Nešťastný život, nebo jen problém v hlavě

Anonymní
6.6.20 06:18

Nešťastný zivot, nebo problem v hlavě

Ahoj, taky míváte někdy pocit, že Váš život je na nic, zbytečný, že snad nemáte nárok být šťastní? Posledni dobou si přijdu jako bych nežila, ale jen prezivala. Jsem týden po revizi delohy 6tt kvůli nevyvinute srdeční akci, predtim pred třemi a půl lety předčasný porod, dítě má vážné zdravotní komplikace. Začínám mít pocit, ze nejsem ani snad schopna donosit a mít zdravé miminko. Vsude jako na potvoru se rodí jedna radost, žádné problémy. Otevřete internet a každá druhá celebrita těhotná. Ne, ze bych všem tehotnym přála komplikace, to snad bych ani nechtěla, ale ta závist, zlost, vztek. Snazim se to sice ovládat, ale vite, nemám se ceho chytit2. Mám doma krásnou dceru kterou miluji i kdyz je ve svych letech na urovni kojence. Ale závidím proste vsem co mají zdravé dite, co čekají miminko. Prijde mi, ze i kdyz se snazim hledat ve svém životě záchytné body ve smyslu, ze se budu více věnovat dceři, že pojedeme treba někam na výlet, ze zkusím se vice zaměřit na pokroky sve dcery atd..tak cítím víc a vic vyčerpání. Ale ne z péče o nemocné dítě, ale z toho, jak se vsem kolem mne daří. Strasne moc bych si přála taky jednoho dne se vzbudit a muset neresit pořád dokola toto, co se snažím tady vypotit vám k přečtení. Proste nejak umet si ten zivot užít. Dekuji za anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

44778
6.6.20 06:26

Ahoj. Je mi moc líto, co prožívás. Ale jsi silná holka- zvládneš to. Některým lidem je prostě naloženo víc. Ale žádná smůla přece nemůže trvat věčně. Drž se i s dcerkou. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10801
6.6.20 06:28

„Ale ne z péče o nemocné dítě, ale z toho, jak se vsem kolem mne daří.“

Proc si myslis, ze se VSEM kolem tebe DARI? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 06:33
@cecetka píše:
„Ale ne z péče o nemocné dítě, ale z toho, jak se vsem kolem mne daří.“Proc si myslis, ze se VSEM kolem tebe DARI? :think:

prijde mi to tak. Vim, ze nikdo nema dokonalý zivot a ze kazdy prezentuje jen to pekne…nechci se litovat, spíš bych to chtěla taky umět…byt vic spokojenější…

• Nahlásit
  • Citovat
10801
6.6.20 06:39
@Anonymní píše:
prijde mi to tak. Vim, ze nikdo nema dokonalý zivot a ze kazdy prezentuje jen to pekne…nechci se litovat, spíš bych to chtěla taky umět…byt vic spokojenější…

Natukla jsi tema tehotnych celebrit. Co treba Vendula Svobodova? Cim vsim si jako mlada musela projit, kdyz ji umirala mala dcerka? :,(

Tezkych zivotnich situaci je kolem nas opravdu hodne. Zivot byl k tobe nestedry, mas pocit, ze vlastne cely zivot stoji za prd. Ale lidi, kteri prochazeji podobnym trapenim, je opravdu hodne. Pomoct ti musi tvi nejblizsi, a pokud to nestaci, tak je potreba vyhledat kvalitniho odbornika. Jednou je lepe, jindy zase hure. Ale nikdy neni tak zle, aby se to nedalo zvladnou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 06:47
@cecetka píše:
Natukla jsi tema tehotnych celebrit. Co treba Vendula Svobodova? Cim vsim si jako mlada musela projit, kdyz ji umirala mala dcerka? :,(Tezkych zivotnich situaci je kolem nas opravdu hodne. Zivot byl k tobe nestedry, mas pocit, ze vlastne cely zivot stoji za prd. Ale lidi, kteri prochazeji podobnym trapenim, je opravdu hodne. Pomoct ti musi tvi nejblizsi, a pokud to nestaci, tak je potreba vyhledat kvalitniho odbornika. Jednou je lepe, jindy zase hure. Ale nikdy neni tak zle, aby se to nedalo zvladnou :hug:
:srdce: to jsi napsala moc hezky, dekuji
  • Nahlásit
  • Citovat
340
6.6.20 06:59

Myslim, ze ti rozumim. Neco ti v teto oblasti chybi, po cem touzis, zamerujes se na to a srovnavas s ostatnimi. Ja zase ostatnim holkam zavidim, ze maji mamu a ja nikoho. Ale jak tu bylo psano vyse, bud se s tim smirime, nebo poresime psychiku s odbornikem. Protoze jinak to cloveka porad nenapadne uzira, vid? Kazdy mame neco, co nam chybi a neco, co nam zavidi ostatni. Drz se, verim, ze se miminko povede. A jinak se sklanim, ze pecujes o dite se zdravotnim omezenim, jsi dobra mama :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9987
6.6.20 07:16

Rozumím ti. Moc ti přeju ještě dítě zdravé, vyvíjející se podle tabulek, ať jsi šťastná a más radost.
Také nenám dítě jedno tabulkové, je to těžké, ne že ne.
Taky se to ve mně mlelo, když jsme potkávali ty zdravé vrstevníky.
Neboj, bude lépe.

Příspěvek upraven 06.06.20 v 07:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 07:19

Děkuji moc vam vsem :srdce: :* :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
630
6.6.20 07:43

Je mi líto, čím sis prošla, ale nevzdávej to :hug: Strašně moc dělá tvůj přístup, jak se k celé situaci postavíš. Myslím, že to nefunguje tak, že se ti narodí dítě a ty si najednou řekneš to je ono, teď jsem šťastná. Zas tě můžou trápit jiné věci. Štěstí je stav, který si sami vytváříme a není podmíněný tím, že máš co si přeješ. Zkus ho hledat v těch nejobyčejnějších věcech, třeba jen v tom všedním bytí. Nikde není psané, že už se zdravého miminka nedočkas. Třeba chce ještě čas, než se rozhodne za vámi přijít. A možná to bude ten čas, až se dostaneš do větší psychické pohody. Jak tu psaly holky, někdy je líp, někdy hůř. Přeju ti všechno dobré, ať se ti vlije do žil víc radosti ze života a hlavně optimismus :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14907
6.6.20 07:59
@Anonymní píše:
Ahoj, taky míváte někdy pocit, že Váš život je na nic, zbytečný, že snad nemáte nárok být šťastní? Posledni dobou si přijdu jako bych nežila, ale jen prezivala. Jsem týden po revizi delohy 6tt kvůli nevyvinute srdeční akci, predtim pred třemi a půl lety předčasný porod, dítě má vážné zdravotní komplikace. Začínám mít pocit, ze nejsem ani snad schopna donosit a mít zdravé miminko. Vsude jako na potvoru se rodí jedna radost, žádné problémy. Otevřete internet a každá druhá celebrita těhotná. Ne, ze bych všem tehotnym přála komplikace, to snad bych ani nechtěla, ale ta závist, zlost, vztek. Snazim se to sice ovládat, ale vite, nemám se ceho chytit2. Mám doma krásnou dceru kterou miluji i kdyz je ve svych letech na urovni kojence. Ale závidím proste vsem co mají zdravé dite, co čekají miminko. Prijde mi, ze i kdyz se snazim hledat ve svém životě záchytné body ve smyslu, ze se budu více věnovat dceři, že pojedeme treba někam na výlet, ze zkusím se vice zaměřit na pokroky sve dcery atd..tak cítím víc a vic vyčerpání. Ale ne z péče o nemocné dítě, ale z toho, jak se vsem kolem mne daří. Strasne moc bych si přála taky jednoho dne se vzbudit a muset neresit pořád dokola toto, co se snažím tady vypotit vám k přečtení. Proste nejak umet si ten zivot užít. Dekuji za anonym.

Jak by řekla moje psycholožka tvoje pocity jsou pochopitelný a máš na ně úplný právo, tak si je nevyčítej :hug: :hug:
Já to mám v některých oblastech života taky tak, že si říkám dop.dele proč já.
Asi si člověk musí i přes všechny problémy najít na každým dni něco, za co stojí žít a pro co se radovat. To hledání může bejt těžký, ale cvičení dělá mistra :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 08:00

Ano nemocné dítě je velký zápřah na psychiku a máš nárok občas šeredit na svět. Ale ono každý má svoji 13. komnatu. Třeba my s mužem vypadáme jako šťastná rodinka a jsme, ale třeba moje dětství s matkou alkoholičkou by jsi nechtěla. Manžel zase přišel tragicky o bratra, jejich máti skončila v blázinci a on se o sebe stará prakticky od 15 sám. To jenom naše rodina. Neznám nikoho, na koho by v životě nečekaly nějaké srač. ky. Bohužel. Přesto já stále věřím, že stojí za to žít. A i ty se dočkáš zdravého mimča a vše bude zase lepší. Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.20 08:02

Mila anonymni, chtela bych ti napsat, ze tvy pocity jsou validni a moc me mrzi cim prochazis. Na druhou stranu, nevis a neznas, cim si prochazi druzi. Vidis z tvyho pohledu idealni rodinu, ale nevis, ze rodice uz jedno dite pohrbili.. kazdy rano dekuju Bohu za novej den, za to, ze mam nohy, ruce a ze vidim. Ber zivot den po dni, kazdej den ma svy trapeni (a radosti), a nestrachuj se zitrka. Hodne sil :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 08:36

Rozumím ti. Mně když kamarádka napíše, jak se mám a napíše, jak se má ona, tak ani nevím, co jí psát. Když ji napíšu realitu, tak… No řekne mi, že to snad není možný, že už bych se z toho měla dostat. A to už se táhne snad několik let. To je pořád něco. Jdu s dítětem k doktorce na preventivní a něco zjistí. Řeším to dál a zjistí něco dalšího. A takhle se to táhne pořád dokola. Pořád něco nového. Teď jsme po roce a něco konečně měli mít něco vyreseneho s dítětem. Zjistili další věci z krve. Jedno vyresi leky, druhé se uvidí až v budoucnu. Jednu věc budeme řešit dále dlouhodobě a uvidí se. Řešili jsme něco přes rok. Myslela jsem, že tim se mi ulevi a budeme.zit chvíli normální život s normálními starostmi. No a do toho se objevily ty další věci. Jo a ani tohle se nedořešilo. Nastaly komplikace. A zjistili další věci. Takže je to asi chaoticky. Nechci to podrobné rozepisovat. Resili jsme jednu věc a vyrojilo se 5 dalších věcí plus komplikace. No a aby mi to nebylo líto, tak se vcera objevily komplikace u druhého dítěte. Do budoucna nás čekají nějaké zákroky a komplikace (dítě už za sebou má nekolik operaci). Ještě bychom měli řešit další věci. Nejspíš další operaci, ale to nemám už mozkovou kapacitu. Energii. Sílu to řešit. A to víš, že se cítím hrozně, když vidím u ostatních, že nemusí nic takového řešit. Včera jsem musela u lékaře zakrývat slzy. A před dítětem. Tak jsem si to hezky dusila v sobě. Nevim, proč zrovna já, takova citlivka, to musím řešit. Jdu dát dětem léky. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.6.20 09:24
@Anonymní píše:
Rozumím ti. Mně když kamarádka napíše, jak se mám a napíše, jak se má ona, tak ani nevím, co jí psát. Když ji napíšu realitu, tak… No řekne mi, že to snad není možný, že už bych se z toho měla dostat. A to už se táhne snad několik let. To je pořád něco. Jdu s dítětem k doktorce na preventivní a něco zjistí. Řeším to dál a zjistí něco dalšího. A takhle se to táhne pořád dokola. Pořád něco nového. Teď jsme po roce a něco konečně měli mít něco vyreseneho s dítětem. Zjistili další věci z krve. Jedno vyresi leky, druhé se uvidí až v budoucnu. Jednu věc budeme řešit dále dlouhodobě a uvidí se. Řešili jsme něco přes rok. Myslela jsem, že tim se mi ulevi a budeme.zit chvíli normální život s normálními starostmi. No a do toho se objevily ty další věci. Jo a ani tohle se nedořešilo. Nastaly komplikace. A zjistili další věci. Takže je to asi chaoticky. Nechci to podrobné rozepisovat. Resili jsme jednu věc a vyrojilo se 5 dalších věcí plus komplikace. No a aby mi to nebylo líto, tak se vcera objevily komplikace u druhého dítěte. Do budoucna nás čekají nějaké zákroky a komplikace (dítě už za sebou má nekolik operaci). Ještě bychom měli řešit další věci. Nejspíš další operaci, ale to nemám už mozkovou kapacitu. Energii. Sílu to řešit. A to víš, že se cítím hrozně, když vidím u ostatních, že nemusí nic takového řešit. Včera jsem musela u lékaře zakrývat slzy. A před dítětem. Tak jsem si to hezky dusila v sobě. Nevim, proč zrovna já, takova citlivka, to musím řešit. Jdu dát dětem léky. :(

drž se:( posílám dětem pusu. Zakl. :srdce: někdy jsou dny, kdy mám pocit, že jsem supermanka, někdy jako právě teď, že se prostě všechno se.re.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama