Nesouhlas s postupem pojišťovny

8145
17.3.17 16:07

nesouhlas s postupem pojišťovny

Potřebuji poradit, jak se ohradit vůči postupu pojišťovny.
Ve zkratce:
Dcera se zranila, žádali jsme o denní odškodné, to nám bylo zamítnuto s odůvodněním „nulová tabulková doba léčení“.
Následně jsme žádali o změnu a pojišťovna ji provede s výhradu, že zraněnou část těla dá do výluk.
To mi připadá, kulantně řečeno, nefér.
Mohu s tím něco dělat (kromě toho, že smlouvu vypovím)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Tarbon
17.3.17 16:10

Udělat si pojistku u správné pojištovny která nemá ve výluce opakované úrazy stejné končetiny :)

• Citovat
  • Upravit
8145
17.3.17 16:25

Problém je, že jsem si myslela, že takovou pojistku už mám.

V souvislosti s tímto zamítnutým pojistným plněním se mi trochu pootevřely oči, co všechno se dá vyloučit, ale myslím, že přechytračit pojišťovnu já osobně opravdu nedokážu.
Těch kliček je tolik, že to spíš směřuje všechno k tomu, že pojistku k nejbližšímu výročí vypovíme.

Příspěvek upraven 17.03.17 v 16:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6139
17.3.17 16:25

Nevím jak je to u zlomenin, ale jsem epileptik a ve smlouvách je toto vyhrazeno, pokud bude úraz nebo hospitalizace kvůli epilepsii, neproplatí nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8145
17.3.17 16:26

Bublinek, jistě.
Ale tady jde o to, že při plnění to pro pojišťovnu nebyl úraz a při změně je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
17.3.17 16:38

@Knoflice no, a co se jí teda vlastně stalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Myssicka
17.3.17 17:27

„dcera se zranila“ je dost nic nerikajici pojem. Diagnozu stanovi osetrujici lekar, ty si diagnozu zkontrolujes dle jejich tabulek. Potom zalezi na dobe leceni, kterou lekar napise. Nektere pojistovny plati „tabulkovy“ udaj bez ohledu na skutecnou dobu leceni (tabulkovy = maximalni) a vlastne na tom vydelas. Jine pojistovny plati dobu leceni krat denni odskodne. Vzdy musis splnit smluvne uvedenou karencni dobu. Urazova pojistka a denni odskodne se automaticky nerovna totez, proto pokud chces zmenit urazovku jakozto plneni z % poskozeni tela (zatimco ted mas toto % prilis vysoke) a nyni zadas o denni odskodne, tak je logicke, ze to pojistovna pro JINE podminky jinak posuzuje.

Snad to trochu dava smysl :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Tarbon
17.3.17 17:47

Smysl to nedává :D deni odškodné bývá od prvního dne s minimální dobou léčby 8 dní nebo 15 dní nebo 30 dní. Záleží na variantě přičemž denní odškodné dnl 30 neplní za běžné naraženiny či zlomeniny ale velké úrazy zase je levnější měsíční pojistné. Jsou pojištovny které neplní stejný úraz dvakrát a i takové u kterých si můžete zlomit pravý kotník třeba stokrát ;-) trochu o tom něco vím. Živím se pojišťovnictvím 8 let ;-)

• Citovat
  • Upravit
Tarbon
17.3.17 17:51

A ano existuje i dnl max což znamená že zlomený kotník se ve skutečnosti léčil třeba měsíc ale tabulkově pojišťovna uznává 60 dní a vyplatí vám rovnou maximum než ohledu na skutečnou dobu léčby ale opět to musí být sjednana varianta plnění ve smlouvě.

• Citovat
  • Upravit
Tarbon
17.3.17 17:53

Dobu léčby nepíše lékař doba léčby je doba ode dne úrazu po den kontroly

• Citovat
  • Upravit
Tarbon
17.3.17 18:05

Jinak s vaším případem se nedá dělat nic krom toho příště líp číst smlouvy nebo si líp vybrat pojišťovaka :D :D

• Citovat
  • Upravit
8145
17.3.17 18:58

@Amalthea
Nechci být konkrétní, dle vyjádření ošetřujícího lékaře doba léčení 3 měsíce, pravidelné kontroly, fakt nešlo o říznutí do prstu.
@Tarbon
Jak jsem psala, k tomuhle přesně to směřuje, ale tonoucí se chytá stébla, tak jsem se zkusila zeptat tady.
@Myssicka
Děkuji za názor, ale nepochopila jsi můj dotaz. :)

Pročítala jsem si starší diskuze k tématu pojišťoven tady, a dost mi v nich vadilo, když si někdo rýpnul, že lidi nečtou podmínky. Čtou, ale správně jim nerozumí, protože to obvykle vyžaduje do toho víc vidět, formulacím a termínům rozumět a číst mezi řádky. Nebo udělat konkrétní zkušenost a prozřít. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tarbon
17.3.17 21:08

Jestli se léčila tři měsíce tak tam bude problém v něčem jiném např úraz v alkoholu nebo v nějakém šoku což některé pojištovny odmítají. Popřípadě následek nemoci. Jednou mi hlásili zánět žil jako úraz což úrazem nemůže vzniknout… Může být tisíc variant. Normální člověk se v tom nevyzna to je jasné. Odvolat se můžete zkusit. ???? ale neznám detaily. To se těžko radi

• Citovat
  • Upravit
8515
17.3.17 21:13

Pokud tam byla nula „nulová tabulková doba léčení“, nemůže být vyplacení financí vázáno na něco jiného, než je přímo úraz samotný? tedy samozřejmě, na úraz, ale k němu ještě něco dalšího? kolegyně takhle kdysi dávno před lety zjistila, že se sice pojistila „na úraz“, ale ve skutečnosti jenom dobu strávenou kvůli úrazu v nemocnici :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tarbon
18.3.17 06:57

No to může. Nevidím smlouvu tak nemůžu říct.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama