Nespravedlivost - porodné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciekovby
Nováček 8 příspěvků 17.10.18 08:31
Nespravedlivost - porodne

Tak jsem si rikala ze je to opravdu nespravedlive. Kdyz mame prumerny prijem 23 000 tisic, tak uz nemame narok na porodne. Koupime kocar za 15000, postylku a dalsi, z vyplaty mame h****. Spravujeme dum ve kterem se neda jeste bydlet. Najem 8000. Co ma potom delat matka samozivitelka Kdyz ma 14000 a musi si koupit kocarek? A na porodny nema narok? Hlavne ze placentu si nechaji a vyrabeji z ni leky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 17.10.18 08:33

Zacni setrit,pokud jste na tom takhle,tak kup kocar starsi levnejsi.Postylku i oblecene take.

kve-tinka
Závislačka 4454 příspěvků 6 inzerátů 17.10.18 08:34

Tak to bohužel v ČR funguje, nemakčenka dostanou příspěvky na všechno. Pracující nemají nárok, protože se bere, že si na všechno našetříš dopředu… :nevim:

Šarlota4
Extra třída :D 10086 příspěvků 17.10.18 08:35

Porodne je naprosto otresna davka. Mela by byt pro vsechny nebo pro nikoho. Kocarek potrebuji vsechny deti a bydlet taky. Kocar za 15k mit rozhodne nemusis. Muzes si koupit z druhe ruky za 7k. Predpokladam, ze v dobe vyplaty porodneho uz vsichni kocarek maji, takze za neco jej koupit museli.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 17.10.18 08:36

Já mám 3 děti a porodné jsem dostala jen u prvního. Vždy porodné schválili když už dítko bylo na svete :mrgreen: hold na tohle se nemůžeš spoléhat ale opravdu je to nespravedlivé stejně jako přídavky na děti to by mělo být automaticky na každé dítě a já na ně nikdy neměla narok :roll: ale nevadí :kytka:

Kriss Tina
Kelišová 6070 příspěvků 17.10.18 08:37

Samozivitelka se 14 000 nárok mít bude :) jinak proč kupuješ kočár za 15 000kc když nemáš peníze? Na mimča se dá koupit vše na bazaru, ty věci bývají jako nové takže není třeba utrácet tisíce za novou postýlku, hromady oblečení, luxusní kočárek atd :nevim: já celou vybavičku koupila za 20 000kc ale nenechávala jsem to na jednu výplatu, těhotná jsi 9 měsíců tak si to můžeš rozvrhnout a kupovat průběžně třeba půl roku, z každé výplaty něco.

Příspěvek upraven 17.10.18 v 08:38

jessikka
Extra třída :D 10829 příspěvků 17.10.18 08:37

Tak si placentu znal do batůžku, hlavně jim ji tam nenech!

a12
Vesmírná mluvilka 33025 příspěvků 17.10.18 08:38

No jo tak to proste je no.. Segra pred skoro 10ti lety dostala porodny i s peknym prijmem.. Taky bych porodny neodmitla to je jasny :mrgreen: ale rozhodli jsme se mit dite tak jsme museli pocitat ze to bude neco stat a mit ty penize na to nasetreny.. A to zdaleko nepatrime k tem co maj prijmy treba 60 000 :mrgreen:
No a zenskou samozivitelku co jde rodit moc nechapu.. Takovych zas tolik neni.. To miminko nakyho tatinka mit musi a ikdyz by spolu nebyli podilet na vybavicce by se mel.. No a ikdyby teda byla samozivitelka se 14000 tak asi to porodny dostane ;)

terinka4444
Hvězda diskuse 68501 příspěvků 17.10.18 08:40

Ano, tato dávka se mi zdá nespravedlivá. Já na první dceru ještě dostala, bylo to plošně a pro všechny. Krátce po jejím narození to zrušili, bylo to jen na první dítě a jen dle příjmu. Takže pro běžného slušně pracujícího, byť chudšího občana, už to nebylo a není. Jen pro nemakačenka bez příjmu. Takže je to super. Protože drtivá většina těch, co pracuje, byť za malou mzdu, je máma a táta a oba pracují, nemají šanci. Je to nefér. Takže zase jiný způsob jak těm, co nemakají a nic nedělají narvat další peníze. Na úkor pracujících lidí.

Luciekovby
Nováček 8 příspěvků 17.10.18 08:42

Samozrejme ze mam levnejsi kocarek za 5000, ktery jsme si museli spravit. Ale i jsou kocarky s druhe ruky i za 15000 svagrova si tak koupila. Myslim ze je to nespravedlivy. Samozrejme to zvladneme i bez jejich pomoci. Jenom jsem si to chtela nekde vypsat.

terinka4444
Hvězda diskuse 68501 příspěvků 17.10.18 08:42
@a12 píše:
No jo tak to proste je no.. Segra pred skoro 10ti lety dostala porodny i s peknym prijmem.. Taky bych porodny neodmitla to je jasny :mrgreen: ale rozhodli jsme se mit dite tak jsme museli pocitat ze to bude neco stat a mit ty penize na to nasetreny.. A to zdaleko nepatrime k tem co maj prijmy treba 60 000 :mrgreen:
No a zenskou samozivitelku co jde rodit moc nechapu.. Takovych zas tolik neni.. To miminko nakyho tatinka mit musi a ikdyz by spolu nebyli podilet na vybavicce by se mel.. No a ikdyby teda byla samozivitelka se 14000 tak asi to porodny dostane ;)

nedostane, protože do příjmu se započítává i otec, přestože spolu nejsou. Jedině neuvést ho do RL, ale to už je vysoká vypočítává. K čemu to?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 08:43
Kocar

My koupili tady na bazaru kocar za 2000 vcetne tasky, hluboke korby, dvou fusaku, plastenky a nejakych drobnosti a to ma manzel prijem nadprumerny. Jezdime s nim uz 5 lez bez prestavky. Tak uz vim, proc hodne lidi nevychazi s platem, kdyz jsou schopni pulku mesicniho prijmu vyhodit za kocar…

terinka4444
Hvězda diskuse 68501 příspěvků 17.10.18 08:44
@Luciekovby píše:
Samozrejme ze mam levnejsi kocarek za 5000, ktery jsme si museli spravit. Ale i jsou kocarky s druhe ruky i za 15000 svagrova si tak koupila. Myslim ze je to nespravedlivy. Samozrejme to zvladneme i bez jejich pomoci. Jenom jsem si to chtela nekde vypsat.

očárek je zrovna to nejmenší, nikdo nepotřebuje mít použitá kočárek za 15000, když nemám na drahý kočárek, tak si ho nekoupím, protože na něj prostě nemám. Argumentovat nákupem drahého kočárku je trošku mimo. Ale jinak ano, takhle dávka je hodně nefér.

Luciekovby
Nováček 8 příspěvků 17.10.18 08:45

Nahodou jednz Znama si placentu domu vzala domu a pak prodala za 24000. Akorat nevim kde bych to prodavala :)

jahuhudka
Extra třída :D 11302 příspěvků 17.10.18 08:46

@Luciekovby :think: placentu ti klidne daji. :lol:
Nechapu souvislost s porodnym :lol:
Predpoklad je,ze rodina je jednotka,co se o sebe dokaze postarat ,tedy i o potomky. Stat za ves nenese zodpovednost.
Kdyz nemas na kocar za 15 ,budes muset mit levnejsi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >