Nesrozumitelne zkratky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fefferonka
Povídálka 28 příspěvků 17.10.14 20:05
nesrozumitelne zkratky

Ahoj všem,
dneska jsem od doktorky dostala předávací zprávu do porodnice a chtěla jsem poprosit, jestli byste mi někdo neuměl poradit, co by mohlo znamenat toto: „cave: při min porodu rpt vaginae 1.dx., LMP!!“ Zkoušela jsem googlit i hledat tady ve starších diskuzích, ale nenašla jsem :nevim:
Předem díky :)

Reakce:
poli23
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 20:07

Rpt je podle me ruptura, poraneni

BaMaK
Závislačka 2988 příspěvků 20 inzerátů 17.10.14 20:08

@Fefferonka pozor, při minulém porodu byla trhlina vaginální sliznice vpravo. LMP nevím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 20:10

Nevím, co je tady zkratka LMP, ale cave - pozor! při minulém porodu rpt- ruptura- prasknutí, vaginy l.dx. - laterum dextrum - pravostranné, a LMP nevim

Elenloth
Závislačka 4036 příspěvků 4 inzeráty 17.10.14 20:12

@Fefferonka nebylo za tím LMP ještě něco? Značí se tak datum poslední menstruace, ale anglicky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 20:14

Klasifikace prezentací a pozic plodu - cefalická prezentace - obličej - LMP - levé mentum posterium

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 17.10.14 20:15

.

Fefferonka
Povídálka 28 příspěvků 17.10.14 21:12

Ty jo, díky všem. Takže nic závažnýho, jen konstatování průběhu minulého porodu, co?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >