Nespíme s 3týdenním miminkem

4
9.6.20 22:07

Nespíme s 3 tydenním miminkem

Dámy, mám 3 týdnenní miminko.. Už asi 4 den prostě nechceme spát večer. Předtím to taky nebylo skvělé, ale teď je to snad nejhorší. Nepomáhá vůbec nic… Dudlík, kolébání, trošku pláče, přebalení, krmení, šero, šum, melodie, zabalení, vibrační lehátko… A když už se to povede třeba po hodině uspávání, tak se malá probudí cca po hodině a jede na novo a strašně mácha rukama, nohama a rozčiluje se u toho. Už si nevím vůbec rady. Už vůbec nespím, jen pár hodin přes den, kdys ní musím ven v kočárku a pak mi spí asi nejdýl v kočárku na balkoně. Poraďte prosím, co s tím a jestli jste některá na tom podobně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

520
9.6.20 22:13

Nepomaha treba zavinovacka? Mohla jsem mit maleho jedine svazaneho, jinak by nespal. A v tenhle cas jsem myslim take zacinala davat kapicky na prdy. Vyzkousela jsem jich vic nez jsem nasla co sedelo. Drzim palce at je brzo lepe. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9224
9.6.20 22:17

Pevne zavinout do housenky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8538
9.6.20 22:19

@LenkaCHar Na to si „zvyknete“… :mrgreen:
Popravdě, úplně nejlepší je se s tím smířit a nečekat zázraky, to se s miminkem prostě nestává…
Ale určitě doporučuji swadler zavinovačku.
Dcera to svazování vysloveně potřebovala.

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4279
9.6.20 22:24

Taky bych rekla, ze potřebuje pevne zavinout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17401
9.6.20 22:28

A co si ji vzít k sobě do postele a spát spolu? Syn treba musel cítit moji blizkost, jak sem se vzdalila, tak byl okamzite vzhuru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9931
9.6.20 22:32
@Leni112 píše:
@LenkaCHar Na to si „zvyknete“… :mrgreen:
Popravdě, úplně nejlepší je se s tím smířit a nečekat zázraky, to se s miminkem prostě nestává…
Ale určitě doporučuji swadler zavinovačku.
Dcera to svazování vysloveně potřebovala.

Souhlasím s tím „smíŕením se“ a já jsem najela ještě na režim, že ten spánek vlastně není tak důležitý a hrozně se přeceňuje :mrgreen: Zní to blbě, ale u mě to fungovalo, vnitřně jsem se zklidnila nebyla neustále ve stresu a dítě ten „klid“ vycítilo a začalo spát lépe, neź když jsem křečovitě uspávala, že přece už musím taky spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
9.6.20 23:24
@Kriss Tina píše:
A co si ji vzít k sobě do postele a spát spolu? Syn treba musel cítit moji blizkost, jak sem se vzdalila, tak byl okamzite vzhuru.

Malá právěze spi vedle mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
9.6.20 23:26
@ivašot. píše:
Souhlasím s tím „smíŕením se“ a já jsem najela ještě na režim, že ten spánek vlastně není tak důležitý a hrozně se přeceňuje :mrgreen: Zní to blbě, ale u mě to fungovalo, vnitřně jsem se zklidnila nebyla neustále ve stresu a dítě ten „klid“ vycítilo a začalo spát lépe, neź když jsem křečovitě uspávala, že přece už musím taky spát.

Ten stres je asi velmi důležitý faktor. Neustále se stresuji, že nespinkáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2430
10.6.20 07:01

Zkusit zavinout. Další vec je jak často chodi spát. Já ho dávala snad po hodině a spal mi v pohodě. Kamarádka se večer snažila udržet malou, aby ji hezky večer usla vyčerpáním… no hysteraky, řev… jakmile si dala třeba slofika 6-7 a v 8 šla po koupání zas spát tak najednou odpadla hned a bez řevu… malé dítě se nesmí pretahnout, okolo těch dvou let už je to lepší a můžeš je udržet déle vzhůru, rychleji pak padnou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
10.6.20 08:14

Taky nám syn po hodině vstával a machal rucickama, pomohlo pevně zavinout do housenky. To mu vydrželo pěkně dlouho, než mohl spát bez toho. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
11.6.20 08:08

Máme dvoumesicnihi kluka a rucickama mává taky. Zkoušeli jsme pevne zavinout, jakmile s tím začal (bylo to vlastně skoro hned po příchodu z porodnice). Zavinuti ale nesnese, strašně se vzteka a snaží se z toho dostat. Neunavi se :D Takže mu nakonec ručičky pri uspavani chvíli držíme. Asi i cítí vůni, teplo. A nekde jsem vycetla, že intenzivní mávání rucickama znamená bolesti z prdiku. Což u nás sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama