Neštovice a cesta k moři

5394
26.6.13 21:02

Neštovice a cesta k moři

Milé maminky,
mám velké obavy, že můj syn má podruhé neštovice. Měl je poprvé skoro před dvěma měsíci. Na bříšku jsem mu objevila čtyři podezřelé pupínky. Vím, že se to může stát, i když po tak krátké době mi to přijde zvláštní. O to ani tak nejde, ale máme jet příští víkend k moři. Záloha zaplacena, tak co s tím?. Dá se cca po deseti dnech jet? Poprvé po této době měl syn již krásné stroupky. Ptám se hlavně maminek, co jeli, co to měli povolené od dr. pokud to tedy šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15672
26.6.13 21:13

Ahoj. Já jen vím od doktorky, že se hodně dlouho po neštovicích nesmí na sluníčko. Mně na to pediatrička upozorňovala, že by pak dcera zůstala flekatá. A u obou holek to trvalo minimálně měsíc, než neštovice zcela zmizely.

A k tomu moři byste jeli autem? Jen že vím o několika případech, kdy kvůli neštovicím nemohlo dítě do letadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2309
26.6.13 21:14

@Misula.vdf tak prvně bych šla k pediatrovi a pak bych teda opravdu nikam nejela, kdyby jste nakazili nějakou těhuli, co neštovice neměla, asi by vás nepochválila, vždyť to je děsná nezodpovědnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2309
26.6.13 21:16

První tři týdny je snad karanténa co já vím…co byste chtěli dělat u moře a s těma flekama od sluníčka bych taky byla opatrná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4497
26.6.13 21:17

@Hanymany po deseti dnech už dítě není infekční.

Jde o ten pobyt na slunci, to by nebylo dobré. Držím palce ať to neštovice nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
26.6.13 21:18

S to se muže chytit dvakrát? jsem byla přesvědčená že chytneš jednou a pak máš imunitu.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
26.6.13 21:19
@Kacka2 píše:
@Hanymany po deseti dnech už dítě není infekční.

To může být pravda ale taky nemusí. Moje mladší po deseti dnech ještě všechny zaschlé neměla.

Zakladatelko, co znamená podezřelé pupínky? Třeba to ani neštovice nejsou, tak zkus myslet pozitivně a počkat, co z toho bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
26.6.13 21:28

@Misula.vdf

Já bych teda určitě nejela. Jestli to jsou fakt neštovice, je oslabeny a hlavně kůže, kde jsou neštovice má narušený pigment a sluníčko je tam strašně agresivní. Po neštovicích se nedoporučuje na sluníčko…Rozmysli to a pokud to jde, pošli někoho místo tebe abys nepřišla o peníze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
26.6.13 21:35

@Misula.vdf
No tak primárně bych to ukázala doktorce, než začnu řešit dovolenou. Pokud jsou to neštovice, ale po tak krátké době nemyslím (to by bylo celkem překvápko), tak určitě nejet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
26.6.13 21:35

Podezřelé jsou proto, že je již měl a vypadají dost podobně. Nakažlivost je do výsevu a zaschnutí posledního pupínku. Pokud jsou stroupky a nové pupínky nejsou tak již není infekční, samozřejmě bych nejela pokud by byl ještě nakažlivý :roll:. Poprvé šel syn do školky po deseti dnech, protože po týdnu měl už jen stroupky a žádné jiné se neobjevily. Byli jsme tehdá na kontrole u dr. Jde mi o ten pobyt na sluníčku. A vím že je měl, protože je chytla po čtrnácti dnech i malá. Chtěla jsem jen první informace, bez návštěvy doktorky bych nejela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
26.6.13 21:37

Jinak jde o cestu autem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8537
26.6.13 22:23

Nejela bych pro sluníčko-opaluje i pod oblečením a místo po pupíncích zpigmentuje. A je to škoda, mít celoživotně fleky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
26.6.13 22:26

Zítra se rozhodne, samozřejmě zdraví dítěte je přednější, možná jsem toužebně chtěla slyšet pozitivní reakce :D. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2309
26.6.13 23:09

A nemohlo by se jednat o pásový opar? Ten se vrací když už jednou neštovice proběhly, jsou to taky takový pupínky jak kopřivka, ale jako kdyby v nich štípala elektrika, jak je to na nervových zakončeních. Je to stejném virus jako neštovice, ten zůstává v těle člověka a při oslabení se může projevit pásákem…
Jinak inkubační doba je fakt 14-23 dní, což je sice dobrý, že má pupínky zaschnutý, ale když si je poškrábe nemůže být průser? Vždyť neštovice se nepřenáší přímým kontaktem, tak podle mě je 10 dní málo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
27.6.13 09:29

Nemoc je infekční od prvního dne, kdy se objeví první puchýřek, až do zaschnutí posledního (oficiální informace). Pokud nejsou nové pupínky, dítě již není infekční a nenakazí někoho dalšího. Inkubační doba znamená něco jiného - pokud je dítě ve styku s nakaženým a infekčním dítětem, může trvat až 21 dní než se objeví první příznaky nakažení i u něho. Jak jsem psala, dcera se od syna nakazila po 14ti dnech. Opakuju, že mě zajímala pouze varianta, kdyby jsme jeli a syn nebyl již infekční - zda by už pak mohl na sluníčko, atd.. Mám dvě děti, tudíž jsem byla dvakrát těhotná, nezodpovědná nejsem!!! Znám maminy, co neštovice neřešily, já s oběma poctivě byla doma, nechodila mezi lidi a než šel malý zpátky do školky, byli jsme na kontrole a měl to schválené ;)
Pásový opar podle mě bolí, jeho ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat