Reklama

Nesnesitelná žárlivost ve 12 letech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 15:36
Nesnesitelná žárlivost ve 12 letech?

Ahoj,
Mám 2 dcery (5 a 12 let) no a mám problém že se už asi 3 roky nesnášejí. Vždycky se začnou bezdůvodně pošťuchovat a minule byla u nás kamarádka starší dcery přivedly jí ze školky a pak se jí jen trochu zasmály a malá začala být agresivní začala je kopat fackovat a kousat a starší dcera to zchytala do stehna takže jí to věřím ale spíš jsem řekla dceři(12) až se jí příště nesmějí no a mladší z toho nějak vyklouzla. Vím že je to pozdě ale asi jsem si trochu všimla že se zbytečně zastám té mladš kterou jsme si rozmazlili je to asi tím že první dcera jako malé mimino moc nespala a jak byla větší tak byla více vzteklejší ale zas se uměla přez celý den sama zabavit, a když přišla na svět druhá dcerka tak jsem se jí víc vjenovala a chránila jí protože ta starší hodně žárlila manžel chodí celé ty roky tvrdě makat do práce tak většinou neví co se doma děje a bohužel nemůže pomoci v těhle situacích starší dcera si teď prochází pubertou tak nevím jak na ni protože pořád hubuje ani se neptejte kolikrát za den už dostala pořádně po prdeli. Ale většinou to vzniká tehdy když starší pučí třeba mladší oblíbené tričko (na zkoušku) a ona si ho chce vzít do školky kde ho asi schválně ukáže no a u některé věci už to ani nepřežily.

Nemá někdo zkušenosti popřípadě rady? Díky :andel:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Ou
Kelišová 5081 příspěvků 09.09.18 15:42

Postupně jste se dostali do docela nepříjemného problému. Potřebujete nějak přeorat fungování tak, abyste si ty i tvůj muž našli ke starší dceři cestu, aby měla pocit že není odstrkovaná a že vás zajímá a je pro vás důležitá.

A potřebujete začít co nejdřív, než se rozjede plná puberta a ona si pozornost rodičů začne vynucovat něčím daleko horším, než žárlením na sestru.

V nabídce jsou drogy, velmi pochybní kluci, alkohol, krádeže a zbytek patologických jevů dospívajících holek, co věří tomu, že rodiče na ně kašlou a věnují se něčemu jinému.

Úplně nejefektivnější by bylo vstoupit do rodinné terapie. Chodí tam všichni co žijí ve společné domácnosti a hledá se cesta jak fungovat lépe, ne viník, kdo může za to, že dochází k zádrhelům. Navíc se chodí jednou za měsíc a funguje to docela efektivně - zejména pokud máte doma zatím jen nepříliš dramatické dusno. Plus to často mimovolně dost pomůže zpevnit a pročistit vztah i mezi rodiči, ne jen pomoci najít místo dětem a cestu k nim, tak, abyste všichni byli spokojení.

tady jsou kontakty na terapeuty, kteří to umí:
 http://www.soft-zs.cz/…ce/terapeuti

držím palce

Russet
Extra třída :D 10867 příspěvků 09.09.18 15:43
@Anonymní píše:
Ahoj,
Mám 2 dcery (5 a 12 let) no a mám problém že se už asi 3 roky nesnášejí. Vždycky se začnou bezdůvodně pošťuchovat a minule byla u nás kamarádka starší dcery přivedly jí ze školky a pak se jí jen trochu zasmály a malá začala být agresivní začala je kopat fackovat a kousat a starší dcera to zchytala do stehna takže jí to věřím ale spíš jsem řekla dceři(12) až se jí příště nesmějí no a mladší z toho nějak vyklouzla. Vím že je to pozdě ale asi jsem si trochu všimla že se zbytečně zastám té mladš kterou jsme si rozmazlili je to asi tím že první dcera jako malé mimino moc nespala a jak byla větší tak byla více vzteklejší ale zas se uměla přez celý den sama zabavit, a když přišla na svět druhá dcerka tak jsem se jí víc vjenovala a chránila jí protože ta starší hodně žárlila manžel chodí celé ty roky tvrdě makat do práce tak většinou neví co se doma děje a bohužel nemůže pomoci v těhle situacích starší dcera si teď prochází pubertou tak nevím jak na ni protože pořád hubuje ani se neptejte kolikrát za den už dostala pořádně po prdeli. Ale většinou to vzniká tehdy když starší pučí třeba mladší oblíbené tričko (na zkoušku) a ona si ho chce vzít do školky kde ho asi schválně ukáže no a u některé věci už to ani nepřežily.Nemá někdo zkušenosti popřípadě rady? Díky :andel:

Se sestrou dvojčetem jsme se často štípaly, praly a pošťuchovaly se. Jsme teď dobré kamarádky. Moje máma se mohla zbláznit radostí, že se jí narodil brácha a pak ho úplně odstřihla a až do své smrti s ním nemluvila. Takže tak. Vysvětlujte jim, že jejich chování není dobré, ale sourozenecké rivalitě nezabráníte. Proto mám taky jedináčka :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 15:48
@Russet píše:
Se sestrou dvojčetem jsme se často štípaly, praly a pošťuchovaly se. Jsme teď dobré kamarádky. Moje máma se mohla zbláznit radostí, že se jí narodil brácha a pak ho úplně odstřihla a až do své smrti s ním nemluvila. Takže tak. Vysvětlujte jim, že jejich chování není dobré, ale sourozenecké rivalitě nezabráníte. Proto mám taky jedináčka :mrgreen:

No ona ta mladší udělala starší pěknou fialovou modřinu no XD

Magdaleeena
Kelišová 5673 příspěvků 09.09.18 15:48

Moje (5 a 9) žárlí fest, ale nemelou se. Nám se nejvíce osvědčilo si to vyříkat, ale ne hned, večer v klidu.. ony řeknou, jak to vidí, jak na ně ta druhá není hodná, já zhodnotím, nikdo z rozhovoru nevyjde jako vítěz či poražený.

My jsme v dětství ze sourozenců nikdo nežárli. Ale s bráchou jsme se fakt rvali :mrgreen:
Mno, vyrostli jsme z toho :mrgreen: 8) :srdce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24710 příspěvků 09.09.18 15:52

Několikrát za den mlátíš 12 letou holku? :think:

Russet
Extra třída :D 10867 příspěvků 09.09.18 15:52
@Anonymní píše:
No ona ta mladší udělala starší pěknou fialovou modřinu no XD

Já dostala snožku a druhou jsem chytla o zeď, až to zadunělo. Jindy tekla krev. Dospělí nám říkali - jste sestry, neperte se. Nebylo to nic platné. Když jsme byly samy, po druhé se nám stýskalo. Ale pak zase bitky… :jazyk:

kacakaca
Závislačka 2549 příspěvků 09.09.18 16:02

Ja mam vyhodu mensiho vekoveho odstupu, takze vinu trestam spravedlive na stridacku a casto uplatnuji kolektivni vinu a kolektivni trest, to je obe stmeli proti te hrozne prisne mamine. Se starsi bych si to byt tebou vyrikala a vyslechla si navrh budouciho vztahu, kdyby to neslo, tak i s tim rodinnym terapeutem. Travis s ni nejaky cas o samote? Ja bych si obcas vzala dovolenou, ji napsala omluvenku a vzala ji na damskou jizdu. V puberte se budou vztahy jen zhorsovat. Mladsi naloz nejake povinnosti, at obe vidi, ze maji doma stejne prace i lasky.

ka2ka
Extra třída :D 12749 příspěvků 1 inzerát 09.09.18 16:08
@Anonymní píše:
Ahoj,
Mám 2 dcery (5 a 12 let) no a mám problém že se už asi 3 roky nesnášejí. Vždycky se začnou bezdůvodně pošťuchovat a minule byla u nás kamarádka starší dcery přivedly jí ze školky a pak se jí jen trochu zasmály a malá začala být agresivní začala je kopat fackovat a kousat a starší dcera to zchytala do stehna takže jí to věřím ale spíš jsem řekla dceři(12) až se jí příště nesmějí no a mladší z toho nějak vyklouzla. Vím že je to pozdě ale asi jsem si trochu všimla že se zbytečně zastám té mladš kterou jsme si rozmazlili je to asi tím že první dcera jako malé mimino moc nespala a jak byla větší tak byla více vzteklejší ale zas se uměla přez celý den sama zabavit, a když přišla na svět druhá dcerka tak jsem se jí víc vjenovala a chránila jí protože ta starší hodně žárlila manžel chodí celé ty roky tvrdě makat do práce tak většinou neví co se doma děje a bohužel nemůže pomoci v těhle situacích starší dcera si teď prochází pubertou tak nevím jak na ni protože pořád hubuje ani se neptejte kolikrát za den už dostala pořádně po prdeli. Ale většinou to vzniká tehdy když starší pučí třeba mladší oblíbené tričko (na zkoušku) a ona si ho chce vzít do školky kde ho asi schválně ukáže no a u některé věci už to ani nepřežily.Nemá někdo zkušenosti popřípadě rady? Díky :andel:

takže malá je svatá a velká zlobí at je to jak chce takhle to máte zavedený, chudák ta starší bude nenávidět i vás

Marii Pavo
Povídálka 21 příspěvků 09.09.18 16:10
@kacakaca píše:
Ja mam vyhodu mensiho vekoveho odstupu, takze vinu trestam spravedlive na stridacku a casto uplatnuji kolektivni vinu a kolektivni trest, to je obe stmeli proti te hrozne prisne mamine. Se starsi bych si to byt tebou vyrikala a vyslechla si navrh budouciho vztahu, kdyby to neslo, tak i s tim rodinnym terapeutem. Travis s ni nejaky cas o samote? Ja bych si obcas vzala dovolenou, ji napsala omluvenku a vzala ji na damskou jizdu. V puberte se budou vztahy jen zhorsovat. Mladsi naloz nejake povinnosti, at obe vidi, ze maji doma stejne prace i lasky.

No o víkendu vůbec a přez týden než malá přijde ze školky tak tu 1 až 2 hodiny ale to se buď učí nebo frčí na netu nebo telce ( protože jak přijde malá pani tak se nesmí koukat na TV ani do mobilu) :nevim:

Marii Pavo
Povídálka 21 příspěvků 09.09.18 16:12
@jenny.fields píše:
Několikrát za den mlátíš 12 letou holku? :think:

Jo neumí poslouchat co jiného mám dělat?

Fjodorka
Extra třída :D 11222 příspěvků 09.09.18 16:23

Ty jo, chudák starší holka. Udělali jste, co jste mohli, aby nesnášela jak sestru, tak vás. Je třeba zcela změnit svůj přístup k oběma.
Ale jestli je tohle běžné, nedivím se, že kolem nás běhá takových zakomplexovaných psychopatů.

Běžte na nějakou terapii, kup si nějakou vhodnou literaturu, třeba Respektovat a být respektován, Aha rodičovství či Sourozenectví bez rivality. Jen nevím, jestli už není docela pozdě.

luca241
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 09.09.18 16:25

Ono to asi k tomu patří.mam mladší sestru ještě o víc,než jsou od sebe tvoje holky.a můžu říct,že to u nás bylo stejne.ona byla malý rozmazlený parchant,který dělal naschvály,žaloval na mě a já to vždy schytala.tady bohužel dělala hodně chybu mamka.ale ví to,uznala to a nakonec to nezanechalo žádný následek.vztah se nám srovnal až v sestrinych ca 16-17 letech,teď o 10 let později můžu říct,že se máme fakt rady.ale ty zkus být objektivní a netrestat za vse starší.jelikoz malá v 5 letech už taky není blba(mám stejně starou dceru) a dle mě zneužívá pěkné toho,že je ona ta mladší a rozmazlovana.Jako kousat,štípat ,mlátit -to fakt nee.Potrebuje mantinel co jo a co už je fakt přes čáru.

kacakaca
Závislačka 2549 příspěvků 09.09.18 16:35
@Marii Pavo píše:
No o víkendu vůbec a přez týden než malá přijde ze školky tak tu 1 až 2 hodiny ale to se buď učí nebo frčí na netu nebo telce ( protože jak přijde malá pani tak se nesmí koukat na TV ani do mobilu) :nevim:

Tak tady bych se zamyslela nad kvalitou spolecne traveneho casu. Podle mne jsou vztahy v zivote to nejcennejsi a dle toho je treba do nich investovat.

A jestli starsi dostava nekolikrat denne za spatne chovani a mladsi kope-fackuje-kouse a schyta to starsi… pak ano, musi ji zakonite nenavidet.

_0812_
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 09.09.18 16:38
@Anonymní píše:
No ona ta mladší udělala starší pěknou fialovou modřinu no XD

Aha a to jí za to nijak nepotrestáš jen vyhubuješ starší, ať se jí nesměje? Tak to je dobrý. Chudák holka. Se nediv až se v dospělosti budou totálně nesnášet. A pokud to té mladší bude neustále procházet tak jí ta starší nebude mít časem ráda. Nejenom, že bych jí za to ohla přes koleno a pěkně naplácala, ale ještě by se sestře musela omluvit a ten den by měla zákaz třeba pohádky. Až té starší rupnou nervy a mladší po prde.li střihne jednu sama tak se pak nevztekej, bude v plném právu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh auta Tomáše Řepky: Byl to dar pro Vlaďku, který ho asi dostane do kriminálu!

Ve čtvrtek v devět ráno začal u obvodního soudu pro Prahu 6 soud s Tomášem... číst dále >

První díl StarDance? Vytančený mozek i vybuchující bomba „Geňa“

Živě z Prahy se nám konečně, po dvouleté pauze, ohlásila taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >