Nešťastná z jednání manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SeaFish
Povídálka 19 příspěvků 13.07.19 14:32
Nešťastná z jednání manžela

Ahoj holky,

jsem v poslední době nešťastná ze situace mezi mnou a manželem. Bohužel se nemám komu ve svém okolí svěřit, tak jsem se rozhodla napsat tady.

Manžel 44, já 27.

V době, kdy jsem svého manžela poznala, byl již rozvedený, s exmanželkou cca 2 roky nežil. Já v té době 24 letá manažerka v jedné firmě, spokojená, vlastní bydlení v podnájmu.

Dali jsme se dohromady, obdivovala jsem na něm jak je citlivý, pozorný (pravidelně mi nosil krásné květiny), jaký má vztah ke svým dětem, jak se o ně stará, jak je zodpovědný.

Po nějaké době randění se ke mě nastěhoval, jelikož mu dělali rekonstrukci domu. Zůstal 2 měsíce, a i když již byla rekonstrukce hotová, chtěl zůstat u mě, protože si na mě za tu dobu prý zvykl. Přišlo mi tedy jako hloupost platit podnájem, pustila jsem byt a odstěhovala se tedy k němu, asi 30 km od města. Postupně jsem se přestala vídat s kamarádkami, protože bylo nekomfortní dojíždět takto pravidelně do města. Po nějaké době nastaly komplikace v mém zaměstnání, a tak jsem se rozhodla pro změnu zaměstnavatele. Manžel mi tehdy nabídl, že bychom mohli pracovat na společném projektu. Že mě zaměstná a budu pracovat pro něj z domova. Tehdy mi ta představa zněla krásně, byla jsem vystresovaná z aktuálního dění v práci, a tak jsem do toho s nadšením šla.

Dnes jsme spolu 3 roky, z toho 1 rok manželé a cca 1 rok jsem zaměstnaná u manžela.

Ze společného projektu sešlo, stala se ze mě postupem času “žena v domácnosti”. Manžel vydělává hodně peněz, a tak jsme se dohodli, že plánujeme miminko, proto na tom nebudeme nic měnit, zůstanu doma a začneme pracovat na miminku.

Postupně jsem si zvykla, našla jsem si naplnění v domě - starám se o zahradu, uklízím, denně manželovi vařím čerstvé teplé večeře + obědy do práce. Peru mu, žehlím, skládám prádlo do kominků… to co každá žena zvládá i při zaměstnání, jen pro mě s takovou větší pohodou, jelikož to nedělám unavená po večerech… do toho manželovi zajišťuji občas menší pracovní úkoly jako povinné ručení na firemní auta, ubytování na zahraničních pracovních cestách, pojistné události v rámci firmy, nyní mu končí leasing, a tak mu zajišťuji nové auto apod.

Postupně se to doma přetransformovalo v to, že manžel pro domácnost nedělá vůbec nic :-) já vymaluji, já zajistím kominíka, já zajistím opravy v domě, já zajišťuji opravy na bytě, který manžel pronajímá, já zajistím závlahu do zahrady, já zajistím terénní úpravy kolem domu, trávník, deratizaci střechy, nábytek - vlastně si připadám jako bych tady žila sama a on jezdil na hotel :-) Manžel už si ani oblečení nenakupuje sám, zajišťuji mu jej já. A pokud nezajistím, tak je schopen chodit v děravých tričkách apod. Vím, že si nemám na co stěžovat, jsem doma a on vydělává, proto je jasné, že takto musím přispět, jen mě mrzí jeho absolutní lhostejnost ke všemu, nezájem, neocenění toho, že se o dům a jeho starám a k tomu mi přibyla také starost o jeho děti z prvního manželství, když k nám dorazí :-)

Je na mě, abych jim uklízela, je na mě, abych jim uvařila - teplý oběd, teplou večeři… manžel jen kupuje dárečky, pouští jim filmy a klidně s nimi takto strávi celý víkend u televize, zatímco já zajišťuji, aby bylo o vše postaráno :-) takže to, za co jsem ho původně obdivovala nakonec dělám já :-) a když se vyhradím, což se v poslední době děje čím dál častěji, tak se mnou přestane komunikovat, baví se jen s dětmi, uraženě uvaří jídlo a stráví celý den i s dětmi u televize a já si připadám o to hůř a o to víc do počtu mezi nimi…

Co se týče jeho exmanželky, to je kapitola sama o sobě… manžel jí posílá nadstandardní alimenty, díky kterým nemusí chodit do práce. Navíc ji zaměstnává (přestože ona žádnou práci nevykazuje), aby si nemusela platit zdravotní pojištění. Platí jí v plné výši veškeré opravy na domě (střecha, bazén), kde teď žije se svým novým parnerem (který je o 20 let mladší, nezaměstnaný). Nedávno jsem se dozvěděla, že své ex chce koupit auto za půl milionu.. Pohádali jsme se kvůli tomu, protože mi to nepřijde v pořádku. On argumentoval, že jí to auto slíbil ještě před rozvodem, proto jí ho koupí. Doteď jí ho platil na leasing… celá ta situace podráží moji důstojnost, připadám si u toho jako pitomec… on si ji vydržuje, já se starám o něj, a vlastně i o jejich děti, když přijedou Je pro mě těžké se s tím srovnat. Manžel to řešit nechce… paradoxni je to, že já od něj stále slýchávám jak musíme šetřit :-) Přitom mé jediné výdaje za měsíc jsou jídlo, včetně čisticích prostředků, prac. prášků, aviváží, krmiva a steliva pro kočku za 6-8 tis. a hlídám si abych nepřesáhla :-) Z toho denně uvařím čerstvou teplou večeři, připravím mu oběd do práce a o víkendech dělám čerstvý teplý i oběd i večeři, tedy 4 teplá jídla za víkend :-) Sobě občas koupím z výplaty, kterou mi zasílá kosmetiku, knihu nebo šaty, ale rozhodně ne za víc než pár stovek za měsíc :-)

Ve slabé chvilce jsem se mu podívala do telefonu…. zjistila jsem, že psal své ex, že se dozvěděl, že kupovala televizi, že příště má říct jemu. Taky, že jí za mými zády poslal peníze na opravu střechy… :-) je mi z toho opravdu těžko… nechci řešit peníze, vydělává je on, vydělá si cca 5 průměrných českých platů za měsíc a může se rozhodnout sám, kde investuje, ale cítím se u toho opravdu hrozně nedůstojně, méněcenně a poníženě…

Mimo to také cítím, jak ke mě manžel začíná být odměřenější, už není tak citlivý, nic spolu nepodnikáme, stále je unavený, otrávený, nepříjemný… když se ozvu, tak se chvíli snaží, ale pak zas přejde do své přirozenosti… lhostejnost, nezájem… jediná společná aktivita je, že si chce lehnout do postele a dívat se společně na televizi…

Včera k nám přijely na víkend jeho děti. Já čistě převlékla postele, vydezinfikovala a vyleštila koupelny, vysála, vytřela, utřela prach, nachystala večeři, udělala nákup na víkend… přijeli, vše bylo v pohodě… pak jsem se zmínila, že budu potřebovat jet druhý den do města, aby o tom předem věděl.. a on na to “My se zítra taky chystáme do města. Když budeš chtít, můžeš jet s námi.” Ptám se, kam vyrážejí.. a on na to: “Jdu dětem základat bankovní učty, že Peti?” a otočil se k dceři, která přikývla… zůstala jsem jen koukat, protože jsem standardně jako jediná nevěděla o ničem a připadala jsem si mezi nimi navíc.. řekla jsem mu poté v ložnici, že se mi nelíbí, že se mnou nekomunikuje, že mi přijde nečestné, že mě s tím konfrontuje takto před dětma, aniž bych něco věděla od něj předem.. načež oponoval, že přece o nic nejde, že neviděl důvod mi to říkat, a že mě jde údajně jen o peníze a asi se prý bojím, aby tam neposílal něco navíc pro svou ex :-) Bylo mi už opravdu do breku..

Začínám už opravdu ztrácet pojem o tom, zda jsem opravdu já ta přecitlivělá a podrážděná a vlastně je to vše v pořádku a ještě mohu být vděčná za to, že se o mě “stará”… nebo zda mám právo být naštvaná… Mám pocit, že už ani neumím v těchto situacích reagovat, aniž bych si u toho nakonec nepřipadala špatně a hloupě…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Lioness34
Závislačka 2792 příspěvků 13.07.19 14:39

Nechápu, ze mas toto zapotřebí… pro peníze?? Na začátku zkus najít práci a začít pracovat. Miminko bych v teto situaci rozhodne neplanovala

Šáruší
Závislačka 3420 příspěvků 13.07.19 14:39

Neváží si tě a nemá za co. Bohužel, chlap těžko ocení postavení domácí služky. Nemáš mu čím imponovat a degradoval tě na hospodyni. Ničím víc nejsi.

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 13.07.19 14:44

No, v podstatě on tě zaměstnává. Jako správkyně domu, osobní asistentku, služku, chůvu, uklízečku, kuchařku…a jako k personálu se k tobě začal i chovat. Do rodinných záležitostí včetně jeho ex (ta si to na rozdíl od tebe uměla zaridit) ti nic není, máš držet pusu a makat jako šroub.
Otázka je, zda ti takový život stojí za to.

PaníBovaryová
Závislačka 4911 příspěvků 13.07.19 14:45

Rozved se. U tohoto chlapa je ocividne lepsi byt ex.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 13.07.19 14:47

Jednoduché najdi si práci a jdi dělat. Sama na sebe. Nebudeš muset řešit jeho a jeho finance. Vzhledem k tomu, že všechny živí je jeho pravem nakládat s penězi jak uzná za vhodné, že se stará o děti z prvního manželství je dobře, že živí exmanzelku je jeho věc. Předpokládám, že si tyto informace věděla. Tím, že sedíš doma a děláš teda kolem domu a utracis jeho prachy se utapis v tom co on dělá a jak to dělá a že si tě neváží, si te ani vážit nebude a upřímně si myslím, že je i taková povaha. Takže jdi makat sama, ideálně na děcko s ním teď zapomeň a trošku se zkus najít tam, kde si se s tím vším pozlatkem ztratila. Peníze člověka zaslepi, ale žít ve zlaté kleci taky není žádná hitparáda.

ontar
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 13.07.19 14:49

Evidentně tě pálí dobré bydlo…taková druhá Ivana Macháčková - Gottová…a nejvíce tě pálí, že dává prostředky svým dětem a bejvalce, to také Ivana nesnáší…tak to zabal a odejdi, zástup ženských tě rádo nahradí a aby to nebyla nějaká z místních rádkyň, co ti tak teď doporučují odejít…

Příspěvek upraven 13.07.19 v 14:52

PaníBovaryová
Závislačka 4911 příspěvků 13.07.19 14:49

Mas pristup ke spolecnym uctum?

Svandu
Echt Kelišová 8776 příspěvků 13.07.19 14:49

Prosimte, vrat se do prace (ne v jeho firme). Vrati se ti sebevedomi, nebudes se nudit a i on se obcas bude muset o neco postarat. A nenech se presvedcit, ze to nemar
te zapotrebi, financne mozna ne, ale z jinych hledisek urcite. Protoze kdyz si udelate spolecne dite, budes to vnimat vse jeste kntenzivneji, ale pak uz skutecne v pasti budes. Minimalne par let…

PaníBovaryová
Závislačka 4911 příspěvků 13.07.19 14:50
@ontar píše:
Evidentně tě pálí dobré bydlo…taková druhá Ivana Macháčková - Gottová…a nejvíce tě pálí, že dává prostředky svým dětem a bejvalce, to také Ivana nesnáší…tak to zabal a odejdi, zástup ženských tě rádo nahradí…

Ty zijes s Gottovyma? 8o :mrgreen:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 13.07.19 14:50

Delas domaci prace i chlapske prace za nej. Staras se o jeho deti. On si vydrzuje byvalou manzelku. Podle me k ni porad neco citi a tebe ma doma jako sluzku. Je hodny ze tak na vsechny financne mysli ale prachy nejsou vsechno. Je to prinejmensim divne jak se chova k byvale. Tobe radim bud se rozvest, ocividne to v sobe nema ukoncene (vztah k byvale) a nebo utracej vic at nema na kraviny pro ex :lol:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19767 příspěvků 13.07.19 14:54
@PaníBovaryová píše:

Ontar se nám profláknul :mrgreen: Milánek Drobný :pankac: :jazyk:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 13.07.19 14:54

Běž do normální práce. Vydrzovat se můžeš nechat, až budeš na mateřské. Jsi pro něho něco jako sekretářka a hospodyně v jednom. Začni jednat rychle a třeba se to dá ještě zachránit. Měj svůj vlastní život. Chod cvičit z kamoskama, určitě máš k dispozici auto, když jste na tom tak dobře, tak můžeš dojíždět za kamarádkám do města.
Peníze pro ex a děti jsou kapitola sama k sobě, ale pokud vy nestradate, tak bych neřešila.

ontar
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 13.07.19 14:54
@PaníBovaryová píše:

Informačně jsem na tom s Gottovýma stejně, jako v případě zakladatelky…

Chytrak
Závislačka 3492 příspěvků 13.07.19 14:58

Za tvuj pocit menecennosti nemuze tvuj chlap, ale jen ty sama. Mozna by chtelo zacit delat neco za co by sis mohla sebe vazit. Zit ve zlate kleci neni pro kazdeho, ale to si zadna, ktera si tu klec vybere vetsinou neuvedomi, ze celozivotni role hospodynky ji stacit nebude.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama