Nespavost po smrti maminky :-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Toma18
Kecalka 323 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 18:19
Nespavost po smrti maminky :-(

Ahoj holky, ty které jste četly můj deníček nebo pár předešlých diskuzí, tak už víte o co go… ale přesto musím ve zkratce své pocity napsat znovu a chtěla bych menší radu co na spánek nebo spíše na to, co zabírá na usínání. V prosinci mi náhle umřela maminka, byla zdravá, jen dostala zánět žil o kterých nevěděla, nebo ji nenapadlo, že by se mohlo jednat o zánět a z toho dostala i trombozu a umřela doma, ve svých 46 letech :,(, nikdo to nečekal, byla to strašná rána. Zhruba druhý měsíc užívám prášky na spaní SANVAL, ale vždy jen 1/2 tablety, někdy jsem měla jen čtvrt tabletky, o víkendech jsem se snažila si třeba vůbec nebrat a v posledních dnech jsem se snažila asi čtyři noci usnout bez a šlo to, ale pak prostě příjde stav, kdy je mi strašné smutno, chce se mi plakat, je mi na nic a pak si musím vzít půlku prášku na spaní a pak spím celou noc. Někdy jsou zase dny, kdy si musím vzít večer neurol- ten nejslabší a pak ještě ten prášek na spaní :,( :,( :,( :,(. Je mi pak lépe, protože chodím do práce a potřebuji fungovat, ale prostě nechci být závislá na těch prášcích na spaní, protože vím, že návykové jsou, jenom že je to prostě ještě citlivé téma a hodně bolavé a ty léky ve většině případů ještě potřebuji, i když se snažím… Proto jsem vás chtěla moc poprosit o radu, co přírodního na spaní, zda jsou nějaké méně návykové léky, nebo přípravky na spánek a nebo co vám pomohlo, aby jste lépe usnuli a nepřemýšleli nad blbostma? Protože já si ulehnu a v hlavě mi koluje spousta myšlenek a všeho a jsem nervozní, že spát, nebo že ostatní spí a já ještě ne a prostě si ten prášek musím vzít :nevim:. Nemohu si pomoct, tak mě prosím neodsuzujte, ale kdo tuto situaci nezažil, tak opravdu neví, co je to za pocit a za bolest :,( :,( :,( :,( :,(

Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 12764 příspěvků 11.02.19 18:26

Ahoj,
tuhle situaci znám, bohužel.
Pomohl mi melatonin, teda trojnásobné množství, než doporučují, ale není návykový, je to jen z lékarny. A časem to přejde, neboj

Toma18
Kecalka 323 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 18:56

@jizvíková můžeš mi prosím poslat odkaz, z kama jsi objednavala? Mohu objednat FYTOPHARMA MELATON TOBOLKY?

cecetka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 11.02.19 18:58

@Toma18 Zitra to budou 3 tydny, co mi umrela maminka. Po velmi kratke, ale tezke nemoci, vse se odehralo behem 2 mesicu.
Spatne spim uz delsi dobu, protoze jsem mela stres z jeji nemoci, ooeraci a pobytu v nemocnici. Na to, co bylo posledni dny pred smrti, uz chci zapomenout. Bohuzel se to nedari, vse je moc cerstve. Spim treba jen 4 hodiny. Jindy dokazu spat celou noc. Ale vzdy jsou me prvni myslenky na maminku.
Pomaha mi o ni mluvit. Pomaha mi, kdyz vejdu do jejiho pokoje, mluvit s ni, i kdyz tam uz neni. Snazim se zkratka najit cestu, jak to zvladnout.

Mas nekoho, s kym bys mohla o tom vsem mluvit? Kdykoliv potrebujes? Vypovidat se a tu bolest vypustit? Pak se ti bude treba i lepe usinat a dokazes spat i bez leku.

Ketris
Echt Kelišová 9815 příspěvků 11.02.19 19:01

A co si treba pustit hudbu do sluchatek? Mne to pomohlo nejvice..

eva valoi
Extra třída :D 11793 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 19:06

Milá zakladatelko, ještě hodně vody uteče, abys mohla začít normálně fungovat. Od prosince utekla moc krátká doba. Mně před téměř 12 lety tragicky zahynul táta a dodnes se mi stává, že se v noci vzbudím a uvědomím si, že je to pravda. Koukám do stropu, ale už nebrečím, ještě nedávno jsem ze spaní brečívala..
Nevím, jestli je vůbec dobře jakékoli medikamenty používat, protože já zastávám názor, že ten smutek, ta obrovská bolest se musí odžít s jasnou hlavou. I mně byly předepsány léky, já dokonce jela k nehodě a uklízela zakrvácené věci, ale ty léky nakonec zůstaly nerozbalené..
Nechci Ti to rozmlouvat, ale asi bych se snažila před den unavit, večer si udělat nějakou bylinkovou směs na usínání a prostě ten smutek prožít.
Ještě nějakou dobu nebudeš fungovat normálně. Člověk, pokud ztratí někoho takhle blízkého, žije cca rok jako v oparu, v mlze, ve snu. A pak si uvědomí, že je to pravda a přijde nová bolest..
Já jsem se vlastně se ztrátou táty nevyrovnala, například každé Vánoce je mi neuvěřitelně smutno a vzpomínám na to, jaké to bylo, když žil. Lituji toho, že nepoznal moje tři mladší děti a jsem ráda, že jsem měla první dvě děti tak brzy, že aspoň je poznal a užil.. Člověk se s tím naučí žít, to je fakt, ale ten život už je jinej.

mrav
Generální žvanilka 23163 příspěvků 11.02.19 21:34

Ahoj. Přeji ti, aby to brzy přebolelo. Vím, není to jednoduché. Přesto si myslím, že ten nápad se sluchátky v uších není špatný. Můj táta takto usínal - pracoval na vedoucí pozici a i v důchodu bez sluchátek neusne. Chce to jedno - vypnout mozek. Nenech v něm šrotovat nepříjemné myšlenky a věř mi - i já vím, co s člověkem náhlá smrt blízké osoby udělá. :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Jakou roli měla Plekancova máma v rozvodu s Vondráčkovou?

Je sice matkou jejích dvou milovaných vnoučat, přesto jí nikdy nepřišla na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >