Nespící miminko - zoufalství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 19:49
Nespicí miminko - zoufalství

Dobry vecer, mam 3 a pul mesicniho chlapecka. V noci spi asi od 9 do 6, s tim, ze se budi co 2,5 hodiny na kojeni. Uprimne moc vyspana nejsem. Spanj pres den je ale utrpeni, nesnasi kocar, ma pomalu smrt v ocich, kdyz ho do nej dam a pak jen rve. V aute spal ze zacatku, ted vajicko nema rad taky. Dudlik plive, zavinuty rve jak tur, šum bez efektu. Kdyz mi usne u prsa a prendam do postylky, tak ma rekord nejakych 20 minut. Spi jen v nositku kde v pohode dava 2-3 hodiny, ale uz je to strasne unavne, a hlavne v techto vedrech. Kdyz lezi sam porad sebou mele a ze spanku se leka, to ho vzbudi a je konec. Je vubec sance, ze se to v brzke dobe zmeni? Je to me prvni dite a je pro me nepredstavitelne, ze jsou miminka, ktera se polozi a spi. Muj maly je absolutne neodlozitelny. Zacinam byt vycerpana. Nikdo mi ho ani nemuze jit vozit. Je tu nekdo, kdo to mel podobne? Diky.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 19:52

Jeste dodam, ze jinak je v pohode, vesele miminko. Uz se i sam zabavi pod hrazdickou, pase konicky, ale jak prijde unava, tak je konec a ja nevim co s nim, abych nemusela brat nositko.

panikockova
Závislačka 3534 příspěvků 12.06.19 19:54

Meli jsme to tak s prvnim synem. V noci se budil treba 15× za noc, a pres den spal 2× 30min. Vyzkousela sem vsechno, nezabralo nic. Kocar nenavidel, trochu se zklidnil v nositku. A pak v 11mes mu cvaklo v hlave, zacal spat celou noc :palec: Mladsi je v tomhle uplne jinej, je to spac, neverila sem ze takovy deti sou :lol: V cem je rozdil, netusim.

Aduš8
Závislačka 4773 příspěvků 12.06.19 19:54

Vítej v mateřství. Máme to od narození. Spal svoje dvacetiminutovky, déle vydržel jen v nosítku a musela jsem se hýbat. Kolem půl roku usínal v kočáru, ale spal, jen pokud jel. Kolem roka začal spát celou noc (předtím jsem odstavila od kojení). Vydrželo mu to 2 měsíce od té doby se 2-3* budí během noci. Musí spát se mnou, i přes den ho uspávám, někdy i přes hodinu. Je mu rok a půl. Poslední dny přes den usne, spí 20 minut a je čilý. A k večeru na zabití. Jsme z něj vyčerpaná, protože je to prostě nespavec, přes noc dá 9 hodin a přes den 20 minut. Přitom už zvládal i 2,5 hodiny. Radu nemám, jen přežít. Na ten spánkový deficit si zvykneš.

Pantalaimon
Kecalka 156 příspěvků 12.06.19 19:59

Uf mazec…co takové to vibrujici lehátko sice to je asi proti supermaterskyn zasadam, ale lepší než skončit ve cvokhausu :nevim:

Julinka 18
Kecalka 264 příspěvků 12.06.19 20:01

Male je 9 měsíců a já se cítím konečně tak nějak normálně, byla jsem total vyřízena…malá se naučila spinkat se mnou…takže ráno kolem 6 vstává, v 8 to spolu zalomime a spí tak hodinu nekdy 2 a ja s ni, odpol jdeme ven na procházku a v noci spíme taky spolu, kojí se 1 x nebo 2 x, většinou jen zkontroluje jestli tam jsem a spí dál…ale to co píšeš je naprosto normální…Přesně…vítej v mateřství…a ano zlepší se to, u někoho dříve u někoho později…Já se prostě smířila s tim, jaká malá je, že se v kuse nevyspim hrooozne dlouho…

Příspěvek upraven 12.06.19 v 20:12

Hoa Mai
Kelišová 6438 příspěvků 7 inzerátů 12.06.19 20:03

Soucitim, ale asi ti nepomuze nic jineho, nez nosit. Mela jsem to tak loni v lete s dcerou s tom rozdilem, ze ona nebyla v pohode ani vyspana. Odmitala opustit mou naruc prvni tri mesice, i pri prebalovani jecela jak silena. Cele lonske leto v tech vedrech jsem ji musela pronosit v satku. Ja jsem proklinala vedra, ona byla spokojena. Preslo ji to, od 4. mesice uz je to normalni, hodne miminko. Druhy syn byl taky hodne urvany, vyzadoval noseni, uspavani, spolecne spani v posteli. U nej to trvalo dele, ale zase aspon akceptoval kocarek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 20:03

Vibrujici jsme meli, to nesnasel, houpacku mame, ta je lepsi, ale to je pro nej na hrani, kouka kolem sebe tak 20 minut, spani vubec. Kdyz si predstavim, jak dlouho jsem vybirala kocarek, jak budu jezdit. Vzdycky jsem chtela 2 deti, ale mit takoveto i druhy, tak jsem bez sance to zvladnout :? Vsichni rikali, at v tehotenstvi moc spim, budu mit spave miminko. Tak jsem hodne spala a to je vysledek :D

Katuš007
Povídálka 46 příspěvků 12.06.19 20:06

Ahoj, je to úplně normální :blush: Jako kdybys psala o naší malé, teď je jí půl roku a měla to úplně stejně. Teď spí 3× denně, 2× v kočárku cca hodinu - musí se jezdit. A jednou na padesátý pokus po kojení v obýváku na sedačka po obědě cca 40 minut. Prostě to tak je… V kočárku měla hysteráky do 5 a půl měsíce, kdy mohla do sporťáku. Nejednou jsem uspavala i 3 hodiny se strasnym revem, ted lehne a do 10 minut chrní:yum: Myslím, ze kdyz se s tím smíříš, budeš to i lépe snášet:wink: A nosítko bych nedala ani za milion!!! To je zlaté :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 20:12

Tak jsem rada, ze aspon nejsem sama. V rodine vsem deti krasne spi v kocarku. Jsem jak exot, plus reci typu, ze to neni mozne, kdyz prece male deti miluji jizdu v kocare a kdyz jsou unavene, tak spi vsude.

Pantalaimon
Kecalka 156 příspěvků 12.06.19 20:19
@Anonymní píše:
Tak jsem rada, ze aspon nejsem sama. V rodine vsem deti krasne spi v kocarku. Jsem jak exot, plus reci typu, ze to neni mozne, kdyz prece male deti miluji jizdu v kocare a kdyz jsou unavene, tak spi vsude.

Hele já to teda neznam, ale známá to tak měla s holkou, nespala vůbec, pak se strašně vztekala, když byla starší, bouchala hlavou do zdi, no děs, šli s ní k psychologovi a tam jim rekli, že tohle mívají hodně chytré a nadané děti…a v jejich případě se to potvrdilo, dneska už je ta holka dospělá, nádherně maluje a studuje dvě vs najednou :mrgreen: tak vydrž :kytka:

Khalesi
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 12.06.19 20:19

Ja jsem teda matka z opacneho komce-to jest obe deti spaly kam byly polozeny, v jakekoliv situaci ale o to ted nejde.
Me napadlo u tveho prispevku-jdes maleho resit az kdyz je viditelne unaveny? Takze pretazeny? To maly mimca, ani vetsi nedavaj, pak jsou uplne desny a uspat je prave trva a k tomu jsou fakt neklidny jak nasilim vlastne usinaji rozhozeny. Co zkusit naplanivat cas ldy pujdes v klidu nakrmit, do ticha klidu, prebalit, ppnunat a vlastne tohle vse smerovat k ukladani a usinani? Zadny rev, rychle kozu a udrncat v kocaru.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 12.06.19 20:21

Taky jsme to tak meli, navic kojeni byla hruza, tze jsem kojila snad nonstop a mala mela stejne hlad… UM litalo obloukem ven :roll: ted uz ma 2 roky, chrni celou noc, po obede 2-3 hodky :D ale furt umaminky v postylce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 20:26
@Khalesi píše:
Ja jsem teda matka z opacneho komce-to jest obe deti spaly kam byly polozeny, v jakekoliv situaci ale o to ted nejde.
Me napadlo u tveho prispevku-jdes maleho resit az kdyz je viditelne unaveny? Takze pretazeny? To maly mimca, ani vetsi nedavaj, pak jsou uplne desny a uspat je prave trva a k tomu jsou fakt neklidny jak nasilim vlastne usinaji rozhozeny. Co zkusit naplanivat cas ldy pujdes v klidu nakrmit, do ticha klidu, prebalit, ppnunat a vlastne tohle vse smerovat k ukladani a usinani? Zadny rev, rychle kozu a udrncat v kocaru.

On mi usne u prsa, ale nesmim s nim pak hnout, odlozim a konec. Udrncani v kocare se mi nepovedlo ani jednou. Je tam nepricetny.

dupejj00
Kecalka 227 příspěvků 12.06.19 21:09
@Anonymní píše:
On mi usne u prsa, ale nesmim s nim pak hnout, odlozim a konec. Udrncani v kocare se mi nepovedlo ani jednou. Je tam nepricetny.

Tak ho nikam neodkladej.koj na posteli a nech ho tam.muj druhy syn mi prvni 3 mesice spal povetsinou u prsu. Pak jsme presli na hacku (houpaci) a kocar (jedouci) no a od cca 8 mesicu usina u prsu prevazne. Pres den ale spi sam obvykle 40 min, pak zas prso. Neresim, usinam s nim. Ted, jak se rozchodil, zacal spat prekvapive lip, nicmene v noci spi se mnou v posteli. Od narozeni vzdy, kdyz jsem ho dals do postylky, byl do 20 min vzhuru.
Zkus najit nejaky kompromis pro oba a vydrz, spanek se miminum meni kazdou chvili

Váš příspěvek
Reklama