(Ne)společné finance - co si o tom myslíte?

Anonymní
26.6.15 08:17

(Ne)společné finance - co si o tom myslíte?

Ahoj holky.
Zajímalo by mě, co si myslíte o našem modelu žití (z hlediska financí). Velmi by mne zajímal názor druhých.
S přítelem jsem 4 roky - já 34, on 36 let. Děti zatím nemáme (nedobrovolně - důvody nebudu rozmazávat). Žijeme spolu 3 roky.
Byt je přítelův (nemá na něj hypotéku). Já mu platím „něco jako nájem“ - částku jsem určilá já, když jsem se sem nastěhovala, a to tak abych nebyla „za příživníka“… :think:
Platím částku, která odpovídá cca 75procentům nákladů na byt (čili většinu).
Peníze nemáme dohromady - „jedeme“ si každej po svým s tím, že přítel si i dost chrání tyto informace (kolik má peněz, kolik přesně vydělá atd.). Jídlo a vše ostatní platíme „tak nějak“, no. Ale upřímně mám dojem, že se přítelovi vyplatím :zed:
Jde mi o to, že já mám už nějaký ten čas dojem, že bychom měli mít nějakou společnou kasu… Párkrát jsem to nadhodila, ale přítel to ignoroval a vždy to vyšumělo.
A tak si tu ted' tak říkám - to jako když spolu budeme „navždy“, tak to pořád bude takhle? „Moje peníze - tvoje peníze“? To přece nejde…
Kdy je čas „skonsolidovat“ finance? Až s dětma…? Nebo už před dětma…? Nejsem si úplně jistá… Úplně se vidím s tou mateřskou 7000 a on si vesele ode mně bere „nájem“ a jedeme pořád „napůl“… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2074
26.6.15 08:19

Tak nic nenadhazuj a řekni to narovinu. To, co řákáš tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
26.6.15 08:22

Chlapovi to tak vyhovuje. Ty mu přispíváš na jeho nájem, asi mu doma i pereš, vaříš, uklízíš, on ti ani neřekne, kolik vydělává a zaco utrácí.
Já být tvým chlapem, pískám si.
Hezky tě zneužívá :potlesk: fandím mu.
Taky z toho vyplývá, že on nějaký společný úspory nechce, protože on by svou většinu dával do společného, což je pro něj nepřijatelné. To už teď nezměníš, protože to pokaždé, jak píšeš „vyšumí“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
26.6.15 08:22

Pred detmi, jeste nez se zacnete vubec pokouset, tak by penize meli byt vyresene k oboustranne spokojenosti. Ja bych navrhla bud uplne slouceni financi nebo to, ze kazdy date do spolecne kasy, poresit, jak to bude s mensim prijmem na materske.
A pokud nedojdete k partnerskemu reseni, tak rozchod. Uz jsem tu cetla dost zoufale komentare zen, ktere nemaji pomalu ani na mliko pro dite a chlap si zije v bavlnce. Takhle asi nechces dopadnout, ze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
26.6.15 08:23

Presne tak musis tvrde. Minimalne neplat vetsinu, ale proste 50%. Nekteri maji " tvoje a moje" i po svatbe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809

Rict narovinu, nenechat vysumet, ve financich, zvlast pokud se snazite o rodinu, pokud dobre chapu musite mit jasno. Proc sis nastavila 75%?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
936

Bohuzel jsi si to od zacatku takhle nastavila..potom uz jde tezko neco menit a samozrejme, ze jemu to vyhovuje. Jenom do budoucna je to nerealne a pokud se pro tebe boji pustit korunu asi to neni moc dobry. Nechce prijit o svoje pohodli…zvlaste, kdyz to byl tvuj napad a nikdy jsi s tim problem nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
26.6.15 08:24

Rozhodně bych nečekala, že dětma se to změní :roll: Promiň, ale chlap, který se nechá takhle pomalu živit a platit si byt neni chlap.
Promluv si s ním na rovinu, víc s tím neuděláš. Jsi hloupá (promiň), že jsi na tohle vůbec kdy přistoupila :nevim:

EDIT: dodám, že rozdělené peníze nemusí být problém, pokud spolu partneři vychází normálně. My také nemáme jeden účet, prostě platí ten, kdo zrovna má u sebe a víc platí ten, který víc vydělává, nevadí to ani jednomu.

Příspěvek upraven 26.06.15 v 08:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
26.6.15 08:24
@Anonymní píše: Úplně se vidím s tou mateřskou 7000 a on si vesele ode mně bere „nájem“ a jedeme pořád „napůl“… :zed:

Ano, takto by to u vás bylo. On si veme od tebe na nájem a ty se zbytku budeš živit sebe a dítě. A on si bude vesele pískat, jak je natom finančně dobře. Dobře to má pořešené :pankac:
Navíc byt je jeho, takže by tě pak i s dítětem mohl kdykoliv vypakovat na ulici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
26.6.15 08:25
@Sini píše:
Bohuzel jsi si to od zacatku takhle nastavila..potom uz jde tezko neco menit a samozrejme, ze jemu to vyhovuje. Jenom do budoucna je to nerealne a pokud se pro tebe boji pustit korunu asi to neni moc dobry. Nechce prijit o svoje pohodli…zvlaste, kdyz to byl tvuj napad a nikdy jsi s tim problem nemela.

Právě, mu to tak vyhovuje, on nic měnit nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
26.6.15 08:27
@radkka píše:
Rozhodně bych nečekala, že dětma se to změní :roll: Promiň, ale chlap, který se nechá takhle pomalu živit a platit si byt neni chlap.
Promluv si s ním na rovinu, víc s tím neuděláš. Jsi hloupá (promiň), že jsi na tohle vůbec kdy přistoupila :nevim:

On se nemusí nechat živit, ale našel ženu, která mu dává na nájem, má fullservis doma, neremcá, a on si žije jak v bavlnce. O společných financích tady nemůže být přeci řeč.
Navíc, s dítětem by jsi s ním živořila a on by se měl dobře a pak by jsi zakládala diskuzi - chlap mi nic nepřispívá a já mu ještě musím platit nájem, chci odejít, nemám kam, nemám peníze do začátku, jak toto přežít???
Zkus se zakladatelko zamyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4905
26.6.15 08:29

No to má chlapec dobře zařízené :) podle mě by to melo byt fifty/fifty :) nebo jeden zaplatí nájem a druhy dělá nákupy :) a ne že ženská platí všechno a ani neví kolik chlap bere…to by mi přišlo fakt divné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
26.6.15 08:31

Prosím tě, proč platíš 75%? Minimálně nájem bych platila maximálně napůl (pokud máte podobné platy, ale to ani nevíš? pokud rozdílné, tak v poměru k platu), jídlo..záleží jak to má kdo v práci, to bych jela klidně každý za své. No a jinak nic společného nemáte asi..hypotéku nemáte, šetříte asi každý zvlášť, když jdete na nějakou akci tak platíte jak?
Přijde mi to, že přítel z toho dobře profituje. A pokud ti to nesedí, tak se musíte dohodnout na jiném systému. Ne nadhazovat a nechat to vyšumět. Nebát se o tom debatovat a na něčem se opravdu dohodnout a tak fungovat. Kdybyste měli dítě a ty rodičák, tak by ti to stačilo tak na potřeby pro tebe a dítě, a všechno ostatní by musel platit on. Asi by nebyl nadšen, když sis ho takhle naučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
26.6.15 08:34

Já nějak nepochopila, co vlastně platíš, energie nebo mu platíš i kus hypotéky na byt, z kterého ti nepatří ani klika? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
26.6.15 08:35
@radkka píše:
Já nějak nepochopila, co vlastně platíš, energie nebo mu platíš i kus hypotéky na byt, z kterého ti nepatří ani klika? :think:

Né, ona platí 75% nájmu.
Bohužel není uvedeno, jestli si každý zvlášť kupuje jídlo, kdo co dále platí apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama