Neštovice - co na nehojící se velké boláky?

3240
3.1.14 18:55

Neštovice - co na nehojící se velké boláky?

Ahoj, potřebovala bych poradit.

Dcera má od soboty neštovice. Nevyselo se jí jich nijak hodně, už jsou všechny zaschlé a některé se už začínají hojit a zmenšovat. I průběh měla dobrý, bez teplot, ani se moc neškrábe. Trápí mě ale jeden jediný bolák, má ho vzadu z vnitřního boku podkolenní jamky, takže dost blbé místo - dráždí si to asi, jak chodí, ohýbá nohy a oblečením. Ta neštovice je fakt velká a je úplně rudá, hnusná, zanícená a když to dceři mažu (dávám na to místo Framykoin, nic lepšího mě nenapadlo) tak cuká, že ji to bolí. Už fakt nevím. Naše dr. měla teď dovolenou, tak jsme i s těmi prvotními příznaky neštovic byli na pohotovosti a kontrola má být ve středu u naší dr.

Jak pomoci s hojením takového hnusného boláku, co na to dávat? Má to celé vystouplé, podebrané, tmavě rudé, fakt ošklivé. O jizvu mi ani tak nejde, není to na viditelném místě, spíš aby ji to už nebolelo a aby se jí tam nedala nějaká další infekce… Zalepit to je asi blbost, co… aby jí tam něco nevlezlo - to by se asi nemohlo hojit…

Máte nějaké nápady? Moc díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6029
3.1.14 18:58

Ja bych to mazla bepanthenem plus, aby se ji to nejak nezanitilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9024
3.1.14 19:03

@Maddlen Nečetla jsem diskuzi, já bych mazla estetickým olejem levandulovym nebo přímo směsi olejů od hadka NELINOL. Ve zdrave výživě by měli mít EO aspon od firmy Saloos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4552
3.1.14 19:09

Já bych na to dala genciánku (fialku) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6807
3.1.14 19:10

@Maddlen
Framykoin neni spatny napad, mozna jeste betadine roztok. jinak tezko rict, kdyz to clovek nevidi, no. At jste brzo fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
3.1.14 19:17

Zkus ji vykoupat krátce v hypermargánovém roztoku on vysušuje a desinfikuje. Stačí slabě růžový roztok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8041
3.1.14 19:28

Ja bych davala betadinu a klidne ten framykoin mast. Pokud je to mokvave, tak muzes framykoin zasyp, at se to vysusi.
Slabe ruzovy roztok hypermanganu byl vyborny. Koupala jsem v nem celou dceru, jen namocit a ven. Opravdu to krasne desinfikuje a vysycha, jak nekdo psal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
3.1.14 19:44

Děkuju vám za tipy.

A hypermangan se běžně prodává v lékárně? Já už jsem o něm taky uvažovala, ale nikdy jsem to na nic nepoužívala, jak se s tím zachází? To jsou nějaká zrníčka nebo granulky nebo tak něco, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
3.1.14 20:00

Asi budu za blázna :lol:,ale mě se sešly neštovice u dvou synů naráz a tenkrát mi známá říkala, že hojení dobrý, ale že každý bude mít jednu takovou jakoby „mámu“,takovou hlavní neštovici a ono to tak opravdu bylo. Jednomu zůstal malý dolíček na čele a druhému u levého ucha. Podotýkám že drbání jsem fakt hlídala a svědění tlumila. Tyhle nejhůř hojící se jsem mazala hypermanganem, protože se to musí vysušovat aby se to hojilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3831
3.1.14 20:05

Syn měl takhle hnusnou neštovici za uchem, mazali jsme genciálkou, aby rychleji vyschla. Udělala se mu jizvička, ale po pár namazání se to začalo o moc zlepšovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15323
3.1.14 20:10

Syn mel nestovice v 7 mesicich. Na puchyre pod plinkama jsem davala imazol. krasne se po nem hojily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
3.1.14 20:10

Doporučuju IMAZOL Krémpasta…má protizánětlivý efekt a krásně neštovice hojí, dceři tedy zabíralo parádně…koupí se normálně bez předpisu v lékárně. Hodně štěstí při hojení :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
3.1.14 20:15

Dala bych tea tree olej, stačí pár kapiček. Dceři se i uleví, olej chladí. Mají ho ve všech lékárnách. Dávám ho na všechny otevřené rány, ale opravdu stačí pár kapiček na prsty a pomazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8041
3.1.14 20:18

adam75 nepali ten tea tree olej?

vlocko u nas to same, zustala jedna „materska“, skareda jizvicka, nastetsi u pupku, tak to nevadi :)

maddlen hypermangan se koupi normalne v lekarne, jsou to takove zrnicka, par jich nasypes do vany, aby byla voda slabe ruzova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
3.1.14 20:23

@ejviska nene, dávala jsem to vždy na noc na rozšklebené opruzeniny (když rostly zuby) a malýmu se naopak ulevilo. Taky sobě jsem ho dávala na opary, zanícené akné atd. a vždy úleva neskutečná. Ale jak říkám, dát jen maličko buď přímo na ránu nebo nanést prsty, do tamponu se všechno vsákne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat