Nespavost v těhotenství a deprese. Jak nemyslet negativně.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 05:31
Nespavost v těhotenství deprese. Jak nemyslet negativně.

Ahoj je mi 20 let a strašně se bojím ohledně všeho. Jak porodu tak o to jak se postarám o miminko. Mám takové divné pocity deprese je to na mě už strašně moc. V tuhle dobu s přítelem bydlíme zhruba 3 měsíce v bytě, ale já se tam cítím strašně špatně je to 7 patro a začala jsem se bát te výšky. Bojím se že si něco udělám že třeba vypadnu z okna nebo tak. Vždycky když přítel ráno odejde do práce začnu mít zle myšlenky. Říkám si že nejsem normální že jsem neměla nikdy takové stavy v hlavně. A teď když vím že už tu malá za několik týdnů bude. Strašně se bojím v okolí mi říkali že to vše přejde po porodu. Že se nemám ničeho bát. Prý to přijde samo jak se o malou postarat. Jsem v 36tt. Děkuji za odpovědi.

Reakce:
Micaella22
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 17.01.19 06:51

Ja mela sileny predstavy od 4-5m. Vzdycky, kdyz jsem byla doma sama, to na me padlo. Uklid a nejaka cinnost nezabrali. Tak jsem musela letet ven mezi lidi, nebo aby prisla navsteva apod. Jinak se to nedalo. Docela to preslo ted, v 7m. Drzim palce at je lip

KamisB
Kelišová 6881 příspěvků 17.01.19 07:36

špatný pocity před porodem bývají normální. Ale upřímně radeji bych si k nějakému poradci došla. Třeba by stačilo si s někým o tom jen popovídat. Zeptej se v porodnici kam už jistě chodíš jestli třeba nemají někoho oni k dispozici.

Trashpanda
Povídálka 24 příspěvků 17.01.19 08:22

To už je veľmi pod vplyvom hormónov, v takom vysokom štádiu. Mne bolo práve vtedy až nepochopiteľne veselo, ale každý to má inak. Možno by sa to mohlo zmierniť, keby si bola viac v spoločnosti, ale hlavne to treba proste prečkať - zapni si nejaké filmy, seriály, ak sa ti dá, upratuje,… :*

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6192 příspěvků 17.01.19 09:35

Jsi utopená v nezvládnuté úzkosti. A ne - po porodu to samo vážně nepřejde. SPíš se to ještě rozjede.

Co nejdřív vstup do psychoterapie a nauč se s tím zacházet. Podle toho co píšeš, tak nejspíš bude potřeba začít brát i lehčí antidepresiva - pro dítě je výrazně lepší matka v relativním klidu a léky, než rozjetá úzkostně-depresivní porucha, u které hrozí poporodní psychoza.

Takže co nejdřív zajdi za psychiatrem a najdit si psychoterapeuta/ku.

Plus si určitě pořiď tuhle knihu https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/#…

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >