Nespokojená a liná máma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuxu
Stálice 90 příspěvků 06.01.18 14:02
Nespokojena a lina mama

Cau holky, stydim se a zaroven bych chtela radu. Jsem pracujuci mama (od synovych 5m) jsem v praci. Manzel je 3dny doma a dva dny mame chuvu. Nemame zadnou blizkou rodinu, co by nam s necim pomohla.
Zijeme v osuntelem byte, ktery by potreboval rekonstrukci a uklid. Vsude je vsechno.
Ale! Ja na to nestacim, manzela to absolutne netaknuje. Rika, ze jsem jen nespokojena. Bohuzel on je taky naprosto liny. Jedinou vec co dela, je starost o syna, ale jen kdyz nejsem doma a vari/nakupuje.
Chtela bych cvicit, ale nemam cas ani chut. chce se mi porad spat. Nechci ani uklizet.
Visim jine mamy, jak to suprove zvladaji. Ja ne a nevim, jak v sobe najit energii a jeste motivovat manzela :-(
Syn jiz skoro dva roky, a brzy se mu narodi sourozenec. Tim vic na mne cela ta frustrace pada.
Pripadam si jak uhonena mama. V praci pusobim perfektne, ze je vse pos kontrolou, ale jak prijdu domu, jsem jiny clovek. Vikendy mam nejradeji v pyzamu. Jen si to neumim uzit a porad se trapim a jsem napruzena.
Mate to podobne nebo jste stale cile, krasne, mate uklizeny vyt a sportujete?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucie.Kusa
Stálice 57 příspěvků 06.01.18 14:10

Ahoj, nebude to tím, že jsi těhu a unavená. Já když jsem unavená, tak se mi taky nic nechce délat, ale uklidit musím já nesnesu nikde nic navíc nebo nejaky bordel a varit taky musim protoze mam dve deti a jíst musí. Jsou dny kdy me to baví ale jsou dny kdy se mi do ničeho nechce a jsem unavena, napružená vadí mi když na me nekdo mluví nebo musim cokoliv delat. Tohle mam dvakrat do mesice. Je toho na me totiž nekdy moc. Vzdycky kdyz mam tyhle dny chce se mi skoro brečet aby uz to preslo.

elibro
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 06.01.18 14:10

Děláš si srandu? Ty jsi těhotná, makáš, doma máš druhou šichtu hospodyňky- a divíš se, že jsi unavená?? Zvednu ti teda sebevědomí: jsem doma se dvěma mrnaty, pracuju jen sem tam nějakou hodinu, muž pomáhá - a večer stejně padám do postele utahaná jak ta řepa z pohádky:). A i když denně uklízím, nepořádek je tu furt, vyluxováno vydrží tak dvě hodiny:D

Dostaňte pod kontrolu svůj perfekcionismus a zvlčilé představy o životě jiných matek a bude to dobrý;).

Halamka
Závislačka 3336 příspěvků 06.01.18 14:22

Nekoukej po okoli. Povrch nic neznamena. Ony nektere maminy pod make upem skryvaji kruhy pod ocima, v hlave treba resi, jestli ten jejich bude vecer na ne zase rvat…
Ono se nabizi spousta veci a moznosti, co bychom mohli mit a delat. Ale ani ta sebelepsi vec neprinese cloveku stesti, pokud je uvnitr nestastny. Delej, co ti vyhovuje. Jsi unavena? Odpocivej. Chces cvicit? Pust si pisnicku a zatancuj si. A tak dal. A bude ti lip.
Nemej na sebe premrstene naroky. Zacni od malickosti. Ty se ti povedou a dodaji elan k vetsi zmene. Ale postupne.

Šarlota4
Echt Kelišová 9535 příspěvků 06.01.18 14:24

Ne rozhodne nejsem porad krasna, naklizeno apod. Od vcera jsem 7× luxusovala a hadej co muzu to jiz delat znovu, pze jsou zas vsude drobky. Ale nejsem nespokojena je to takovy “nevrendingstory”

The_Assassin
Kecalka 442 příspěvků 06.01.18 14:25
@elibro píše:
Děláš si srandu? Ty jsi těhotná, makáš, doma máš druhou šichtu hospodyňky- a divíš se, že jsi unavená?? Zvednu ti teda sebevědomí: jsem doma se dvěma mrnaty, pracuju jen sem tam nějakou hodinu, muž pomáhá - a večer stejně padám do postele utahaná jak ta řepa z pohádky:). A i když denně uklízím, nepořádek je tu furt, vyluxováno vydrží tak dvě hodiny:DDostaňte pod kontrolu svůj perfekcionismus a zvlčilé představy o životě jiných matek a bude to dobrý;).

Kde to můžu podepsat? :lol:

Já vím, že na internetu, a na těchto serverech obzvlášť, každý tvrdí, že stíhá pracovat, starat se o děcka, má vypulírovaný kvartýr a denně cvičí 45 minut, a to vše bez ztráty kytičky, ale nevěř tomu ;) Já třeba pracuju (několik částečných úvazků) a studuju VŠ, takže děti půlku týdne hlídá příslušná instituce a jednou za dva týdny nám přijde poklidit paní k tomu určená. Já stejně musím obstarat denní povrchový úklid a vaření a někdy toho mám až až. Život je příliš krátký na to, abychom ho strávily honbou za naleštěnou domácností, která stejně nevydrží ani do druhého dne. To si jdu radši bez výčitek zacvičit nebo si přečtu dobrou knížku.

Lucie.Kusa
Stálice 57 příspěvků 06.01.18 14:31

Já taky chodila do práce a nastoupila na MD 6 týdnů před porodem a doma byla taky hospodyňkou a starala se o syna. Někdo je hold víc unavený a nemá tím chuť nic dělat. Jak říkám já mám tohle tak dva dny v měsíci kdy jsem líná něco vůbec dělat a hrozne mi to vadí páč jsem si protivná sama sobe :roll:

Šarlota4
Echt Kelišová 9535 příspěvků 06.01.18 14:34

Extremne naklizeno jsem mela v tehotenstvi a s miminem. To jsem skladala jidlo podle velikosti, etiket a obalem vpred :D kde jsou ty casy :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 14:41

Ne, ne, líná a unavená jsem já, ty jsi pilná s unavená :) Mám batole, jsem doma, nepracuju, nejsem těhotná, před půl rokem jsme se stěhovali a furt tu máme krabice a drobné nedodělky, manžel dobře vydělává, je úžasný, ale doma se nepřetrhne, když něco namítnu, řekne, že už před svatbou mi říkal, že je líný, že jsem věděla do čeho jdu :lol: Tak si po večerech a víkendech navzájem čteme, hrajeme hry, milujeme se a já jednou denně uvařím a jednou za týden (někdy za dva) umeju záchod. Celkem mi to i vyhovuje, dokud nepřijde moje matka a nezačne mi dávat dobré rady. Jak to zvládají všechny ty super matky, co se vzdělávají, pracují, každý den mají s batoletem nějaký kroužek, o víkendu jedou na chatu, a tam mají taky uklizeno, nechápu. Možná nepotřebují spát 10hodin denně jako já :think: možná nepotřebují jen tak ležet v posteli a psát na e-miminu, když manžel vezme batole v sobotu ven :think:, možná mají lépe vyřešeno, kam dávají trochu špinavé oblečení, které si chtějí ještě vzít :think: možná jsou prostě plnější a lepší :think: Možná o tom všem umí hlavně lépe vyprávět :think: Asi nějaká kombinace toho všeho. Ale jestli jseš těhotná, pracuješ a doma dvouletak, tak na sebe buď hodná, nech úklid úklidem a dej si nohy nahoru :mavam:

eva valoi
Extra třída :D 11054 příspěvků 06.01.18 14:58
@Anonymní píše:
Ne, ne, líná a unavená jsem já, ty jsi pilná s unavená :) Mám batole, jsem doma, nepracuju, nejsem těhotná, před půl rokem jsme se stěhovali a furt tu máme krabice a drobné nedodělky, manžel dobře vydělává, je úžasný, ale doma se nepřetrhne, když něco namítnu, řekne, že už před svatbou mi říkal, že je líný, že jsem věděla do čeho jdu :lol: Tak si po večerech a víkendech navzájem čteme, hrajeme hry, milujeme se a já jednou denně uvařím a jednou za týden (někdy za dva) umeju záchod. Celkem mi to i vyhovuje, dokud nepřijde moje matka a nezačne mi dávat dobré rady. Jak to zvládají všechny ty super matky, co se vzdělávají, pracují, každý den mají s batoletem nějaký kroužek, o víkendu jedou na chatu, a tam mají taky uklizeno, nechápu. Možná nepotřebují spát 10hodin denně jako já :think: možná nepotřebují jen tak ležet v posteli a psát na e-miminu, když manžel vezme batole v sobotu ven :think:, možná mají lépe vyřešeno, kam dávají trochu špinavé oblečení, které si chtějí ještě vzít :think: možná jsou prostě plnější a lepší :think: Možná o tom všem umí hlavně lépe vyprávět :think: Asi nějaká kombinace toho všeho. Ale jestli jseš těhotná, pracuješ a doma dvouletak, tak na sebe buď hodná, nech úklid úklidem a dej si nohy nahoru :mavam:

A přesně takhle bych to chtěla mít. No stress. A jako fakt. Protože já furt chci dosáhnout toho, co vidím v televizi. Asi budu muset koukat na jiné pořady.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 06.01.18 15:04

@Zuxu Spíš se divím, že to zvládáte, klobouk dolů. Nám se na úklid osvědčil robotický vysavač a vytírač. Všude jsou drobky, tak ho pouštím každý den a to hrozně pomůže. Se sušičkou nežehlím, jen manželovi košile, ale spíš si to dělá sám. Vařím na víc dní dopředu najednou, to taky pomůže, a máme myčku. Možná by za příplatek něco zvládla i ta chůva? V těhotenství jsem byla utahaná pořád a i mimo těhotenství trávím ráda víkendy v pyžamu. Za sport považuju každodenní procházky s malou, ono se to nezdá, ale jít jet na hodinu denně ven, tak kolik člověk ujde km?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 15:24
@Anonymní píše:
Ne, ne, líná a unavená jsem já, ty jsi pilná s unavená :) Mám batole, jsem doma, nepracuju, nejsem těhotná, před půl rokem jsme se stěhovali a furt tu máme krabice a drobné nedodělky, manžel dobře vydělává, je úžasný, ale doma se nepřetrhne, když něco namítnu, řekne, že už před svatbou mi říkal, že je líný, že jsem věděla do čeho jdu :lol: Tak si po večerech a víkendech navzájem čteme, hrajeme hry, milujeme se a já jednou denně uvařím a jednou za týden (někdy za dva) umeju záchod. Celkem mi to i vyhovuje, dokud nepřijde moje matka a nezačne mi dávat dobré rady. Jak to zvládají všechny ty super matky, co se vzdělávají, pracují, každý den mají s batoletem nějaký kroužek, o víkendu jedou na chatu, a tam mají taky uklizeno, nechápu. Možná nepotřebují spát 10hodin denně jako já :think: možná nepotřebují jen tak ležet v posteli a psát na e-miminu, když manžel vezme batole v sobotu ven :think:, možná mají lépe vyřešeno, kam dávají trochu špinavé oblečení, které si chtějí ještě vzít :think: možná jsou prostě plnější a lepší :think: Možná o tom všem umí hlavně lépe vyprávět :think: Asi nějaká kombinace toho všeho. Ale jestli jseš těhotná, pracuješ a doma dvouletak, tak na sebe buď hodná, nech úklid úklidem a dej si nohy nahoru :mavam:

Jak se k takovému přístupu dostat? Mám také lineho manžela. Vždy udělá jen binec v kuchyni a nikdy to neuklidi, koupelna a wc to samé když mu řeknu ať něco udělá je kolem toho tisíc reci a stejně to neudělá a ještě je dotčen, že jsem ho o úklid požádala. O víkendu před 11 nestane, chodí spát kolem 2 ráno. :,(

Heivka
Závislačka 2898 příspěvků 06.01.18 15:25

Život není reklama na jogurty, he hnusnej, špinavej a únavnej, ale je to to jediný co máme.

Jinak teď mi hárá čuba, takže když si odhrne kaťata, dělá krvavé kapky na podlaze, byly tu včera a možná je vytřu zítra. Já nepracuju, ale mám doma dvouletého raráška, co se snaží demontovat veškerou dostupnou (i nedostupnou) elektroniku, k tomu chodím se psy na cvičák (moje dobíječka baterek), učím se na zkoušky z angličtiny (moje blbost, že si chci zvyšovat kvalifikaci), pomáhám manželovi se studiem na VŠ, takže z domácích prací jen pravidelně vařím a dělám základ abychom se neutopili v bordelu. Celkem jsem to zvládala, ale teď jsem 14tt a mám pocit, že to mrně ve mě je spíš upír, než mimčo, kolikrát se přistihnu, že koukám do zdi a nic nedělám. Jednu dobu mě to hrozně štvalo a jediný výsledek byl, že jsem byla unavená a naštvaná. Změnila jsem přístup a jsem jenom unavená :mrgreen:

Borůvka1990
Kelišová 5371 příspěvků 06.01.18 15:34

Nedivím že jsi frustrovaná, řekla bych že na Tebe působí Tvé bydlo. Pokud se vracíš do ošuntělého bytu, který se Ti nelíbí, nemůže to být ani jinak. Člověk potřebuje útulný domov, nejen pro sebe, ale i pro své děti, což si nejspíš plně uvědomuješ.
Rekonstruovat či ho zútulnit nemůžeš kvůli financím? Pracujete oba, předpokládám, že lze ze dvou platů postupně našetřit jednotlivé částky. Jeden měsíc můžeš koupit štuk a barvy, další měsíc barvy na topení, postupně nakoupit plovoucí podlahy (klidně každý měsíc balík na několik metrů čtverečních za několik stovek), postupně nakoupit hezké záclony… I postele se dají kupovat postupně. Novou z masivu seženeš i s matrací a,,roštem" do dvou tisíc. Každá věc, kterou pořídíš a kterou budeš udržovat v čistotě Tě nakopne k činosti i k chuti něco dělat. Když Tvůj manžel za pár měsíců uvidí čtyři balení plovoucí podlahy a mirelon, určitě i jeho to nakopne tu podlahu položit. I lustr v krabici ho nakopne k tomu, aby ho pověsil a zapojil.

Borůvka1990
Kelišová 5371 příspěvků 06.01.18 15:35

Vizualizuj si bufoucnost, jak by měla vypadat, nějakou reálnou a pomalými krůčky se k ní dopracuj.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama