Nespavost dětí, ekzém, nemoci, furt něco

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 09:49

Nespavost dětí, ekzém, nemoci, furt něco

Holky, zakládám už asi třetí zoufalou diskuzi od doby, co máme druhé dítě, v naději, že třeba někdo poradí něco, co mě ještě nenapadlo… A omlouvám se, že to asi bude dlouhé.

Takže máme 2 děti, staršímu už budou 4, mladší 10 měsíců. Starší je šikovný, chytrý, fajn kluk, většinu času nám dělá velkou radost. Co je s ním trochu těžší, jsou příchody do školky (chodí už víc než rok a zatím stále většinou při příchodu prostě pláče, často byl nemocný, pak přes léto dlouhá pauza, takže teď jako bychom začínali zase od začátku). A taky večery - on se ve školce po obědě vyspí a doma jde pak spát v 10. Když usne po 9, je to svátek. Vyžaduje non stop přítomnost nejlépe mou, případně táty, pořád chce být s někým a bez přestávky něco povídá nebo vydává zvuky, až je to občas na hlavu. Naštěstí to fakt není nějaké divoké zlobidlo, to už bych si hodila mašli, ale i tak si prostě každou vteřinu říká o pozornost až do těch 10.

Do toho mladší. Ten je taky zlatý. Až do večera. Okolo 7 je unavený, takže se navečeříme a já ho po té 7 vykoupu, převlíknu a uspávám. Usíná 99% dní u prsu, což mi až tak nevadí, ale teda trvá to, je přisátý třeba i půl hodiny, už dávno pak nepije, jen dudlá. Dudlík nevzal nikdy, zkoušela jsem to na něj průběžně až do nedávna. Většinou okolo 8 mám uloženo, pak teda jedeme kolem staršího no a jakmile usne starší, já se v lepším případě stihnu vykoupat a umýt a začíná šichta s mladším, který od narození noci proplakává. Lepší noc u nás znamená, že se vzbudí třeba v 11 na hodinu, pak pláče třeba od 2 do půl 4 a pak už spí „až do rána“. Včera třeba plakal od 10 do půlnoci, pak se uklidnil - ale oči jak baterky a chtěl si hrát a uložit se povedlo až o půl 2. Teď má navíc novinku, vůbec se nechce nechat po kojení položit. Až spí jak špalek, ale jak pod sebou cítí postel, do minuty pláče. A je jedno, jestli ho zkusím položit do postýlky nebo si ho dám vedle sebe a třeba ho i hladím. Poslední dny už jsem z vyčerpání začala dělat to, co jsem dělat nechtěla - položím ho a kojím vleže (což mi prostě vadí, je mi ho velmi nepohodlné) a on usne a dá pak aspoň na chvíli pokoj. Vadí mi navíc i to, že já ráno musím vstávát (nachystat staršího do školky atd) a miminko nemůžu jen tak nechat na velké posteli, ze které může spadnout, když se vzbudí. Takže teď jsem ho pár dnů zkrátka musela vzbudit - zkusila jsem ho třeba jen opatrně přenést do postýlky, ale pokaždé se vzbudil a plakal a už neusnul. Má strašný ekzém (ten jsme samozřejmě už všelijak zkoušeli řešit, zatím jsem nenašla nic, co by pomohlo) a v noci ho nejčastěji trápí velké bolesti bříšká. Vím o tom, že má ABKM, takže mléčné výrobky jsem ze své stravy vyřadila (jsem fakt pečlivá, u všeho čtu složení, sem tam si zkusím něco málo dát a vidím, že je to pak s bříškem o to horší), jinak jsem ve stravě žádnou alergii nevypozorovala. Doktorka mě odbyla s tím, že takhle malé dítě se prostě v noci budí a tvářila se, že co jako čekám (ona je taková… no, strašně příjemná. Už se poohlížím po jiném lékaři)… Ano, já vím, že se takto malé děti ještě budí, ale aby se každou noc takto trápil mi prostě nepřipadá v pořádku. Kdybych třeba 3× za noc vstala a jen nakojila, tak nic neřeším.

Já si pak připadám hrozně provinile, že asi něco dělám pořád špatně, když ekzém neustupuje a malého trápí ty bolesti. Už nejím žádné jídlo s klidem, všechno pořád analyzuju, ve všem vidím alergeny, furt přemýšlím, co mu dělá tak moc špatně, jak mu pomoct. Manžel se samozřejmě zapojuje, jen vzhledem k tomu, že malého kojím, tak v noci mě moc zastoupit nemůže, i kdyby chtěl. O tom, že nemáme čas jeden na druhého snad ani mluvit nebudu, fakt nemáme za celý den nerušených 15 minut, že bychom si spolu dali víno, sedli k telce, užili si chvíli bez dětí. Ale to už mi v tom kontextu připadá jako nejmenší problém, to zkrátka snad přijde, až kluci povyrostou…

Zkrátka přes den je to u nás fajn, obě děti veselé, hodné, hravé, i spolu si už vyhrajou, to mám až kolikrát pocit, že jsem vyhrála jackpot. Ale ty večery a noci už mě vyčerpávají neskutečně… přes den jsem pak vznětlivá, podrážděná, bez nálady.

Nemáte někdo tip na cokoli, co by mohlo pomoct? Ať už s ekzémem, s bolavým bříškem, s tím, jak uložit staršího třeba aspoň o hodinu dřív (ano, samozřejmě dbáme i na aktivní program, ať jen nesedí u telky apod.) Já jsem se pořád upínala k tomu, že ty špatné noci skončí, až malému budou tři měsíce, půl roku… V prosinci mu bude rok a zlepšení se nekoná ani náznakem, spíš je to právě o to horší, že teď prakticky nechce spát jinak než u prsu, což ještě nedávno takhle nevyžadoval… Já už snad zkolabuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2507
26.10.21 10:42

V první řádě zlepšit psychiku. Nejen že to dítě to vycítí, ale i tělo ukazuje problémy skrz psychiku. A zkusila bych zařadit, klidně u tebe i u malého probiotika. To není lék, to je zázrak aspoň tedy u mě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
26.10.21 10:49

Poradim jen s ekzemem (zbytek s trema detma jsem zazila, ale nijak vyrazne nezmenila, starsi se s mladsim zabavi tak od roka a kousek a nebude te tolik chtit), precti si o kvasinkach a protikvasinkove diete (pokud nejsi hodne hubena, rychle se pri ni hubne), jestli to nemuze byt i u vas. Mne doktori tvrdili, ze jedine kortikoidy a umela mlika (cetla jsem slozeni, to nikdy), nakonec to byly kvasinky a ekzem jejich projev. Az byla kuze cista, sly teprve videt alergie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11417
26.10.21 11:25

Asi to nebudeš chtít číst, mně ale na tvé situaci nepřijde nic tak strašného. Nejvíc ti pomůže, když to vezmeš tak, jak to je. Bylo jen tvé rozhodnutí mit děti v malém celkovém odstupu a musela jsi přece od staršího vědět, že dítě není panenka, kterou položíš a bude ležet. Kolem tohohle věku kojenců přichází separační úzkost, to může být důvod, proč pláče, když ho odložíš, chce být prostě s tebou. Pořiď na postel postranici, dělají takové, co se jen zasunou pod matraci. Sama z vlastní zkušenosti vím, že je to náročné, mám doma děti 2 a 4 roky, starší se budí několikrát za noc, mladší tak 2×. Do toho chodím na plný úvazek do práce. Hlídání ani na chvíli nemám. Vše musíme zvládat s manželem a to náš starší je opravdu malý lump a dává mi fakt zabrat. Nesnaž se o to, aby se děti přizpůsobily tobě, udělej to ty. Nic netrvá věčně. Jinak, náš se do roka taky budil s bolestmi břicha, ne denně a několikrát týdně to bylo. Přešlo to, když se začal sám pohybovat a běhat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
26.10.21 11:40

Postupně bych zrušila noční kojení. Už je docela velký a mohl by to zvládnout bez krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
26.10.21 11:53

A proč malý ve školce spí? Já bych ho vyzvedávala po obědě, zvlášť když jsi doma. Naše dcera 5, 5 let během dne nespí a večer usíná do 20 hod. Na ekzém nám pomáhala nejvíc ovesná koupel (jen doma rozemleté ovesné vločky na jemno). Z mazání nám teď naposledy pomohla modrá Linolla, ale nevím, jestli je vhodná pro tak malé děti. A co se týče pozornosti, tu dcera také vyžaduje neustále. Zavedli jsme večer to, že si může v posteli hrát, ale sama. Takže ji v 19:30 až 20:30 dle režimu odvedeme do postýlky, vezme si tam pár hraček a do usnutí si sama hraje. Vyměnili jsme tento ústupek za volný večer a jsme spokojeni. Ve školkové dny dcera i s hraním usíná do půl hodiny.

Příspěvek upraven 26.10.21 v 12:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 11:56

Zkusila bych se zaměřit na ten ekzém. Oni jak to škrábe, musí to být pro to malé peklo.

Já držela mléko, vejce, kuřecí, hovězí. Dobře nedělal patizon. :nevim: :zed: Teď v roce mám zařazeno zpátky téměř vše, krom mléčného, ale už zvládá i Ghi a máslo.

Noční neklid může být projevem i alergie. Zkus si třeba psát jídelnícek. Nevím, jestli jsi zkoušela eliminační dietu. U známé třeba vadila i kořenová zelenina, jsou i zkřížené alergie.

Dobrou zkušenost mám s koupáním v ovesných vločkach, mazání bambuckym máslem.

Může mít však i tu separační úzkost. A pokud spí vážně blbě, zkusila bych omezení kojení. Po třech nocích uvidíš. U nás pomohlo.

Anebo taky zuby. Zkoušela jsi dát na noc třeba čípek? Aspoň bys viděla, jestli třeba něco neboli..třeba zuby :mrgreen: :pocitac:

Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
2097
26.10.21 12:02

Co mě tak v rychlosti napadá, nemusí ti to vyhovovat :

• ber staršího ze školky po obědě a nedávej ho spát. Usne třeba večer dřív. Možná i ty příchody do školky by mohly být lepší, když bude vědět, že půjde za chvíli domů.
  • co se týče pozornosti, klidně mu řekni, že jsi unavená a nechceš si s ním teď hrát, povídat, cokoli. Netvrdím, že to bude fungovat, ale ta idea, že nemusíš neustále a na stopro být k dispozici, mi přijde důležitá.
  • co se týče spaní mladšího, kojila bych v leze a až usne, odkulila bych se a spala. Když se v noci budí, nenechala bych ho řvát, ale rozhodně, rozhodně bych ho nebavila, nemluvila, nehrála si s ním… Prostě sice bych tam byla, ale byla bych maximálně nudná a nezajímavá. Svým dětem jsem v noci byla ochotná říct tak akorát „hmmm…“ nebo „je noc, v noci se spí, nech mě spát“
  • snahu dát spát mladšího do postýlky bych vzdala, nebo aspoň mě to nikdy nefungovalo. Ráno můžeš miminko nechat určitě na velké posteli, obloz ho polštářema a na zem dej matraci, nejspíš vůbec nespadne, a i kdyby, do měkkého se mu nic nestane. Dělala jsem to tak.
  • exem: nemám tušení, promiň :nevim:
  • a s takovýma nocema, co máte, bych teda ráno nevstavala, spi, dokud spí miminko, staršího do školky nachystá a odvede tatínek, ne, nebo co chystáš? 8o Kluk se nemusí ani ráno česat… Když jsem měla špatnou noc, manžel ráno chystal a odváděl do školky kluka A dvě holky. Já je umím oblict líp a taky je většinou neučesal, ale víš co - jsou důležitější věci než styling, třeba funkční matka.
  • a nelíbí se mi, co ti někdo psal, že to musíš vydržet, když sis ty děti pořídila takhle blízko, neasi. Jako vydržet to musíš :mrgreen:, ale hledat cesty, jak si pomoct, mi přijde úplně v pořádku. Máš to těžký, tohle mi nepřijde jako standart, kterej přece mají doma všichni. A nemáš ty děti nijak extrémně blízko sebe, my jsme měli během 3,5 roku tři děti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
26.10.21 15:41

Dcera měla jako miminko šílený ekzém. Eliminační dietu jsem držela, nicméně jak se časem ukázalo tak špatně. Dceři bude 3,5 let a má alergii na vejce, mléko, soju, ořechy a lepek. Lepek je nejhorší, ač v testech nevychází. Kůži má dcera už cca od 1,5 let úplně čistou, ale má stále poměrně prudké alergické reakce. Teď si ve školce kousla palačinky a hned měla fleky v obličeji a po celém těle. Myslím, že Vám něco uniká v dietě. Ten pocit, že se bojíte cokoli sníst znám a je to hrozné. Ty alergické reakce nám paradoxně pomohly v odhalení dalších alergii, ale začaly se objevovat právě až cca před 1.rokem. Předtím se projevovala ve formě silného ekzému a to jsem nebyla schopna vychytat vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 18:29
@smajlik345 píše:
V první řádě zlepšit psychiku. Nejen že to dítě to vycítí, ale i tělo ukazuje problémy skrz psychiku. A zkusila bych zařadit, klidně u tebe i u malého probiotika. To není lék, to je zázrak aspoň tedy u mě

Na psychice se snažím pracovat každý den, někdy mi to i docela jde a opravdu jsem klidná (ne jen navenek, i vnitřně) a smířená, ale občas, zvlášť když je série extra špatných nocí (že spíme třeba 2 hodiny za celou noc pár dnů v řadě), tak upadám do strašně negativní nálady. Teď už jsem to aspoň vysledovala, že právě to nespaní je pro mě takový spouštěč, jsem pak nepříjemná (i na děti, to mě pak hodně mrzí) atd… Zkouším teď různé mindfulness techniky, zatím to teda neumím úplně podchytit, ale daří se mi rychleji se uklidnit a celkově jsem mírnější, aspoň tak no…

@kacakaca vidíš, tak tohle asi zkusím, já zatím zkoušela jen vyřadit alergeny, ale faktem je, že únavu často přebíjím cukrem ve všem možném. Protikvasinkovou jsem kdysi držela kvůli sobě a zhubla jsem asi 4 kg ve 2 měsících :lol: teď by to hubnutí nebylo ideální, mám 54 kg od druhého porodu, ale za zkoušku to i tak stojí si myslím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 18:38

@Aduš8 jo já s tebou v podstatě souhlasím, že hlavní asi je se s tím srovnat. Ale i tak mi pořád vrtá hlavou, co udělat, abych tomu maličkému ulevila od těch bolestí i od ekzému, hledám cesty no… Nevím, jestli ty sis prostě řekla, že dítě v noci prostě řve a tak to je a dál se nesnažila mu ulevit nebo pomoct, mně to pořád ještě nejde a zkouším hledat další cesty. Jinak my jsme na tom dost podobně, rodina 1200 km daleko, takže o hlídání si můžeme nechat zdát, já k dětem práci, měla bych taky dokončit studium, manžel v práci od rána do večera. Jen ty děti máme teda opravdu hodné (jako starší umí peklit, ale není to extrém a hlavně čím je starší, tím líp se s ním dá domluvit). Jen holt oba všeho potřebují dost, hlavně času a pozornosti, taky v jídle jsou oba nároční… Ale to už je zas jiná kapitola :lol: jinak postranici pod matraci znám, ale teda já nevím, podle mě by to přelezl a přepadl. Teď mi nedávno během asi 10 vteřin sám vylezl na schodišti na druhý schod, žádný problém… A to není pohybově na svůj věk nijak napřed si myslím. Možná jsem jen úzkostlivá?

• Citovat
  • Nahlásit
1374
26.10.21 18:53

Pokud ma ten ekzem hodne, muze to byt duvod toho nočního place. V noci je to nejhorší. Ja na ekzémy hodne trpela jako mimino a pak se mi to vrátilo v pubertě. A fakt je to peklo, boli to, svedi to, je navic jeste malej, tak tomu nema sanci rozumet.
Co na ten ekzem mas vyzkouseno? Zkus Uriage z lekarny, maji to tusim v Maxovi, mne to pomohlo po porodu prvního ditete zázračne, kazdymu ale funguje neco jineho. Taky bych si sehnala cisty mandlovy a kokosovy olej a tim ho promazavala, klidne jako vecerni masaz i bříška. Ten kokosak sam o sobe miue vysusovat, ale ve smesi s tim mandlovym to opravdu funguje skvele. V Rossmanu maji bio za par kacek.
S posteli si myslim, ze jsi úzkostlivejsi :lol: poridila bych tu zabranu a slus, pripadne treba jeste chuvicku, abys ho videla, kdyby pres ni lezl. Ale uz je to velky mimino, vylezt na schod je navic prece jen trochu jineho, kdyz se prvni syn stavel na rytire, tedy musel byt priblizne v tom samem veku, nebyla sance, aby to prelezl, a to byl na špičce tabulek co se tyce vysky/vahy.
Proc ti vadi kojit v leze? Ja bych se bez toho zblaznila, obe deti byly nemanipulovatelne, takze bez uspavani v posteli bych nespala ani ja :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11417
26.10.21 18:56
@Anonymní píše:
@Aduš8 jo já s tebou v podstatě souhlasím, že hlavní asi je se s tím srovnat. Ale i tak mi pořád vrtá hlavou, co udělat, abych tomu maličkému ulevila od těch bolestí i od ekzému, hledám cesty no… Nevím, jestli ty sis prostě řekla, že dítě v noci prostě řve a tak to je a dál se nesnažila mu ulevit nebo pomoct, mně to pořád ještě nejde a zkouším hledat další cesty. Jinak my jsme na tom dost podobně, rodina 1200 km daleko, takže o hlídání si můžeme nechat zdát, já k dětem práci, měla bych taky dokončit studium, manžel v práci od rána do večera. Jen ty děti máme teda opravdu hodné (jako starší umí peklit, ale není to extrém a hlavně čím je starší, tím líp se s ním dá domluvit). Jen holt oba všeho potřebují dost, hlavně času a pozornosti, taky v jídle jsou oba nároční… Ale to už je zas jiná kapitola :lol: jinak postranici pod matraci znám, ale teda já nevím, podle mě by to přelezl a přepadl. Teď mi nedávno během asi 10 vteřin sám vylezl na schodišti na druhý schod, žádný problém… A to není pohybově na svůj věk nijak napřed si myslím. Možná jsem jen úzkostlivá?
Úzkostlivá nejsi, je to normální, jsi máma a chceš, aby se tvoje dítě cítilo dobře. Je to hrozná bezmoc, když je něco bolí a neumíme jim pomoct. S tím starším bych fakt zkusila vynechat ten odpolední spánek, nás čtyřletý už přes den nespí a večer usíná během deseti minut před půl osmou. Ze začátku tedy byl protivný, ale zvykl si. On tedy spát nechtěl, klidně jsem ho uspávala poo dvě hodiny. Máš toho hodně, do toho jsi na to sama. Vím, jak se cítíš. Ty noční párty moje děti měly taky, vždycky to trvalo tak měsíc. Ale prostě se mohly na hlavu stavět, bylo zhasnuto a já u toho podřimovala. Brzy pochopily, že se v noci spí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 18:58

@Zuzaja to teď aspoň omezuju, zrušení by myslím ještě neprošlo, ale snažím se teď neřešit kojením každé probuzení. Dnes v noci jsem kojila asi jen 3× (předtím to klidné bylo i 8× za noc), tak třeba to pomůže lepšímu spánku.

@PetraKoň. Začal tam spát v době, kdy měl problémy s chováním (kombinace faktorů, začal bouchat ostatní děti), s ucitelkama jsme zkusily, zda se to nezlepší, když zůstane i na odpoledne a bude si tak budovat bližší vztahy, pomohlo to. A teď by pro mě bylo hodně náročné ho vyzvednout po obědě, školku máme půl hodiny daleko (stěhovali jsme se, ale nechtěli jsme hned měnit i školku, ať to není na prcka příliš). Samozřejmě mě napadla i varianta, že by prostě do školky ještě nechodil, ale zas mi připadá, že je prostě v kolektivu spokojený, lépe se zabaví, doma se nudí. Ale jinak u nás denní spánek nebo jeho vynechání na tu večerku nemá téměř vliv… :nevim: prý to může být podnebím, my žijeme víc na jihu Evropy, v rodinách známých je běžné, že děti chodí spát i později.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 19:21
@Anonymní píše:
Zkusila bych se zaměřit na ten ekzém. Oni jak to škrábe, musí to být pro to malé peklo.

Já držela mléko, vejce, kuřecí, hovězí. Dobře nedělal patizon. :nevim: :zed: Teď v roce mám zařazeno zpátky téměř vše, krom mléčného, ale už zvládá i Ghi a máslo.

Noční neklid může být projevem i alergie. Zkus si třeba psát jídelnícek. Nevím, jestli jsi zkoušela eliminační dietu. U známé třeba vadila i kořenová zelenina, jsou i zkřížené alergie.

Dobrou zkušenost mám s koupáním v ovesných vločkach, mazání bambuckym máslem.

Může mít však i tu separační úzkost. A pokud spí vážně blbě, zkusila bych omezení kojení. Po třech nocích uvidíš. U nás pomohlo.

Anebo taky zuby. Zkoušela jsi dát na noc třeba čípek? Aspoň bys viděla, jestli třeba něco neboli..třeba zuby :mrgreen: :pocitac:

Držím palce :srdce:

Díky moc, no já právě věřím, že ho to trápí fest, chudák to má fakt škaredé, a k tomu to bolavé bříško… eliminační dietu jsem jela fakt poctivě, dokonce jsem na to našla paní Zíkovou, co přímo pomáhá s celým průběhem. Projevila se tehdy jen lehká ABKM, nic jiného reakci nevyvolalo. Ale ono se v průběhu dost zlepšilo trávení i ten ekzém, ale po pár týdnech se to zas zhoršilo 8o prý to mohly vyvolat zuby nebo nemoc, no už asi 2 měsíce to má zas prostě hrozné… asi zkusím víc druhů toho mazání, doteď máme vlastně vyzkoušeno jen Biodermu, měsíčkovou indulonu a zinkovou mast (uriage), na bambucké máslo jsem slyšela chválu už dřív, někdo tady výše zmínil i kokosový a mandlový olej, to zní všechno fajn. Jo a zuby… Zkouším sem tam dát trochu sirupu, když mi připadá, že pláče fakt bolestí a řeknu si, že to můžou být zuby, efekt nula (zkusila jsem to za těch 10 měsíců už tak 5×) :lol: přitom zubů už má 8…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat