Neštovice - dokdy infekční?

1837
26.11.08 18:10

Neštovice - dokdy infekční?

ahoj
prosím do kdy jsou neštovice infekční?? Byla jsem přesvědčená, že do chvíle, než poslední neštovička zaschne (tedy ne než se všechny vyloupnou), ale kamarádka mi teď tvrdila, že prý dokud se nevyloupnou všechny, pořád hrozí riziko nákazy - že prý to našla na internetu. Tak teda nevím.....
My neštovice nemáme, ale prostě mě to zajímá. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1652
26.11.08 18:58

Z naší zkušenosti tak 2dny před a zhruba 7 až 10 dní po výsevu…neštovice se přestanou vysévat tak 4 den co jsem tak vypozorovala na třech ksnašich dětí ;-). Děti chytly neštovice v létě před odjezdem na tábor a měli jsme po zhruba 10dnech už potvrzení o bezinfekčnosti..jen stroupky nebyly zhojené..prostě vypadalo to jak rozškrabané štípance od komárů ;-)…co bych jen doporučila, nechat čas na rekonvalescenci, zvlášť teď v zimě, kdy děti pořád prskají, neštovice jsou docela nápor na organismus a i když děti docela odpočívaly nebyly zcela ok celé léto…

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
26.11.08 19:18

díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
26.11.08 20:56

Zrovna minulý týden jsem se o tom bavila s kámoškou pediatričkou. Jsou prý infekční, dokud jsou ještě „mokré“. Jakmile už jsou to suché strupy, tak je to neškodné.
Já jsem si totiž taky kdysi někde na internetu přečetla, že je člověk infekční, dokud má strupy, ale prý to tak není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama