Nespolehlivý manžel - nedrží slovo

Anonymní
26.4.17 10:12

Nespolehlivý manžel - nedrží slovo

Dobrý den,

potřebuji si trochu ulevit. Můj manžel (39) nedrží slovo a není na něj spolehnutí. Jeden příklad za všechny - na příští prodloužený víkend jsme se dohodli, že pojedeme na návštěvu k mým rodičům. Vše jsem s nimi domluvila a měli mít rodinnou oslavu. Do toho včera zavolala moje tchýně, že potřebuje odvézt autem do Německa za přítelem, který je v nemocnici, v sobotu ho pustí a ona se o něj bude starat. Tyto dvě akce spolu časově kolidují a nedají se zvládnout najednou, protože do Německa to je kolem 800 km/1 cesta. Manžel bez mrknutí oka + bez předchozí dohody se mnou zrušil naše společné plány - rozhodně to nebylo poprvé.
Tentokrát to ale nabralo ještě jiný rozměr. Změnu plánů na nadcházející víkend řešil „v přímém přenosu“, tj. dohadoval se se svojí maminkou po telefonu a zároveň se mnou. Snažila jsem se tomu pochopitelně zabránit, ale nerespektoval ani moje přání to nejdřív v klidu probrat doma, ani zavřené dveře do ložnice. Tím dal tchýni (která mě nesnáší a dělá vše proto, abychom se rozešli), jasně najevo, čí slovo má v našem manželství váhu. Moje žádnou a její velkou.
Moc mě to mrzí a uvažuju o tom, že ho opustím. Děti nemáme a jsem přesvědčená o tom, že s takovým člověkem, který se ještě kolem čtyřicítky drží maminky za sukně, ani mít nechci.
Budu ráda, když mi napíšete, co si o tom myslíte.
Eva

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

956
26.4.17 10:24

Dal přednost pomoci matce pred oslavou. Nevidím na tom nic špatného. Udělala bych asi to stejně. Na oslavu můžeš jet sama a on muže pak přijet. Myslim, ze ti spis vadí, ze nemáš absolutní přednost pred matkou.

• Nahlásit
26248
26.4.17 10:26

@Velká Zrzka
Myslím, že už jste na sebe alergičtí a neumíte komunikovat.
Pokud matka potřebuje vyzvednout partnera z nemocnice, má to přednost před oslavou.
Na druhou stranu jste to měli v klidu probrat a nehádat se před tchyní.

Kdyby moje maminka potřebovala pomoci, taky by to mělo přednost před jinými plány.

• Nahlásit
26.4.17 10:27

Mě chlap udělal jednou to samé. Měli jsme jet do Ostravy, vše domluveno, a zavolala máti, že někam potřebuje hodit. Slyšela jsem to. A co se stalo? Řekl máti, že už něco má, že má dát vědět více dopředu, že má naplánovanou Ostravu. Tečka. Ať si to zařídí jinak.
Tvůj manžel nedodrží slovo. Není to poprvé. Co budeš vysvětlovat rodině, že jsi přijela sama? PRotože tchýně volala a nutně se muselo jet 800km do dojčlandu? :zed:
Si může zajet sama, ne?

• Nahlásit
14272
26.4.17 10:31

Jsem v podobném věku a moje matka je již v důchodu. Kdyby mi zavolala, ať ji odvezu na nákup, pošlu ji k šípku. Kdyby to však mělo takovýto závažný důvod, nenechám starou matku jet samotnou 800 km do cizí země! Ať si žena kvůli oslavě brblá jak chce, matka by měla prioritu.

• Nahlásit
411
26.4.17 10:33

Chápu, že to naštve. Ale tady se taky přikláním ke tchýni. Kdyby chtěla za každou cenu v ten smluvený víkend pro koš jablek, tak neřeknu, ale tady jde o pomoc někoho odvézt z nemocnice, takže chápu, že pro manžela je to důležitější než nějaká oslava. Uznej sama? Ty kdybys byla na něho místě? Taky se vykašles na svoji mámu ať si svého přítele doveze z nemocnice jak chce, protože ty se jdeš bavit na oslavu?
Záleží spíš na tom, jak často a v jakém ohledu nedrží slovo v jinych případech.

• Nahlásit
26248
26.4.17 10:33
@zoidberg píše:
Jsem v podobném věku a moje matka je již v důchodu. Kdyby mi zavolala, ať ji odvezu na nákup, pošlu ji k šípku. Kdyby to však mělo takovýto závažný důvod, nenechám starou matku jet samotnou 800 km do cizí země! Ať si žena kvůli oslavě brblá jak chce, matka by měla prioritu.

To mi přijde jako plně logické.

Zajímalo by mě, jak by se na to dávaly místní tchyňobijky, kdyby jim ti jejich synáčci řekli, že jim nepomůžou a pojedou se veselit.

• Nahlásit
4868
26.4.17 10:35

Kdyby manželovi zavolala tchyně s podobným důvodem, ani by nebylo co řešit - sama bych mu řekla, ať jede. Na prodloužený víkend k rodičům bych jela sama.

• Nahlásit
3910
26.4.17 10:42

Já chápu, že je to asi poslední konflikt v řadě na toto téma, ale musím být v tomhle konkrétním případě taky na straně manžela :nevim: K vašim můžeš vyrazit vlakem nebo autobusem a on ať tam za tebou dojede v neděli nebo aspoň v pondělí tě vyzvednout, to by nešlo?

• Nahlásit
5757
26.4.17 10:43

Ona za ním jede do Německa, kde zůstane ho ošetřovat?

• Nahlásit
1918
26.4.17 10:44

Tak to snad taky mohla tchyne rict, ze pravdepodobne bude potrebovat odvezt do nemecka..a zeptat se jestli to nebude prekazet…jedna vec je, kdyz by byla nemocna ona, ale tak snad kdyz ma pritele v nemecku, tak to mohl taky trochu zaridit on, aby mohla prijet, ne? Nemam rada matky, ktere si mysli, ze se porad bude vsechno tocit kolem nich a vsichni cekaji jenom nato, kdy zavolaji a neco okamzite potrebujou… :cert: snad se k vam chova tak, ze ma pravo o neco jen tak zadat :pocitac:

• Nahlásit
2847
26.4.17 10:50

@Velká Zrzka

Přikládním se k tvému manželovi - důvod cesty jeho tchýně je důležitější, než oslava. Kdyby nešlo o tchýni, ale o tvoje rodiče, reagovala bys stejně? Kdyby jste s manželem měli domluvenou oslavu u ní a tobě zavolala mamka, že taťka je kdesi v 800km vzdáleném místě v nemocnici… fakt bys raději šla na tu oslavu ke tchýni?

Řekl ti manžel, proč to s tebou nechtěl řešit v klidu a sám? Možná se bál, že na něj budeš tak moc tlačit, že to nakonec udělá podle tebe (tj. z jeho pohledu vykašle se na obtížnou situaci své maminky a pojede slavit za tchánovci, aby byl doma klid).

• Nahlásit
2847
26.4.17 10:53

@romik0013

já teda nemám zkušenosti s nemocnicemi v DE, ale tady u nás v ČR ti obvykle řeknou nejdříve den předem, že tě pustí domů. A to i pokud se jedná o plánované operace. O důvodu hospitalizace toho pána nevíme nic, taktéž nevíme, kdy se to tchýně dozvěděla. Takže na to, jak málo informací o celé věci máme, děláš poněkud silná rozhodnutí, nemyslíš?

• Nahlásit
1918
26.4.17 10:59

@Modesta tak treba2-3 dny predem ny mohla vedet, ze pravdepodobne ho budou prepoustet…jako 800 km jenom tak na otocku kvuli priteli mamy..snad tam neni sam, kdyz ona je v cechach, snad se tam o nej nekdo stara, takze to mohlo 2-3 dny pockat, nebo si to zaridit v ramci svych moznosti…

• Nahlásit
3910
26.4.17 11:03

No tchýně zavolala v úterý, že by potřebovala odvoz v sobotu, to mi zase nepřijde úplně na poslední chvíli a je otázka zda to mohla vědět ještě dřív, kdy ho budou propouštět, docela o tom pochybuju :nevim:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama