit a pak tenhle utroš - hnusoš. Myslíte, že ho můžu třeba vysadit dřív??? Prostě cítím, že to zase nevyšlo a beru to zbytečně o bolesti MS po utroši ani nemluvím…nesnáším hormony :zed: :zed: :zed: :zed: :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50065
12.7.13 14:56

No, nezbytně nutný v tvém případě zřejmě není…
Zkusilas ho vyměnit za něco jiného, popř. Duphaston?
Nebo Crinone, já Utrogestan nesnášela taky a Crinone zcela v pohodě. Ale nevím, jak je to teď s doplatkama, já ho pamatuju plně hrazený, ale bohužel taky s doplatkem cca 1000 za 15 dávek :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
12.7.13 14:57

A co se zminit doktorce? treba ti predepise neco jineho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
12.7.13 15:01

@nelinka4 už jsem právě od ni dostala žádanku do CAR a tam jdu 22.7., MS se mi má dostavit v neděli, tak kdybych to dostala dřív aspon v sobotu, tak mi můžou pěkně vzít hned krev na profil, takže myslíte, že se nic nestane, že ho vezmu třeba o víkendu a pak už ne. Jako zatím nevím, zda se povedlo nebo ne jsem 4 DPO, prý to ženy vycítí, já cítím, že nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
12.7.13 15:06

@Karole ja osobne si myslim, ze se nic nestane kdyz vysadis, ale je to jen muj nazor :-) ja mela brat duphaston nedelal mi dobre tak jsem ho prestala brat dnes jsem 30+3 tt a vse je ok..zalezi to na tobe :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50065
12.7.13 15:10

Ale houby vycítí, já byla těhotná 2× a pokaždý jsem na ten test koukala zcela vytřeštěně, protože jsem se cítila zcela stejně, jako milionkrát předtím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
12.7.13 15:13

@ugluk ja to teda taky nevycitila :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
12.7.13 15:13

@ugluk na co ten utroš vlastně je? Já mám MS celkem pravidelnou, takže na srovnání ho nepotřebuji, mám 28-30DC, což si myslím, že je pěkný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
12.7.13 15:16

@Karole ja bych rekla, ze je stejne jako duphaston na udrzeni plodu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
12.7.13 15:19

@nelinka4 o kterým dr. ani neví, jestli tam je? Je nutné brát hormony?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
12.7.13 15:27

@Karole asi ti ho dal jen tak preventivne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24739
12.7.13 15:44

Přesně vím, jak se cítíš. Mám to po něm vždycky taky.Jsou to děsný bolesti a o výtoku ani nemluvím. Stalo se mi to už 2 krát po sobě, tak až ho budu brát příště, už mi doktorka řekla, že ho nebudu muset zavádět, ale polykat, tak snad bude líp. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756
12.7.13 15:54

Bez konzultace s doktorem bych nic nevysadila, utrogestan zavádím a bez problémů, zato polykání bylo s podobnnýma projevama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50065
12.7.13 16:42

@Karole Utrogestan je progesteron (stejně jako například Duphaston, Crinone nebo injekčně podávaný Agolutin) a obecně se dává spíš preventivně jako podpora růstu sliznice (která může být po Clostilbegytu dost oslabená), popřípadě podpora počátku těhotenství. Takže pokud ti nebyl z krve diagnostikován nedostatek progesteronu ve druhé půli cyklu, rozhodně to není nic, bez čeho by se nedalo otěhotnět, tělo si vlastní progesteron vyrábí samo. Je to „jen“ podpora. Opravdu pokud ho tak špatně snášíš (plně chápu, se mnou taky mával), tenhle cyklus bych dobrala (zkus snížit dávky, zda se to nezlepší) a pak o tom promluvila s doktorem, zda je v tvém případě progesteron opravdu potřeba, popř. mohl-li by zvolit jinou formu jeho podávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
12.7.13 18:13

@ugluk děkuji, já to nově řeknu v CAR, že mi nesedí. Domluviím se s nimi narovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama