Jaké dávkování herpesinu na neštovice? 11kg, 18 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 30.01.19 20:16
Neštovice herpesin dávkování ? 11kg, 18měsíců

Prosím, dcera dostala herpesin u neštovic a má brát 3× denně půlku 200mg tablety (je to nějak na váhu, má 11kg). Doktorka si nebyla moc jistá, naše ostatní děti Herpesin nemají. Dcerka má atopický ekzém, tak prý proto…
A já jsem vyčetla dávkování 5× denně 50mg. Jen si to chci ověřit. Máte někdo zkušenost?

Díky :kytka:

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3454 příspěvků 30.01.19 20:23

@Almatka 3X100g=300g…5­X50g=250g. Ta dávka je skoro stejná, jen rozložená natřikrát. Já brala Herpesin na opary, někdy jsem dostala silnější 3denně a někdy slabší 5denně :nevim:

Megerka
Kecalka 454 příspěvků 30.01.19 20:27
@Almatka píše:
Prosím, dcera dostala herpesin u neštovic a má brát 3× denně půlku 200mg tablety (je to nějak na váhu, má 11kg). Doktorka si nebyla moc jistá, naše ostatní děti Herpesin nemají. Dcerka má atopický ekzém, tak prý proto…
A já jsem vyčetla dávkování 5× denně 50mg. Jen si to chci ověřit. Máte někdo zkušenost?Díky :kytka:

Dávka je dostatečná, herpesin se má podávat co 4 hodiny a vynechává se jedna noční dávka. Což je 5× denně. Dávka je možná i 100 mg co 4 hodiny.
Ale dávkování o dětské lékařky vám stačí, předpokládám, že má neštovice bez komplikací ?

Megerka
Kecalka 454 příspěvků 30.01.19 20:28
@Aduš8 píše:
@Almatka 3X100g=300g…5­X50g=250g. Ta dávka je skoro stejná, jen rozložená natřikrát. Já brala Herpesin na opary, někdy jsem dostala silnější 3denně a někdy slabší 5denně :nevim:

dětem do 2 let se doporučuje 250 mg až 500 mg denně a tak dcera není poddávkována

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 30.01.19 20:33

@Megerka má prvních pár neštovic. Takže je jedno, jestli to je 3× denně po 100 nebo 5× po 50mg? Já jsem to měla, když jsem měla opar přes půl obličeje, ale to jsem brala fakt 5× denně 800mg…a hodně zdůrazňovali, že to musím brát správně…

Megerka
Kecalka 454 příspěvků 30.01.19 21:16
@Almatka píše:
@Megerka má prvních pár neštovic. Takže je jedno, jestli to je 3× denně po 100 nebo 5× po 50mg? Já jsem to měla, když jsem měla opar přes půl obličeje, ale to jsem brala fakt 5× denně 800mg…a hodně zdůrazňovali, že to musím brát správně…

Je to v této situaci jedno

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza vytočila soudce! Kouřila na chodbě, teď má utrum

Další nepříjemnost pro Terezu Hlůškovou (22) je na světě! Češka, která je v... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >