Neštovice a těhotenství-mám se bát?

25.4.17 16:56

neštovice a těhotenství-mám se bát?

Je tu nějaká zkušená maminka, lékařka nebo obojí, kdo mi poradí? Jsem ve 21 týdnu těhotenství a dcera se s největší pravděpodobností nakazila neštovicemi (byla v blízkém kontaktu s holčičkou, která právě onemocněla). Já už jsem neštovice měla, ale přesto mám trochu strach jestli to nemůže ublížit miminku.
Poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

25.4.17 16:59

Pokud jsi je už měla a ještě k tomu jsi ve 2. trimestru, tak bych byla v klidu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32341
25.4.17 17:02

Pokud si je už měla nebála bych se, navíc druhý trimestr je v poho..nejvíc rizikové jsou v prvním a třetím..mužeš si nechat vzít krev na protilátky a uvidíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4057
25.4.17 17:06

Ahoj, řešila jsem to samé vloni. Pracovala jsem v MŠ, kde vypukla doslova epidemie. Z 16 dětí je dostalo 14. Konzultovala jsem to s doktorem a ten říkal, že pokud jsem je prodělala, tak mám imunitu a bát se nemusím. Rizikové to může být tehdy, když jsi měla neštovice před prvním rokem věku, to prý nemusí vzniknout dostatečná imunita. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1801
25.4.17 17:09

@kopretina 12 nemusíš mít strach, ty máš imunitu. A i kdyby náhodou ne, tak 2. trimestr je v pohodě. Buď naprosto v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1314
25.4.17 17:10

@kopretina 12 jinak to, že byla dcera v kontaktu s někým kdo je má, neznamená, že se nakazila. Neteř si hrála s dětmi co je měli a nic.
V druhém trimestru to nevadi. Jinak si pro jistotu zjisti, zda si je měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 17:23

Díky moc :-)hned jsem klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
25.4.17 18:13

@kopretina 12 Není třeba se bát. Děti mi onemocněly neštovicemi, když jsem byla v prvním trimestru. Já je měla jako dítě, takže jsem to přežila já i plod bez újmy.

• Citovat
  • Upravit
3967
25.4.17 19:21

@kopretina 12 přesně, jak píší holky, jestli chceš mít jistotu, nech si udělat z krve test na protilátky, dá se zjistit i jestli jich máš dost na to, abys neštovice nechytla i když bys s nimi byla v přímém kontaktu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5668
25.4.17 19:37

Měla jsem to také tak, syn měl neštovice na začátku třetího semestru. Problém by to měl být jen těsně před porodem. Jinak mám pocit, že díky tomu snad má dcera taky protilátky na neštovice, protože už několikrát byla s neštovicemi v kontaktu a nic nechytla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
25.4.17 19:46

@kopretina 12 pokud jsi je měla, neřeš to. Musela bys být fakt exot (jako ex mého chlapa), abys je měla prokázaně 2× :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama