Nespokojenost v kolektivu, domácí vzdělávání?

Napsat příspěvek
3746
21.3.17 22:38
@Anonymní píše:
Většinou to netrvá dlouho. Když se pak něčím zabaví, zapomene na to. Ale další den je to nanovo. Je fakt, že i učitelky mi říkaly, že jí moc nerozumí a nechápou její jednání, u dětské psycholožky jsme párkrát byli a i pro ni byla dost záhadná. Ale nikdo mi nedal žádné konkrétní fungující rady, co udělat, aby byla spokojená ona i její okolí.

a ptal se někdo jí samotné čím si myslí (ona sama) že by se její situace mohla vylepšit? chtěla by něco ona sama jinak? chtěla by aby se s ní kamrádky více bavily nebo aby si jí spíše nevšímaly? a jak reaguje při návštěvách kroužků? -tam žádný problém nemá? reaguje tak přecitlivěle třeba i na pohádkové příběhy (televize)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
21.3.17 22:38

Vypadá to, že neumí řešit byť i jen malý konflikt, neumí si s tím poradit… Podle toho co píšeš, nemá ve třídě žádnou větší kamarádku?
Zeptala ses jí někdy, co by chtěla? Ona by se chtěla učit doma v ústraní? Do školy vůbec nechodit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21786
21.3.17 22:41
@Anonymní píše:
Většinou to netrvá dlouho. Když se pak něčím zabaví, zapomene na to. Ale další den je to nanovo. Je fakt, že i učitelky mi říkaly, že jí moc nerozumí a nechápou její jednání, u dětské psycholožky jsme párkrát byli a i pro ni byla dost záhadná. Ale nikdo mi nedal žádné konkrétní fungující rady, co udělat, aby byla spokojená ona i její okolí.

Vypadá to, že je to trochu složitější, viď? Těžko radit takhle na dálku. Taky jsem učitelka takhle malých dětí, jsem nakloněna spíše výuce v kolektivu s tím, že pokud je dítě, které má v kolektivu problém, nejprve bych se pokusila řešit ho v rámci té třídy. Myslím, že tvoje paní učitelka by za ty bezmála tři roky měla mít přehled o tom, co se v tom kolektivu děje - respektive jestli má dcera objektivní důvod být smutná. Ještě mě napadlo, jestli ten svůj smutek maličko nedramatizuje a jestli jí na něj tak trochu „neskáčeš“ - proto jsem se tě ptala, co ty na to. To děti dělají a s velkým úspěchem. Tohle můžeme vyloučit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4965
21.3.17 22:42

Já bych se domácí školy v tomhle konkrétním případě bála. Skupinová výuka je sice podle mě silně neefektivní, ale o to tu teď nejde, děti potřebují svoje stádečko, někam zapadat, s někým se identifikovat a zároveň nějaký stále se opakující režim, aby pak v dospělosti nechodily od ničeho k ničemu. Člověk taky celkově potřebuje nějaké výzvy, které není snadné překonat (které se ale zároveň překonat dají), aby se cítil spokojený, nejde dětem v dobré víře pořád donekonečna odstraňovat překážky. Napadlo mě najít v okolí další citlivé děti (připadá mi, že se teď se s dětmi, co mají nějakou osobnostní specialitku roztrhl pytel) a utvořit společně nějakou domácí školu. Asi nerealizovatelné, co? :nevim: A nějakou takovou tu alternativní školu v okolí nemáte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 22:45

Tak už snad můj definitivní názor - změnit třídu. To by pro ni neměl být velký šok, ukáže se, jestli si s někým líp padne do noty tam. Když se bude i dál trápit podobnými hloupostmi, asi bych to nechala tak. Jestli je prostě nevyzrálá, měla by získat víc zkušeností, nemyslím si, že vytrhnutím ze školního kolektivu by se situace zlepšila. Jinými slovy - je jasné, že sfouknutím svíček na dortu se nestane společenštější. Chce to prostě víc praxe. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 22:54

@Takyjedna Moudrý názor. Bohužel také skoro vůbec nesouhlasím s běžným vzdělávacím systémem, ale jak říkáš - ta rutina, cíle, stádo… To je nepopiratelná pravda.

Kdy bys dcerku po domácím vzdělávání vrátila zpátky do normální školy? Byl by to pro ni myslím obrovský šok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1158
21.3.17 23:00

Ahoj zakladatelko, moje dcera měla skoro stejný přístup ke škole jako tvoje dcera. Změnila jsem jí školu (ona velmi chtěla) a je to o mnoho lepší. Samozřejmě i v novém kolektivu jsou problémy, ale dcera chodí do školy ráda. Dřív chodila na malou vesnickou školu a teď chodí do veliké městské. Připadají mi tu výrazně lepší učitelé - snaží se děti k učení motivovat. Snad jsou víc školení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 23:11

Zakladatelko, dosud se vám s tím nepodařilo poprat se. Určitě najděte nějakou psychologickou pomoc (dosud jste nejspíš nenatrefili na toho správného psychologa - ne vždy si každý s každým sedne). Tvoje dcera potřebuje kvalifikovaně poradit, pomoct překonat (asi) negativní pocity. Je přecitlivělá a s tím se dá pracovat. Potrvá to, ale dá.

Taky řeším dceřinu psychickou labilitu. Ona je starší a teda je to mnohem lepší. Ale je plačtivá (nejvíc, když je unavená nebo když se ji něco nedaří - perfekcionalistka :roll: ) od cca 4 let. Nyní má 12 let. Jak píši, je to lepší. Nicméně se také chystáme k psycholožce. Moje dcera je navíc šíleně nesmělá. Ona by raději umřela žízní, než aby si řekla někomu dospělému (i učitelce) o sklenici vody. :roll: Tu plačtivost máme víceméně zmáknutou, ještě musíme zvládnout to druhé.

Jen pokud ti můžu poradit: nemyslím si, že je moc dobrý nápad vše dopodrobna rozebírat. Máme v práci holčičku, které se její maminka postarala o žaludeční neurózy. Ona je holčička taková citlivá, moc si s nikým ve třídě nesedla (ona nikoho nevyhledává). Maminka s ní rozebírá každé kýchnutí. A holčička je pořád plačtivá, pak ji bolí bříško a někdy i zvrací. Prostě ta holčička pořád myslí na to, že ji něco nechutná, že něco nechce a že ji bude bolet bříško…až ji to bříško bolí. A maminka ji v tom ještě utvrzuje:" Na oběd je to a to a to ty nejíš, že? Tak to raději nejez, aby tě nebolelo bříško." A holčička? Celý den myslí na to, aby ji nebolelo bříško. Jak to asi dopadá? Pláče, že ji bolí bříško a někdy zvrací. :zed:

Prosím o anonym, píši o jiných osobách a i když je nejmenuji, mohou se poznat nebo je může poznat někdo jiný. Děkuji.

Anonym XYZ

• Nahlásit
  • Citovat
2895
21.3.17 23:30
@Anonymní píše:
@mroe To určitě ne, ale za pár let snad vyspěje, pochopí nějaké věci. Právě mi jde o ty zkušenosti, jestli někdo měl dítě s problémy v kolektivu, jak to vyřešil, co je pro ni lepší. Samozřejmě to budu konzultovat s učitelkou, tady prostě sbírám názory, nápady.

moje neteřinka měla podobný problém a ségra to z ní dostala právě způsobem, který jsem popsala. Probíraly spolu situace, které neteřinka neuměla sama zvládnout, a postupně se to lepšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2895
21.3.17 23:44
@Anonymní píše:
@Modesta To nefunguje. Věnovala jsem probírání, reakcím, chování v kolektivu spoustu času, výsledek je stejný - nedává to.

tak buď jsi to nepodávala tak, aby to pochopila, nebo je čas na psychologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
22.3.17 00:03

Take by me zajimalo, zda neni velka precitlivelost castecne vypestovana. Cimz netvrdim, ze je lharka. Ale kolotoc toho kdyz maminka utesuje zname. Napadlo me to prave proto, ze i malinke deti finguji pady, abychom je politovali/pofoukali. Osobne bych nasla soukromou ZS, kde maji ve tride treba jen 10 zaku. A terapeuta, ktery by dceru ucil vhodnym zpusobem jak komunikovat a vyporadat se s konflikty atd. At mi nikdo netvrdi, ze neexistuji psychologicka cviceni a programy pro deti tohoto veku. :think: a je dobre, ze to resis :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 06:25

Uc ji doma a ve 20 az pujde na brigadu/ do prace nebo pojede metrem, utece s brekem taky. Timhle jsme si prosli vsichni! Musi se clovek otrkat a pripravit se na budoucnost. Dej ji do jine skoly. Nebo zkus pozvat na nejakou party deti i rodice, muze to ledy prolomit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
22.3.17 07:41
@Anonymní píše:
@mroe To určitě ne, ale za pár let snad vyspěje, pochopí nějaké věci. Právě mi jde o ty zkušenosti, jestli někdo měl dítě s problémy v kolektivu, jak to vyřešil, co je pro ni lepší. Samozřejmě to budu konzultovat s učitelkou, tady prostě sbírám názory, nápady.

Tu alternativu DV bych určitě zvážila. Myslím si to samé-že časem vyzraje. Takhle bude akorát pořád ve stresu a co z toho?! Navíc je spoustu skupin, kde se domškoláci schází, takže by zcela vyčleněná nebyla a byla by v klidu, navíc i učení by dle mého názoru mělo větší efekt.
Ale určitě bych napřed podrobně zjistila ten nynější problém, jestli je to opravdu z přecitlivělosti apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.17 07:42

@mrkni1 @hehehe Ona to zas až tak nechápe, říká, že by byla šťastná, kdyby do školy nechodila. Kamarádky nějak má, ale žádnou stálou. V televizi na nic přecitlivěle nereaguje, naopak se třeba vůbec nebojí hororů. V kroužcích žádný problém nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
806
22.3.17 07:42
@Šarlota4 píše:
Take by me zajimalo, zda neni velka precitlivelost castecne vypestovana. Cimz netvrdim, ze je lharka. Ale kolotoc toho kdyz maminka utesuje zname. Napadlo me to prave proto, ze i malinke deti finguji pady, abychom je politovali/pofoukali. Osobne bych nasla soukromou ZS, kde maji ve tride treba jen 10 zaku. A terapeuta, ktery by dceru ucil vhodnym zpusobem jak komunikovat a vyporadat se s konflikty atd. At mi nikdo netvrdi, ze neexistuji psychologicka cviceni a programy pro deti tohoto veku. :think: a je dobre, ze to resis :kytka:

Taky dobrý nápad :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama