Nešťastná z vytouženého těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 09:34
Nešťastná z vytouženého těhotenství

Dobrý den, začala bych tím že je mi 35let, s manželem jsme 5 let se snažili o miminko, rok aktivně v CARU. Konečně se zadařilo, my ten den byli nejštastnější na celém světě, ale moje představy versus realita je úplně jiná.
První co jsem si představovala že budu chodit tak do 6 měsíce do práce, jako všechny moje kolegyně které šli na mateřskou, velkej omyl. Už ve 4 tt se mi obrátilo všechno na ruby. Začala jsem aktivně zvracet, téměř každou hodinu, celodenně, nebyla jsem schopná vstát a fungovat, musela jsem na neschopenku s tím že to brzo přejde, jenže ono ejhle. Jsem v 11tt a můj stav se každým týdnem zhoršuje, bolesti břicha, bolesti prsou, praskání bradavek, pocity na zvracení, nechutentství z jídla, migreny, průjmy, každodenní celodenní zvracení, tudiž i moje nálady se od toho odvíjí :-(
Občas mě už napadají černé myšlenky :-( Než abych se na prcka těšila, nechci nyní o dítěti ani slyšet, i když všechny vyšetření a testy máme v pořádku a měla bych být štastná, stala se ze mě troska, když se podívam do zrcadla nejsem to já, před otěhotněním mi říkal manžel že jsem sluníčko, radovala jsem se neustale z maličkosti nyní stávám se slzama v očich co me zase čeka :-( Vygooglila jsem si všechny různé rady maminek a nic mi nezabralo, na kapačky to prý není mi v nemocnici oznámili, prý to chce vydržet, ale nikdo neřekne vám jak dlouho :(
Měli jste to taky tak některá, prosím hloupé a rýpavé odpovědi si nechte od cesty, to je to poslední co potřebuji nyní slyšet :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20172 příspěvků 07.03.19 09:37

Nojo, nejkrásnější období ženy.. Mě nebylo až tak zle, ale procházka to taky nebyla. většinou se to ve druhém trimestru upraví.
Neboj, pak na to člověk zapomene. Jako na porod :mrgreen:

ka2ka
Extra třída :D 14203 příspěvků 07.03.19 09:37

hormony to časem přejde a hlavně ono to těhotenství není pokaždý tak skvělý jak všude píšou

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 46889 příspěvků 07.03.19 09:40

Kamaradka zvracela taky cele tehotenstvi. Nejkrasnejsi obdobi zeny to holt neni. Ja nezvracela, ale zase jsem mela jine problemy. Znam jen par lidi, co meli tehotenstvi bez obtizi. Nejlip mi bylo mesic pred porodem, zmizelo vse a ja nechapala, ze jdu deuhy den na cisare.

Scarabea
Povídálka 36 příspěvků 07.03.19 09:40

Dobrý den, já jsem měla též silné nevolnosti, ale u obou těhotenství přestaly kolem 4.mesice, pak už to bylo v pohodě. Takže opravdu vydržte. Známá měla také silné nevolnosti, 2× s tím byla na kapackách v nemocnici, podruhé v 11.tydnu, takže kapacky lze podávat, ale bez nich je to pro mimco asi zdravější. Ať je Vám brzy lépe :-) .

Janli
Echt Kelišová 7766 příspěvků 07.03.19 09:43

To se stává. Obě vymodlená těhotenství jsem prožívala jako horor. Houby nejkrásnější období. Já jsem stříhala metr, kdy zo bude konečně za mnou.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 07.03.19 09:45

Mela a drzela jsem se myslenky, ze na konci 12tt se mi ulevi. Coz se tak nejak stalo, ale ani ted 7 mesicu po porodu to neni zadna vyhra, myslim hlavne fyzicky. V tehotenstvi me taky hodne prekvapila psychika - realita vs. ocekavani. Snazila jsem se a i ted to delam, uzit si maximalne chvile kdy je dobre a nacerpat silu na ty horsi. A realisticky vim, ze v tomhle veku (ja rodila 39) uz proste to neni ono.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 3 inzeráty 07.03.19 09:47

Taky mi bylo furt blbě, problémy s kdečím… furt mě štvalo, že nikam nemůžu, plánovala jsem ještě v létě spoustu akcí a koncertů, nic, akorát jsem ležela doma a bylo mi blbě, vlastní svatbu jsem takňák přežila… druhej trimestr jakž takž šel, ale stejně se to s normálním stavem vůbec nedalo srovnat. Nenaděláš nic, no, to dítě mi za to stálo, ale na druhý kolo se teda netěším ani omylem.

Aamanda
Kelišová 5612 příspěvků 1 inzerát 07.03.19 09:52

Zakladatelko, ona ta realita je opravdu diametrálně odlišná od představ. Těhotenství bylo je a bude extrémně náročné jak po psychické, tak po fyzické stránce. Musíš to prostě přežít jako my všechny.
Mám to za sebou 3×, vždy velmi chtěné a plánované děti, ale na těhotenství ani porody jako takové vzpomínám jako na nejnáročnější období.
Každopádně dítě za to všechno stojí.

bjitka123
Kecalka 300 příspěvků 07.03.19 09:53

U obou těhotenství jsem se prozvracela do čtvrtého až pátého měsíce, jízda autem byla peklo. Pak jako když utne a bylo mi už fajn. Jestli jsi užívala nebo užíváš léky nebo hormony, může to být i po nich. Radu nemám, co mi pomohlo jeden den, druhý den už nefungovalo. Můžeš zkusit lízátka nebo bonbóny se zázvorem pro těhotné. Na mě to moc nepůsobilo, ale tobě to může pomoct. Také jsem si u prvního užila rizikovku od začátku až do konce a k tomu tříměsíční pobyt v nemocnici. Zase to všechno rychle uteklo, dnes už si na to pomalu ani nevzpomenu. Vydrž a bude líp. Zkus se něčím zaměstnat, teda asi ne moc fyzicky. Čtení, malování, tvoření, pletení, co já vím. Nebudeš mít tolik čas myslet na to, jak ti je. Na miminko se začneš těšit, neboj. Ty začátky jsou někdy těžké, ale to časem přejde.

Ennny
Závislačka 3078 příspěvků 07.03.19 09:54

Obě děti mám vylezene a stejně nedonošené ,u prvního mi bylo zle,ale bohužel to nešlo ven u druhého jsem byla 3× udržovaná na kapackach ,pro nevolnosti a ubývání na váze . Ale nikdy mě nenapadlo mít černé myšlenky 8o ono těhotenství není nemoc ale ani sranda a to že má někdo těhotenství pohodové je spíše výjimka než pravidlo.

Ivulita
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 07.03.19 09:58

Chápu tě. Jsem poprvé těhotná a také jsem čekala úplně něco jiného. Většinu těhotenství jsem na neschopence, proběhly tři hospitalizace, z toho dvě kvůli nevolnostem. Jsem v 37. týdnu a zvracím pořád, naštěstí už to není x-krát denně, ale spíš několikrát týdně. Od srpna jsem se pořádně nenajedla, z většiny věcí mi je zle už jen když je vidím, ale má to i svá pozitiva, z porodnice odejdu určitě s méně než 50kg :lol:
Ze začátku jsem ten horší průběh těhotenství také špatně nesla (zejména psychicky), ale časem (cca kolem 20. týdne) jsem si zvykla a už mi to tak nepřijde. Zkus to brát tak, že za cca 40 týdnů nepohodlí dostaneš na celý život dítě :srdce: a hlavně vypouštěj komentáře (pokud je slýcháš), že „těhotenství není nemoc, ty s tím naděláš“ a „kdybys už doma dítě měla, válet by ses nemohla a kmitala bys“ ;)

Ou
Kelišová 6634 příspěvků 07.03.19 10:00

Nejkrásnější období ženy je jen propaganda, aby do toho někdo vůbec šel. A tělo samo k tomu pak dodává drogy -hormony, abychom úplně nevymřeli…

Njn - realita holt funguje jinak než představy. Nikdo ti bohužel neřekne jak konkrétně bude tvoje těhotenství probíhat, je pravděpodobné, že po doknčení prvního trimestru to bude lepší.

Ale nejhorší je smrt z vyděšení - čím více se budeš rýpat v tom, jak je ti špatně a co zase přijde, tím hůř ti bude.

Potřebuješ se něčím zaměstnat, něčím co ti odpoutá pozornost od tělesných projevů. Je to daň za to že si tělo donutila k těhotenství i když mělo své důvody, proč do toho nejít. Opravdu je potřeba vydržet. A opravdu pomáhá brát to jako nezbytný vedlejší příznak a moc se v tom nepatlat a prostě zatnout zuby.

Příspěvek upraven 07.03.19 v 10:02

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 10:01

Urcite v tom nejste sama, ja jsem mela problemy jake popisujete do 7.mesice + od 4.mesice mam zanet sedaciho nervu a to jsou neskutecne bolesti zad vystrelujicich pres zadek do stehna…ted jsem v 35.tt a druhym tydnem trpim na silene bolesti skrz krecove zily v pochve, mam to cele natekle, takze jsem cele dny jen v polosede. Cele tehotenstvi jsem jen doma jako nejaky invalida. Kdyz uz se vydam s manzelem na nakup, vetsinou to nezvladnu a jdu sedet do auta, protoze mam pocit, ze kazdou chvili omdlim…vcera mi spadlo bricho dolu a rano jsem nasla nekolikacenti­metrove strie na brise zespod a bocich aby toho nebylo malo…o miminko jsme se snazili 3roky - takzez vymodlene…pred otehotnenim aktivni zivot plny sportu a zdraveho stravovani, aktualne i pres nechutenstvi a prozvracene tehotenstvi +20kg.

Musime to vydrzet, dulezite je vedet, ze to temer zadna z nas nema jednoduche. Anonymne kvuli konkretnim problemum…

Kriss Tina
Echt Kelišová 8567 příspěvků 07.03.19 10:13

Ono ti většinou všichni řeknou jenom to hezky o těhotenství, ale ono převládá to náročný, bolestivý a nepříjemný. Já sem na neschopence od 8tt, stejně jako u prvního, krom nevolnosti a zvracení (které mě sem tam provází ještě třetím trimestrem, ale už je to o poznání lepší), mám nízký tlak, sklony k omdlivani, první polovinu těhotenství sem si netroufala vyjít sama ven, bolestivá prsa, migrény, na které jinak netrpím, mám za sebou hospitalizaci v nemocncici a skoro 2 měsíce kdy sem se nesměla skoro hnout z postele, jak roste břicho tak se přidaly bolesti zad i toho břicha, tvrdnutí při každé sebemenší činnosti, a pak ještě takové už méně skodne drobnosti, jako nutkání jít na malou každých 5 minut, vypadávání vlasů, ulamane nehty, šíleně pleť a nemožnost se pořádně v kuse vyspat. Ale abych nebyla jenom negativní, nejhorší je ten první trimestr, kdy jsou největší nevolnosti, ty to člověku prostě pokazí, ale hlavu vzhůru, musíš pár měsíců zatnout zuby a vydržet, bude to stát za to :kytka: jak je pro mě to těhotenství vždycky děsný a snad od první čárky na testu se modlím abych už rodila, tak hned jak je miminko venku, si řekneš že to nebylo tak zlé :andel:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >