Neštovice až 21.den od případného nakažení - je to možné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gargamelinka
Echt Kelišová 9355 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 11:14
Neštovice až 21.den od případného nakažení

Ahoj holky, přečetla jsem stovky diskuzi na téma neštovice.. Přesto se zeptam - propukly někomu třeba až 21.den?moc jsem takových případů nenašla..vsude píši 14._16.den..my jsme dnes 17.den od případného nakažení a zatím nic.. Ráda bych, aby si je prodělaly, ale už začínám ztrácet naději :lol: musí mít vždy před propuknutim třeba virozu, teplotu nebo prostě něco? Nebo můžu objevit pupínky a je to?

Reklama

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 2957 příspěvků 13.02.18 11:16

Kamarádka s dvojčaty..neš­tovice chytlo první dítě a druhé se vysypalo přesně 20 dní po tom prvním.

gargamelinka
Echt Kelišová 9355 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 11:19

@Popokatepetla juu dekuji

Uživatel je onlineZireael
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 13.02.18 11:20

Virózu před propuknutím určitě mít nemusí, já jsem ráno odvedla úplně zdravé dítě do školky a po obědě jsem si ho vyzvedla s prvníma dvěma pupínky. Co se inkubační doby týče, tak to bohužel neporadím, protože vůbec netuším, kdy se s nimi starší dostal do styku a mladší se osypala přesně dva týdny po něm (ale byla jsem docela překvapená, že tak brzo, protože i když doktor říkal, že 14 dní je typických, tak všude na netu jsem našla 17-21, u kojenců dokonce snad až 28 dní).

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 13.02.18 11:27

Dcera měla rýmu než se osypala a syn neměl nic a první pupínek měl po 20 dnech. Taky už jsem myslela, že se tomu snad vyhnul, „naštěstí“ ne

gargamelinka
Echt Kelišová 9355 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 11:28

@Zireael aha aha ja vsude prave ctu tech 14-16. a pak.uz spise ne :lol:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 27 inzerátů 13.02.18 12:09

Mám v okolí min. 2 případy, kdy je měl pouze jeden ze sourozenců, takže uvidíte… Jinak holky je měly v létě a najednou pupínky, předtím žádné jiné příznaky, mladší se osypala asi za 10 dní po starší.

gargamelinka
Echt Kelišová 9355 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 12:23

@xstrasilka jj..no uvidime, nezbyva nez cekat..starsi byl v kontaktu s nestovka v podstate ted po 2.ale to prvni bylo venku..zas to ale den pred osypanim ditka..a nic

gargamelinka
Echt Kelišová 9355 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 12:24

@Balatonek tak budu doufat, ze se jeste pupen objevi :mrgreen:

mamoch
Kecalka 497 příspěvků 13.02.18 16:42

V životě bych „nedoufala“, aby mi onemocnělo dítě…

gargamelinka
Echt Kelišová 9355 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 17:59

@mamoch :mrgreen: :mrgreen: kazdeho vec, na to jsem se neptala..

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 13.02.18 18:03

Nám se kluk začal osypávat opravdu až 21. den…byl dost malý, ani jsem se nemohla dopočítat, kde jsme vlastně byli a kde to mohl chytit. Kromě pupínků neměl žádné jiné příznaky - ještě dopoledne jsem si myslela, že je štípnutý od komára a večer už bylo jasno :-D

gargamelinka
Echt Kelišová 9355 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 18:36

@kacaba379 dekuju..takze opravdu jsou i pripady, kdy se osypaly deti.az takhle pozde..tak uvidime, bud to klapne nebo ne..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Kdo k nám vozí migranty z Libye? Potetovaná Němka, kapitánka lodi Sea-Watch 3

Kapitánkou jedné z lodí, která u libyjských břehů zachraňuje migranty, je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama