Nešťastné manželství - zůstat nebo odejít?

Anonymní
26.3.21 20:36

Nešťastné manželství - zůstat nebo odejít?

Ahoj,
vzhledem k tomu, že nemám žádnou opravdovou kamarádku, které můžu říct opravdu všechno, obracím se na Vás tady. Jsem skoro 16 let vdaná, máme dvě děti (kluk 10 a holka 12 let). Nutno podotknout, že je manžel introvert a nemá příliš sebevědomí díky výchově. Už když se narodila malá, věnoval manžel hodně času své práci. Když se narodil i syn, vypadlo z manžela, že není rodinný typ. Na děti jsem byla prakticky sama a on chodil do práce běžně na 12 hodin denně. Prý aby nás uživil. Když jsem byla na mateřské, často jsem mu pomáhala s vidinou, že pak na nás bude mít víc času… Nebylo to k ničemu… Děti rostly, ale on pořád věnoval své práci více, než bylo třeba. Pracoval i o víkendech a to mu zůstalo doposud. Odcizili jsme se, nejsem vůbec šťastná… A to hlavně z důvodu, že mě má jako inventář, sluzku, matku svých dětí, milenku, hromosvod… Sex mě nebaví, ale on ho má jako středobod existence. A když mu nedám, je často protivný do té doby, než se podvolim. Zkoušela jsem s ním řešit, co mě trápí, ale vždycky se to otočilo proti mně. Jsem vyhořelá, mám pocit, že život nemá žádný smysl. Nemám emoce (krom vzteku) a city.

Před nějakými pěti lety jsem vyrezignovala a protože jsem hledala, co mi chybělo, našla jsem si milence, kterých bylo postupem času několik. Až ten poslední, se kterým jsem nyni dva roky, je ten, kterého jsem nejspíš hledala :) Má mě rád, je citlivý, empaticky, sex s ním je úžasný…
Jenže za ta léta, co jsem s manželem, neumím udělat krok do neznáma a rozhodnout se, co dál. Jestli zůstat nebo odejít… Už i kvůli dětem..
Mám strach, aby si manžel něco neudělal, protože při některých našich konverzacich mi manžel řekl, že by jeho život beze mě neměl smysl, protože má jen mě a deti… Moji rodiče a tchyně by mě dozajista odsoudili, kdybych se chtěla s manzelem rozvést.
Jsem v pasti a nevím, jak dál…
Děkuji za každý Váš názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6670
26.3.21 20:47

Manžel tě jen prachsproste vydírá. Se vztahem nechce nic dělat, ale odejít ti taky nedovolí :nevim: zkoušela jsi terapeuta? Aspoň sama pro sebe? Tchýni a matce nemáš co vysvětlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
26.3.21 20:49

Holka žiješ přece život prosebe. Sama píšeš že tě má manžel jako matraci. Děti máte veliké. A stokrát lepší šťastná rozvedená máma než vyhořelá máma. Vždyť co bys jim jinak předala za vzor. :nevim: ber nohy na ramena dokud je čas přece takhle nechceš žít až do smrti. Chvíli to bude nepříjemné lepší než se takhle pohřbít ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
678
26.3.21 20:50

Hlasuji pro ODEJÍT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10582
26.3.21 20:58

Dalsich 40 let takto…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5020
26.3.21 21:31

A kam bys šla? Rovnou k milenci, nebo máš prostředky na to, bydlet sama a sdílet s ex péči o děti?
Jinak při této situaci hlasuji pro bič a pryč, ale ne za milencem, ale z toho důvodu, že s tvým současným mužem se nedá žít. Šla bys pryč i kdybys milence neměla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68559
26.3.21 21:34

Jsem celou dobu čtení čekala, kdy to přijde… a dočkala jsem se :pankac: no tak novou větev už máš, tak utíkej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
26.3.21 21:38

Takže další, ktera nemá odvahu to skončit, střídá milence, ale pro jistotu si občas hledí manžela, aby byl pravidelný přísun a příjem.
Jestli máš koule na soulozeni mimo manželství,
Tak nechápu proč to nejdřív neukončíš doma a pak si teprve hledej veselé pány…
Ten tvůj se projevil na rovinu, že není 100% rodinný typ, z toho pro tebe vyplývá jako jedinné řešení jít roztahovat cizím chlapcům
:poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30461
26.3.21 21:51

Aby mileneneček nezdrhnul, až nebudeš vdaná panička. Když rozchod, tak rozchod. Manžel to nejspíš přežije. Ale ne jít z postele do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
26.3.21 21:51
@janickaIII píše:
Manžel tě jen prachsproste vydírá. Se vztahem nechce nic dělat, ale odejít ti taky nedovolí :nevim: zkoušela jsi terapeuta? Aspoň sama pro sebe? Tchýni a matce nemáš co vysvětlovat.

Terapeutku mám asi měsíc, ale zatím je to spíš takové oťukávání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
26.3.21 21:52

Rodiče si zvyknou a tchýně už Te potom muže zajímat jen jako babicka vasich děti..já sem z rozvedené rodiny a nic se mi nestalo, tohle se proste v životě děje a tak to je, zbytečně to prodlužuješ. Žila sem s psychopatem co ný občas smrti vyhrožuje ještě teď, naposledy to bylo před měsícem napsal ze bezeme nemůže dal a já Husa se bala a pak sem se dozvěděla ze šel na rande hned druhy den..
ty děti to z vás stejně vyciti ze nejste šťastní takže já sem pro to odejít a byt šťastná někde jinde, děti si zvyknou, nejste první ani poslední rodiče..tohle není život ale přežitek a to ze ses maminka a manželka ještě neznamená ze vše skončilo. Za mě tedy tenhle názor a moc držím palce do dalšího života :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6670
26.3.21 22:02

@janak83 nemusíš se přeci rozhodovat hned. Počkej ještě chvíli, třeba tě terapie někam posune. Dobrá otázka je, jestli bys chtěla odejít i když by tam milenec nebyl. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 22:08
@janickaIII píše:
@janak83 nemusíš se přeci rozhodovat hned. Počkej ještě chvíli, třeba tě terapie někam posune. Dobrá otázka je, jestli bys chtěla odejít i když by tam milenec nebyl. :think:

Milenec mě přiměl přemýšlet o tom, jaký život vlastně žiju. To, že nejsem šťastná, jsem věděla dlouho. Ale tendenci začít to nějak řešit, mám až díky němu.

• Citovat
  • Nahlásit
6670
26.3.21 22:11
@Anonymní píše:
Milenec mě přiměl přemýšlet o tom, jaký život vlastně žiju. To, že nejsem šťastná, jsem věděla dlouho. Ale tendenci začít to nějak řešit, mám až díky němu.

dobře, ale víš kam půjdeš, jak byste si rozdělili péči o děti apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63070
26.3.21 22:11

Kašli na chlapa, že kterého nic nemáš. Jen tě vysava :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu