Nespokojenost s bydlením a potažmo s partnerem

Anonymní
30.8.11 13:06

Nespokojenost s bydlením a potažmo s partnerem

Ahoj všem, rozhodla jsem se anonymně svěřit s broukem, kterého mám v hlavě, který mě hlodá, a kterého neumím vyřešit sama.
Jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství, nemám práci. Přítel práci má, takže náš život vypadá zhruba tak, že on vydělává peníze a já se z většiny starám o domácnost, jídlo apod., tedy neživí mě úplně, nějaké vlastní peníze mám, také podporu, prostě jen platí větší část výdajů. Nyní se plánuje stěhování, protože nebydlíme v místě vhodném pro miminko (není výtah, špatný vzduch v okolí, před domem silnice jinak nic). Vzala jsem si na starosti hledání nového bydlení, přece jen mám více času než partner. Jednou jsme se šli podívat na panelákový byt, který jsme nakonec vzali a máme se za měsíc stěhovat. Byt má balkon a výtah, což jsme chtěli. Je také docela levný, což je pro nás důležité, resp. já na mateřské nebudu mít na placení nájmu a přítel také nevydělává kdovíjaké sumy, abychom mohli bydlet v pěkném novém bytě v pěkné lokalitě podle našich přestav. Snažila jsem se prostě pro nás najít něco, co splní základní požadavky, a nebude to stát hodně. Partner v podstatě se vším souhlasil, nic na ten byt skoro neřekl. Já jsem teď ale na vážkách, protože na jedné straně paneláku je také rušná hlučná silnice, a my tam budeme takto bydlet několik let. Představovala jsem si lepší začátky s rodinou, není mi už 18, abych musela brát co je :-? . Je tam tedy i vnitroblok se stromy a dětským hřištěm, takže je to lepší než nic. Ale co, prostě cítím takovou zvláštní „nasranost“ na partnera, že to nechává na mě, že mi všechno odkýve, že nic „neudělá“. Asi bych od chlapa očekávala více aktivity, nápaditosti, snahy.
Navíc to vypadá, že za pár let dostanu od své mámy domek na venkově. Ona se o to nestíhá starat a my bychom chtěli na vesnici žít, tak uvažuje o tom, že nám to přepíše, aby dům jen zbytečně nestárl. Já toho mám plnou hlavu, nemám totiž s mámou úplně skvělý vztah, takto bychom jí byli hodně blízko, zavázání atd., a partner? Zase „je mu to jedno“, vše odkýve, se vším souhlasí, názor pořádně nemá. Já mám teď pocit, že se hodně starám, zajišťuji nám bydlení, beru na sebe zodpovědnost a on se veze.
K tomu mě ještě dráždí to, že tento nový byt budeme muset hodně vyčistit a upravit, než to bude k bydlení, je starý, opotřebovaný a špinavý. Já toho moc nenadělám, nechci v těhotenství pracovat s chemikáliemi. No a řešení? Pozve se tchýně a ta to tam bude poloorganizovat.
Nevím, jsem z té situace celá podrážděná. Přítel je jinak hodný, pozorný, je velmi chytrý, vzdělaný, ale asi mi chybí nějaká ta „chlapskost“. Já umím vzít za práci, umím věci zařizovat, takže bych toho „chlapa“ mohla dělat já, a ráda bych, ale v těhotenství mi to prostě nejde, takže se cítím bezmocně. Měli byste radu pro anonymní zoufalku?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

852
30.8.11 13:16

já myslím, že tohle je problém spousty chlapů, nechci se nikoho dotknout, ale zřejmě za to může „výchova maminek“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
30.8.11 13:17

každá rada drahá, chlapa nepředěláš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3400
30.8.11 13:17

Já myslím, že to jsou hormony :lol:

Já myslím, že moc nenaděláš, vybrala jsi podle vašich možností. To že bys raději lepší je jesné, ale když nejsou peníze, tak to tak jednoduché není.

No a u nás to je prostě také tak. Partner nosí peníze, pracuje od rána do večera a o víkendech doma pomáhá, když opět není v práci. Víc by mi po něm bylo hloupé i chtít. Takže já se starám o zbytek jako je zařizování, schánění, hledání, úřady, úklid, vaření apod.

A když pak přijde, tak toho má tak plný kecky, že se obávám, že by mi odpověděl to samé co ten tvůj.

S tím úklidem ti neporadím pokud nechceš pomoc tchýně, buď si někoho zaplatíš nebo to uděláš ty s manželem. Jiná cesta asi nevede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
30.8.11 13:20

Proč by něco děla sám,když je zvyklý,že to budeš dělat ty za něj.Do teď jsi to dělala a on si zvykl.

Prostě mám pocit,že dost zpohodlněl a vidí,že ty jsi doma a ty na tohle máš času dost.Necháváti dost volnou ruku a to se ti nelíbí.Tak ho do toho zapoj sama.Hele můj chlap je to samý,ale když něco vymyslím tak to udělá,předěl,namontuje atd.Jen by ho to samotnýho snad nenapadlo :oops:

A s jakými chemikáliemi by jsi přišla do styku při úklidu?ty si přece budeš mývat postupně jak ti stav dovolí a chlap bude malovat atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marra
30.8.11 13:22

Já tedy nechapu proc si hned souhlasila jit do prvniho bytu?tak nekteri chlapy proste takovy jsou,ze jim je sum a fuk kde budou bydlet,a nechavaji to na partnerce,ale sama vidis jakej ten tvuj je,tak proc sis neobesla vice bytu,dejme tomu i sama?a pak se rozhodla pro ten nejlepsi a tam partnera dovedla?podle me ses unahlila,pokud si nepodepsala smlouvu,a mate cas si byt vybrat,tak jeste nejake projdi,musis se tam hlavne citit dobre,ja vlastne z tveho prispevku nejak nechpau co od nas presne chces slyset? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
12980
30.8.11 13:23

Mě ten byt připadá pro vás vhodný..Jistě než jste ho koupili pořádně jste to zvážili..To že to bylo šup šup, neznamená ,že to není dobré..Vnitroblok je hezká věc a rušnou ulici máš skoro všude ( myslím, kdo bydlí v paneláku)..
S baráčkem bych nyní být tebou nepolemizovala, protože je to ještě daleko a je to " kdyby jednou atd.." - nic není jisté..tohle bych zatím hodila za hlavu..
Nevím jak jsi s partnerem dlouho, ale snad ho znáš..Jestli byl k problémům a zařizování apatický vždycky, těžko mu něco vyčítat.
Navíc, mě to přijde logické, že většinu toho zařizování je na tobě - jsi doma, on chodí do práce..Tím nemyslím, že on doma vypne mozek, ale není důvod proč bys nemohla oraganizovat právě ty.
Já to vidím takhle - byt byl OK, líbil se mu, tak to odkýval..( je to špatně??)
Dům možná někdy bude, ale ty sama nevíš kdy a jestli vůbec chceš mít mamku na blízku..On to odkýval( je to špatně??) - vždyt ty sama nevíš a po něm chceš aby něco řešil?? A co??
Nepíšeš, že jsi rizikově těhotná, a jsi teprve v začátku..Myslím, že na novém bytě toho můžeš udělat spoustu..Já bych se normálním čistícím prostředkům vůbec nevyhýbala, není proč..víc než nějaké savo ti ublíží víc, když se nadýcháš splodin ze startujícího auta..Nějaké chemikálie bych neřešila..jsi doma celý den.Můžeš odpočívat, práci si rozvrhnout..
Pochopitelně netahat těžké věci atd..Ale běžné zařizování domácnosti se myslím zvládnout dá..

Píšeš, že tvůj partner je hodný, vzdělaný, jinak naprosto báječný..proč chceš aby byl 100% jedinečný a ještě i chlapský..
Jsi ty dokonalá?( to není urážka, jen zamyšlení)..
Možná si o tobě partner myslí - ano je dobrá, hodná, umí vše zařídit,organizovat, ale je věčně s něčím nespokojená.. :nevim: Kdo ví, každému něco vadí..

Měla by ses smířit s tím, že on je jaký je a převzít to co ti jde dobře..Já myslím, že není od věci sama rozhodovat o tak důležitých věcech - co by za to jiné ušlápnuté manželky daly :mrgreen:

Možná ti připadá jako ňouma, který odkýve třetí světovou a není to žádný nadsamec, ale víš co?? Takový chlapi jsou sakra dobří tatínci..Uvažuj o tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
30.8.11 13:26

A ještě taková poznámka co mě napadlo..
Tobě teď ten byt leží v hlavě, myslíš si ,že jste neudělali dobře a chceš to hodit na něj, že je to jeho chyba, páč nic neřekl..Prostě hledáš viníka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
30.8.11 13:30
Lizbeth píše:
Tobě teď ten byt leží v hlavě, myslíš si ,že jste neudělali dobře a chceš to hodit na něj, že je to jeho chyba, páč nic neřekl..Prostě hledáš viníka..

Tohle bylo to prvni, co me okamzite napadlo… :think: souhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.8.11 13:30
Lizbeth píše:

Děkuju, píšeš spoustu podnětů k zamyšlení a v tomto máš pravdu. Nejsem o tom bytu vůbec přesvědčená, mám pocit, že děláme chybu. A právě mě vadí to, že to je teď jen na mně. Jsem těhotná a vystreslá, že nemáme pořádně kde bydlet a ještě mám všechno zařizovat. To mě štve.

• Nahlásit
  • Citovat
17304
30.8.11 13:32
Anonymní píše:
Lizbeth píše:
Děkuju, píšeš spoustu podnětů k zamyšlení a v tomto máš pravdu. Nejsem o tom bytu vůbec přesvědčená, mám pocit, že děláme chybu. A právě mě vadí to, že to je teď jen na mně. Jsem těhotná a vystreslá, že nemáme pořádně kde bydlet a ještě mám všechno zařizovat. To mě štve.

Amluvili jste o tomhle spolu?Třeba to ani netuší co se ti honí hlavou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marra
30.8.11 13:35

Souhlasím s Lizbeth,presne tak nejak jsem to chtela napsat :lol: :lol: jinak k tobe anonymko,uvedom si ze chlap chodi do prace,zivi te,a tysedis doma,co si budem povidat ve ctvrtem mesici,by si jite nejakou lehci praci mohla mit,a kdyz uz tedy ses doma na rizikovce,tak on treba pocita s tim ze ty alespo neco obehas,vyridis,vyresis,kdy on to ma delat v noci?hele pokud ti tak vadi posly ho k nam ,ja na sem tam rada neco vyridim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
12980
30.8.11 13:37

Jestli jste spolu o tom ani nemluvili, tak možná že ti chce jen dělat radost - se vším souhlasit a potěšit tě, jak se vám to hezky daří zorganizovat..a detaily ho nezajímají, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.8.11 13:54
Lizbeth píše:
Jestli jste spolu o tom ani nemluvili, tak možná že ti chce jen dělat radost - se vším souhlasit a potěšit tě, jak se vám to hezky daří zorganizovat..a detaily ho nezajímají, bohužel.

To by na něj docela sedělo :-) . Jak o tom tak čím dál tím víc uvažuju, a na základě vašich názorů, asi budu muset vzít věci do svých rukou ještě víc. Mně to v podstatě nevadí a nám jako dvojici to prospěje. Je to asi otázkou očekávání. To že já čekám, že bude mít poslední slovo při zařizování bydlení, ještě neznamená, že to tak bude, že :mrgreen: .
A teď bude kolotoč. Původně že prý nebudeme ani malovat, že to není nutné a blabla. Věděla jsem, že osobně vymalovat ve svém stavu nedokážu, tak jsem to neřešila. Ale ne, já to tam chci mít hezké, ať už si o tom můj drahý myslí nebo nemyslí cokoliv :mrgreen: .

• Nahlásit
  • Citovat
12980
30.8.11 13:56
Anonymní píše:
Lizbeth píše:
To by na něj docela sedělo :-) . Jak o tom tak čím dál tím víc uvažuju, a na základě vašich názorů, asi budu muset vzít věci do svých rukou ještě víc. Mně to v podstatě nevadí a nám jako dvojici to prospěje. Je to asi otázkou očekávání. To že já čekám, že bude mít poslední slovo při zařizování bydlení, ještě neznamená, že to tak bude, že :mrgreen: .
A teď bude kolotoč. Původně že prý nebudeme ani malovat, že to není nutné a blabla. Věděla jsem, že osobně vymalovat ve svém stavu nedokážu, tak jsem to neřešila. Ale ne, já to tam chci mít hezké, ať už si o tom můj drahý myslí nebo nemyslí cokoliv :mrgreen: .

To víš , že jo..Když umíš být generál, tak proč toho nevyužít..To přece není špatný pocit, když je po tvém ne??

A hurá vymalovat.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama