Nespokojenost v kolektivu, domácí vzdělávání?

Anonymní
21.3.17 21:55

Nespokojenost v kolektivu, domácí vzdělávání?

Ahoj. Mám dceru ve 3. třídě, s učením je průměrná, ale poslední dobou chodí ze školy ubrečená, že je tam nešťastná kvůli dětem (několika) ve třídě. Myslím si, že vyloženě o šikanu nejde, spíš je přecitlivělá a nevyzrálá a ty ostatní děti asi taky. Napadlo mě, jestli by nemohlo být řešení ji vzdělávat doma. Měl to někdo taky tak, že dítě stáhl ze školy? Kamarády v okolí a v kroužcích má. Chtěla bych znát názor více lidí, jestli by vyřazení z kolektivu spíš situaci nezhoršilo, že by její navazování vztahů bylo ještě horší. Nechci ji mít nešťastnou. Nebo radu, jak to řešit jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11689
21.3.17 22:02

Myslím si, že by si jí tím moc v životě nepomohla… Musí se naučit s lidmi vycházet a otrkat se. Být tebou tak zkusím zjistit o co přesně jde, pokud vyloženě pláče, tak to asi banalita nebude. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 22:04

Asi bych se víc zajímala, co konkrétně jí tam vadí, probrat to s dcerou i učitelkou. Dá se to opravdu těžko posoudit, když neznáme tvoji dceru a ani konkrétní problém, uniká mi podstata toho, o co jde. Nelze poznat vážnost situace :nevim: Jestli má problém s konkrétními dětmi, který ti připadá obtížně zvladatelný, nejdřív bych uvažovala jen o přesunu do vedlejší třídy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 22:05

Řešila jsem mnohokrát. Jde většinou o blbosti, holky se o něco pohádají, jdou si hrát s někým jiným. Moje dcera je asi jen moc citlivá, takže ji tyhle roztržky rozbrečí. Pak má zkažený celý den. Právě proto řeším, jestli je lepší ji v kolektivu nechat, aby se v něm naučila žít, což není jednoznačné, že se to naučí. Nebo ji z kolektivu dát pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
21.3.17 22:06

Promluvila bych s dcerou, pak s učitelkou a hledala řešení (třeba jen sedí s někým, s kým nechce… nebo změnit třídu-potažmo p. učitelku… )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
21.3.17 22:08

V tom případě jí určitě nedávej pryč, přeci ji nezavřeš do bubliny? :nevim: Musí se jednoznačně otrkat! A to ti říká introvert a třídní tichá pěna… ;)

Příspěvek upraven 21.03.17 v 22:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17602
21.3.17 22:08
@Anonymní píše: Řešila jsem mnohokrát. Jde většinou o blbosti, holky se o něco pohádají, jdou si hrát s někým jiným. Moje dcera je asi jen moc citlivá, takže ji tyhle roztržky rozbrečí. Pak má zkažený celý den. Právě proto řeším, jestli je lepší ji v kolektivu nechat, aby se v něm naučila žít, což není jednoznačné, že se to naučí. Nebo ji z kolektivu dát pryč.

A jak se ma naucit vychazet s ostatnimi detmi, kdyz ji nechas doma? Myslis, ze se na ni budou v zivote vsichni jen usmivat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 22:09

@salvatrice Jde mi o to, co s dítětem, které je v kolektivu bezradné a nešťastné.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.3.17 22:11

@mroe To určitě ne, ale za pár let snad vyspěje, pochopí nějaké věci. Právě mi jde o ty zkušenosti, jestli někdo měl dítě s problémy v kolektivu, jak to vyřešil, co je pro ni lepší. Samozřejmě to budu konzultovat s učitelkou, tady prostě sbírám názory, nápady.

• Nahlásit
  • Citovat
17602
21.3.17 22:12
@Anonymní píše:
@salvatrice Jde mi o to, co s dítětem, které je v kolektivu bezradné a nešťastné.

Uvedomujes si, ze izolace jeji problem neresi? Mela by trenovat, pokud nebude umet vychazet s lidmi, bude to mit v zivote tezke…Pokud si na to sama netroufas, porad se s psychologem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 22:12

Jestli máš možnost, dej jí pryč. Když chodí na kroužky, tak s dětmi do styku přijde. Domácí vzdělávání je jen ku prospěchu. Jednou Ti bude vděčná za hezký dětství :) Já bych ráda dceři dopřála totéž. Má lehčí asperger a je občas šikanovaná :( Já bych jí ale učit nemohla. Ještě ke všemu máme úžasnou učitelku, která to s ní umí a naučí. U nás jsou problémy družina a vztahy s dětmi :(

• Nahlásit
  • Citovat
2846
21.3.17 22:14

A co takhle s dcerou probrat situace, které nastaly, a naučit ji, jak se s tím vypořádat? Když ji vezmeš z kolektivu, tak jí prokážeš akorát medvědí službu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17602
21.3.17 22:15

No, bude mit mozna hezke detsvi, ale jak na tom bude v dospelosti? Kdy dozene to, co se nenaucila ve skolce a ve skole? MMCH, chodila do skolky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 22:15
@Anonymní píše:
Jestli máš možnost, dej jí pryč. Když chodí na kroužky, tak s dětmi do styku přijde. Domácí vzdělávání je jen ku prospěchu. Jednou Ti bude vděčná za hezký dětství :) Já bych ráda dceři dopřála totéž. Má lehčí asperger a je občas šikanovaná :( Já bych jí ale učit nemohla. Ještě ke všemu máme úžasnou učitelku, která to s ní umí a naučí. U nás jsou problémy družina a vztahy s dětmi :(

A jak to řešíte? Moje dcera sice žádnou diagnozu nemá, ale je taková komplikovaná a přecitlivělá povaha. Mít ji doma by znamenalo velké změny pro celou rodinu, takže pokud to tak dopadne, jedině po zralé úvaze.

• Nahlásit
  • Citovat
21.3.17 22:16

Hmmm. Rozumím, že je těžké ji vidět, že se trápí, ale jestli to má takové banální důvody, tak bych to řešila maximálně tím přesunem do vedlejší třídy. Neizolovala bych ji ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama