Reklama

Neštovice až 21.den od případného nakažení - je to možné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 11:14
Neštovice až 21.den od případného nakažení

Ahoj holky, přečetla jsem stovky diskuzi na téma neštovice.. Přesto se zeptam - propukly někomu třeba až 21.den?moc jsem takových případů nenašla..vsude píši 14._16.den..my jsme dnes 17.den od případného nakažení a zatím nic.. Ráda bych, aby si je prodělaly, ale už začínám ztrácet naději :lol: musí mít vždy před propuknutim třeba virozu, teplotu nebo prostě něco? Nebo můžu objevit pupínky a je to?

Reklama

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3060 příspěvků 13.02.18 11:16

Kamarádka s dvojčaty..neš­tovice chytlo první dítě a druhé se vysypalo přesně 20 dní po tom prvním.

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 11:19

@Popokatepetla juu dekuji

Zireael
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 13.02.18 11:20

Virózu před propuknutím určitě mít nemusí, já jsem ráno odvedla úplně zdravé dítě do školky a po obědě jsem si ho vyzvedla s prvníma dvěma pupínky. Co se inkubační doby týče, tak to bohužel neporadím, protože vůbec netuším, kdy se s nimi starší dostal do styku a mladší se osypala přesně dva týdny po něm (ale byla jsem docela překvapená, že tak brzo, protože i když doktor říkal, že 14 dní je typických, tak všude na netu jsem našla 17-21, u kojenců dokonce snad až 28 dní).

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 13.02.18 11:27

Dcera měla rýmu než se osypala a syn neměl nic a první pupínek měl po 20 dnech. Taky už jsem myslela, že se tomu snad vyhnul, „naštěstí“ ne

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 11:28

@Zireael aha aha ja vsude prave ctu tech 14-16. a pak.uz spise ne :lol:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 34 inzerátů 13.02.18 12:09

Mám v okolí min. 2 případy, kdy je měl pouze jeden ze sourozenců, takže uvidíte… Jinak holky je měly v létě a najednou pupínky, předtím žádné jiné příznaky, mladší se osypala asi za 10 dní po starší.

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 12:23

@xstrasilka jj..no uvidime, nezbyva nez cekat..starsi byl v kontaktu s nestovka v podstate ted po 2.ale to prvni bylo venku..zas to ale den pred osypanim ditka..a nic

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 12:24

@Balatonek tak budu doufat, ze se jeste pupen objevi :mrgreen:

mamoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 13.02.18 16:42

V životě bych „nedoufala“, aby mi onemocnělo dítě…

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 17:59

@mamoch :mrgreen: :mrgreen: kazdeho vec, na to jsem se neptala..

Uživatel je onlinekacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 13.02.18 18:03

Nám se kluk začal osypávat opravdu až 21. den…byl dost malý, ani jsem se nemohla dopočítat, kde jsme vlastně byli a kde to mohl chytit. Kromě pupínků neměl žádné jiné příznaky - ještě dopoledne jsem si myslela, že je štípnutý od komára a večer už bylo jasno :-D

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 18:36

@kacaba379 dekuju..takze opravdu jsou i pripady, kdy se osypaly deti.az takhle pozde..tak uvidime, bud to klapne nebo ne..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Bořek Slezáček: Prochlastal jsem se ke šťastnému životu!

Je vystudovaný inženýr ekonomie s červeným diplomem, mluví pěti jazyky, byl... číst dále >

Detaily pohřbu Jana Kočky: Velkolepý obřad v centru Prahy!

Konec spekulacím. Rodina tragicky zemřelého Jana Kočky (†28) rozhodla, kdy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >