Nestejná velikost očních čoček

43
8.1.06 09:59

Nestejná velikost očních čoček

Zdravím všechny,
všimla jsem si u svého 14-ti měsíčního syna, že má každou oční čočku jinak velkou. Plánuji navštívit co nejdříve odborníka, ale máte někdo s tímto problémem nějakou zkušenost?
Děkuji za odpověď
Klára.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

246
9.1.06 12:33

My to máme od mala taky, většinou to neznamená nic, ale může to znamenat i těžkou krátkozrakost. BYli jsme v roce u očního, nezjistil nic, dostali jsme cvičení, které mám malou ve 3 letech naučit a dr si ji pak přezkouší a podle toho se pozná, jestli dobře vidí.

Jinak jsou tady min. 2 diskuze na toto téma, ale už starší, musela bys to pohledat…

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
12.1.06 21:28

Ahoj,
taky to malej má, zítra jdeme na oční, tak kdyžtak dám vědět, jak jsme dopadli.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
13.1.06 11:19

Ahojky,
tak jsem se vrátili od Očního Dr. kvůli těm nestejným zorničkám a také malému trochu to očičko ujíždí.
Zkoušel mu oči takovým tím přístrojem, kde svítí malý světýlko do oka a jezdí s ním před malým. Říkal, že nestejné zorničky má 3% populace a že když mu zornička reaguje (roztahuje se a stahuje), tak by měla být OK. Ale máme přijít na kontrolu, je to teda spíš kvůli tomu šilhání, které má zatím v mezi (prý se to vyvíjí jako třeba chůze, že jsou to nejjemnější pohyby těla a někomu to trvá déle, než se pořádně vyvinou) kdyby se náhodou začalo zhoršovat.

Tak jsem vám předala informace od jednoho Dr. Byli jsme tedy už u druhého, chtěla jsem vědět názor více odborníků a oba říkali to samé, ani jeden nás nestrašil tím, že by to měla být krátkozrakost a ani nám nedali cvičení, jak psala Radu.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.1.06 12:01

ahoj Klariso, i já jsem se tu kdysi touto cestou maminek ptala na tento problém. Moje dcera měla velmi výrazný rozdíl od mala, narodila se kleštěma, tak jsem byla pěkně vystrašená. Byli jsme na očním, kde nic nenašli, poslali nás proto na CT mozku a naštěstí také nic. Řekli nám několik variant, proč to může být. Rozdíl do 1 mm je prý fyzioligický (to měla malá ale víc),dále snad volnější svěrař tý zornice?přesně už nevím. Některá miminka to prý mají po těch klešt. porodech. V nemocnici, kde jsme byli na tom CT mi řekli, že to až tak ojedinělé u dětí není, někomu se to srovná, někomu ne. Mojí dceři je 11m a už se to trochu zlepšilo. Určitě je ale důležité navštívit lékaře a ten Vás asi pošle na oční a na neurologii. Držím palce, ať je všechno v pořádku. Jitka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama