Nesnesu kontaktní čočky

151
2.5.17 13:04

Nesnesu kontaktní čočky

Ahoj všem, mám dotaz hlavně na uživatelky kontaktních čoček. Vidím špatně na dálku, na obou očích mám cca 5 dioptrií, takže se bez brýlí nehnu ani doma. V 15 jsem začala nosit čočky, tehdy jsem si i kvůli financím kupovala tříměsíční a úplně bez problému, kolikrát jsem je (z mladické nerozvážnosti) nosila i o pár týdnů déle. :oops: Poslední cca čtyři roky mám ale najednou strašně citlivé oči a i když si kupuju ty nejdražší denní čočky, které vždycky po použití vyhodím a nenosím je denně většinou déle než pět hodin, oči se mi vzpamatovávají třeba další dva dny (citlivost, zarudnutí bělma atd). V optice mi naposled řekli, že jsem asi měla nevyhovující typ čoček, ale po ozkoušení poslední značky mi přijde reakce vždycky úplně stejná. Navíc čočky nenosím nijak často, třeba jednou za dva týdny, někdy ani to ne.
V listopadu mám svatbu a už teď se děsím, že budu po pár hodinách vypadat jako angorák. :roll:
Nemáte někdo podobnou zkušenost, popřípadě co vám pomohlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2352
2.5.17 13:09

@LiliSun Zkoušela jsi třeba oční kapky? Něco jako umělé slzy. Též nesnáším čočky dobře, ale kapky mi pomáhaly. Nakonec jsem je úplně přestala nosit, což mi přišlo jako nejlepší řešení ;). Ale třeba na tu svatbu by Ti nějaké takové kapky mohly pomoci. Samozřejmě kapky kompatibilní s čočkami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
2.5.17 13:09

Ahoj, já nosila Torické čočky, Air optic. Měly by více propouštět vzduch. Jaké značky jsi vyzkoušela?

• Nahlásit
  • Citovat
22697
2.5.17 13:11

Nemáš nějaké nové léky? Nebo hormonální antikoncepci? Mě oči zlobí, co dýchám kortikoidy na průdušky. Vždycky jsem měla citlivé oči a čočky mi sedly nejlépe ty jednodenní. Mě se teda nakonec i vyplatily, nosila jsem je výjimečně. Ale teď bych je asi nesnesla vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12364

To neporadím, mám měsíční a taky je nosím vždycky dýl… nikdy si nevzpomenu, že je mám vyhodit, zkus kapky do očí, mohly by pomoct, mě oči díky čočkám jakoby znecitlivěli, vůbec v nich necítím třeba spadlou řasu nebo jiny bordel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399

Já bych se být tebou nechala i vyšetřit u očního lékaře, jestli se nevyskytl nějaký problém. To v optice nezjstí. A jinak prostě zkoušet, co ti sedne. Nejdražší čočky automaticky nemusí být pro tebe nejvhodnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
2.5.17 13:15

Ale jedna dobnost mimo. Mám pár známých, brýlatých… holky, co jim to sluší, umí nosit brýle, jinak je neznám. ALE na svatbu museli mít čočky. Jedné kamarádce to fakt neslušelo. Byl to strašný nezvyk, nosí brýle denně od asi 12 let a navíc ji divně namalovali. Takže pokud ti čočky vadí, nosíš brýle a lidi jsou na to zvyklý, neber si čočky. Pár fotek bez brýlí si udělat můžeš i tak.
Já sama čočky střídala s brýlemi, ale brýle jsou pro mě (bohužel) pohodlnější a ve svatební den jsem nechtěla být nervózní ze škrábání v očích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
2.5.17 13:16

@Veverka X Právě že zkoušela všechny možné… :? Na chvilku mi uleví, ale když čočky vyndám, tak mám oči stejně červené a cítím to třeba i druhý den ráno hned po probuzení, že mě oči bolí. Právě i díky tomu čočky moc nenosím, ale jsou situace, kde brýle prostě mít nemůžu. Navíc žiju v zahraničí, většinu roku je to tu na sluneční brýle, které tím pádem taky nemůžu nosit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
2.5.17 13:17

Můj manžel má stejný problém, nosil čočky xlet a pak mu začaly takhle blbnout…no nakonec je z toho nějaký zlatý stafylokok (nebo streptokok nevím pletu si to), zkoušeli to přeléčit atb, ale hajzlík se drží, ale když nosí brýle, tak ho to nezlobí, takže nosí už jen brýle…

ale vyzkoušela bych různé čočky, já nemám oči tolik citlivé, ale třeba mě vadily ty dražší a nejspokojenější jsem kupodivu s čočkama z DM :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
2.5.17 13:18

@LiliSun Tak tohle se dá řešit zatmavovacími skly nebo nechat udělat sluneční brýle s dioptrickými skly. Ta zatmavovací skla už umí udělat fakt pěkně, dřív zůstávala trochu zabarvená i v místnosti, ale teď už jsou i úplně čirá. Manžel je má, neb je bez brýlí slepý jak patrona, a jsou super. Jen to holt není levná sranda :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
2.5.17 13:20

@blabla123 Ta první značka byla Bausch and Lomb, nosila jsem je skoro deset let, v zemi kde žiju, jsem pak sehnala od stejné značky jen čtrnáctidenní, ty teda nic moc a teď mám denní Acuvue Moist. Asi budu muset zkoušet dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1695
2.5.17 13:20

Na mě to působí, že máš suché oči. Kup si umělé slzy a kapej si je do očí 5× denně a uvidíš, jestli se to zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
2.5.17 13:24

@Aries6 Léky nemám žádné a antikoncepci jsem vysadila cca čtyři roky zpět, tak tím to nebude. :think: Právě že fakt blbě snáším i ty jednodenní, ale je to jen těch posledních pár let, dřív jsem v čočkách byla schopna i spát a podobné. :roll:
Jinak na svatbu brýle fakt ne, okolí mě zná tak i tak, takže v tom problém nebude, navíc já potřebuju výrazné brýle, mám poměrně velké s černými obroučkami, nehodilo by se to. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
2.5.17 13:26

@Marfuscha Asi to zkusím, je pravda, že u očního už jsem nebyla hodně dlouho, u nás se taky všechno řeší přes optiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2352
2.5.17 13:30

@LiliSun Tak to bych také radila zajít na oční, jestli nemáš nějaký jiný problém. A pak už opravdu jen zkoušet různé druhy čoček a kapek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama