Reklama

Nešťastná školková láska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineivulineček
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 14.09.18 19:40
Nestastna skolkova laska

Holky, jdu se vypovidat a treba nektera poradi…
Dcera bude mit za chvilku 6 let, zakoukala se do spoluzaka ze skolky a ten ji ponizuje.Vidi,ze je slaba a ublizuje ji. Porad ji opakuje, ze je skareda a podobne.Mala mi doma breci, zacina se ji podryvat sebevedomi, ze ji lzeme, ze je hezka…Mam z toho strach, protoze je v citlivym veku a nechci, aby z toho mela ne vylozene trauma, ale blbej pocit, ktery se s ni potahne.
Nepomaha vysvetleni, ze kazdy je nejaky, ze se kazdemu libit nebude, ze si s ni kazdy nebude chtit hrat. Bohuzel mame kolem sebe hodne deti sourozenci, kteri, jak jsem si vsimla, malo koho pusti mezi sebe.
Ona je jedinacek, ja jsem taky a nikdy jsem toto nezazila.Je pravda, ze ja vyrustala na vesnici a ona ve meste, kde jsou deti odtazitejsi.
Chci se zeptat.Jak ji to lepe vysvetlit? Nebo to musi proste to zklamani prozit?
Hodne si vse bere, je vaha a citliva duse.kdyz vidi na hristi deti a ty ji odezenou, taky je nestastna, ale nebreci. Z chlapecka me doma breci od pondelka.Je zamlkla, breci a mazliva.
 Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Takyjedna
Závislačka 4626 příspěvků 14.09.18 19:46
@ivulineček píše:
Holky, jdu se vypovidat a treba nektera poradi…
Dcera bude mit za chvilku 6 let, zakoukala se do spoluzaka ze skolky a ten ji ponizuje.Vidi,ze je slaba a ublizuje ji. Porad ji opakuje, ze je skareda a podobne.Mala mi doma breci, zacina se ji podryvat sebevedomi, ze ji lzeme, ze je hezka…Mam z toho strach, protoze je v citlivym veku a nechci, aby z toho mela ne vylozene trauma, ale blbej pocit, ktery se s ni potahne.
Nepomaha vysvetleni, ze kazdy je nejaky, ze se kazdemu libit nebude, ze si s ni kazdy nebude chtit hrat. Bohuzel mame kolem sebe hodne deti sourozenci, kteri, jak jsem si vsimla, malo koho pusti mezi sebe.
Ona je jedinacek, ja jsem taky a nikdy jsem toto nezazila.Je pravda, ze ja vyrustala na vesnici a ona ve meste, kde jsou deti odtazitejsi.
Chci se zeptat.Jak ji to lepe vysvetlit? Nebo to musi proste to zklamani prozit?
Hodne si vse bere, je vaha a citliva duse.kdyz vidi na hristi deti a ty ji odezenou, taky je nestastna, ale nebreci. Z chlapecka me doma breci od pondelka.Je zamlkla, breci a mazliva.
Dekuji

Holčičce moc nevysvětlujte, to by byly akorát domněnky. Normálně si na chlapečka počkejte a promluvte mu do duše. Neurážejte, jen se zeptejte, ať vám pěkně vysvětlí, jak vidí vaší holčičku a potom jak on vidí sebe. Neječet na něj, ale promluvit si s ním, jako rovný s rovným, rodiče u toho ignorovat. Ono, když se lidí (bez ohledu na věk a vzdělání) správně logicky ptáte, tak přijdou na to, že jak se chovaj, je vlastně blbost. Vzpomeňte na Sokrata ;)

Taka
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 14.09.18 19:53

To je beruška :( Vím, že je zakoukaná, ale co jí zopakovat, jak je na ni ošklivý, a optat se, jestli se jí tohle chování líbí, že je tak zakoukaná? Vysvětlit, že tohle chování nesmí akceptovat. Nebránit se násilím, ale rázně říct, co se jí nelíbí a že nechce, aby v tom pokračoval. Co učitelky, ty nic nepozorují?
Bude to mít těžké, jestli je taková cíťa. Navíc už to podryté sebevědomí… Bývala jsem podobná, dětí jsem se pak i bála, oni to vycítily a náležitě toho využily. Stát si za svým a prosadit se mě naučila až ošklivá šikana :? Ale jak jí nějak pomoci, jestli promluvit s učitelkou, s klukem, s jeho rodiči, s dcerou, nebo nechat být… Nevím. A víc radit se neodvážím, sama děti nemám.

Kelsey
Hvězda diskuse 44447 příspěvků 14.09.18 19:53

Na svuj vek ma dcera zvlastni starosti, jestli je krasna atd..

Takyjedna
Závislačka 4626 příspěvků 14.09.18 19:56

@Kelsey To je starost podle tebe zhruba od kolika? U syna ve školce chtěla bejt Anna, Elza, Popelka, Locika apod. každá druhá. Už od těch 3.

Taka
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 14.09.18 19:56

@Kelsey Tak jestli jí kluk třeba říká, jak je hnusná, že má velký křivý nos a strašné pihy na tvářích, tak se nedivím… :nevim: Akce a reakce. V 6 letech už povědomí o nějaké kráse/ošklivosti má a holt si to bere moc osobně a dumá nad tím.

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 14.09.18 19:58

Asi bych promluvila s klukem, ať to vysvětlí a pokud má s holkou nějaký problém, jestli by nebyl té lásky a vůbec se s ní nebavil. A holce vysvětlit, že kluk s ní má problém a ať ho radši nechá být.

@Kelsey píše:
Na svuj vek ma dcera zvlastni starosti, jestli je krasna atd..

Některé holčičky jsou takové. Naše tohle řeší taky a to jí není ani 5.

Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 14.09.18 20:03

@Taka dekuju.toho se prave bojim,aby si nenesla zbytecne strachy do budoucna.protoze tohle podryvani je opravdu zbytecne a zle

Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 14.09.18 20:04

@Fjodorka resi posmivani a proc k nemu dochazi.samoz­rejme,ze se chce libit. To nebude nic nenormalniho ;-)

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 14.09.18 20:05
@ivulineček píše:
@Taka dekuju.toho se prave bojim,aby si nenesla zbytecne strachy do budoucna.protoze tohle podryvani je opravdu zbytecne a zle

Ano, je to zlé a je třeba to nějak zarazit.

Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 14.09.18 20:05

@Takyjedna :think: :think: tak taky by to bylo reseni

Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 14.09.18 20:06

@Fjodorka a nejaka rada?nechat ji v tom?

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 14.09.18 20:07
@ivulineček píše:
@Fjodorka resi posmivani a proc k nemu dochazi.samoz­rejme,ze se chce libit. To nebude nic nenormalniho ;-)

Neříkám, že je to nenormální. Pravděpodobně kluk se s ní prostě nechce přátelit, ale zakoukaná holka za ním chodí, tak se jí snaží odehnat, jak umí. Možná…

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 14.09.18 20:07

Promluva s dotycnym se mi zda jako to nejblbejsi reseni.Zaprve,neni jasne,co presne holcicce rika,kazdy muze mit svou pravdu.Zadruhe,ci­zimu cloveku se k tomu urcite neprizna a zatreti,rodice chlapce by u toho pravdepodobne byly taky.predstavte si,ze z niceho nic zacne na vase dite nekdo prskat,ci delat mu prednasky o chovani,aniz byste o tom jako rodice meli tuseni :think: to asi nebude vonco.Osobne bych prvne promluvila s ucitelkou ve skolce,pak pripadne s rodici daneho chlapecka,ale urcite bych nejvic vysvetlovala dceri.Je to pekna lekce do budoucna,takovy neskodny ukazkovy pripad mozneho chovani ostatnich.Moje deti uz od utleho veku vedi,ze pokud se k nim vrstevnik nechova hezky,maji se mu/ji vyhybat,pokud nepomuze vysvetleni z jejich strany.

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 14.09.18 20:08
@ivulineček píše:
@Fjodorka a nejaka rada?nechat ji v tom?

Ne, jak jsem psala, promluvit s oběma a snažit se dobrat se k tomu, že za sebou nebudou chodit. Ve školce jistě mají spousty dětí, se kterými se mohou přátelit.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >