Neštovice - jen pár pupínků?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.09 12:34
Neštovice - jen pár pupínků?

Vrtá mi to hlavou, tak proč se tu nepoptat, že?! ;)
Starší dcera měla neštovice, celkem lehký průběh - zvýšená teplota, pupínků spousta, ale díky homeo nesvědily a krásně se zahojily.
Synovi (2 roky) se včera objevil jeden velký pupínek + cca 3 malé červené tečky. Řekla jsem si, že dávkou homeo nic nepokazím a dnes má jen ten jeden pupenec - byl podlitý tekutinou, takže pěkná klasická neštovice:) ale jinak nikde nic. ani zvýšená teplota. Tak nevím…
Dík za názory. T.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.09 12:37

Určo to tak může být, někdo prý může mít jen jediný pupínek a ani neví, že je prodělal.

matesatko
Kecalka 253 příspěvků 29.04.09 12:42

Ahoj,
může se stát, že ty neštovice dostane ještě jednou, protože teď měli lehký průběh a tělo si nevytvořilo dostatek protilátek. Zrovna nedávno jsme to řešili, protože manžel měl podezdření na neštovice a v dětství je 100% měl. U dospělého to byla docela hrůza a to prý ještě podle doktorky nevypadal nejhůř.
Takže jak jsme tak sondovali kolem, tak jsem zjistila že spousta lidí mělo neštovice dvakrát.
U manžela prý všechny příznaky odpovídaly neštovicím (tak jak probíhají u dospělého) pupínky, šílené bolesti kloubů, točení hlavy, nedokázal zaostřit…doteď mu píská někdy v uchu. Ale krevní testy neštovice nakonec neprokázaly. Tak nevím.
M.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 29.04.09 12:50

Ahoj,

já jsem měla jako malá při neštovicích asi 5 pupínků. Taky jsem teď při synových neštovicích čekala, jestli je chytnu nebo ne (nerada bych, kamarád je měl ve 30 a bylo to fakt peklo).
Mám pocit, že je možný si nechat udělat test na protilátky.

Tereza

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.09 12:56

Dík. Zítra zavolám MUDr. a domluvím se s ní. S dcerou jsme u ní byli až když už nebyla infekční - na kontrole, tak jsem zvědavá, co bude bude kontrolovat teď;)
Ten test na protilátky mě napadl - jen nevím, jestli ho chtít nebo ne. No, uvidíme. V každým případě díky za reakce!

kadlina
Neúnavná pisatelka 17419 příspěvků 29.04.09 13:39

Mrkni synovi do pusy, kamarádka má dvojčata a jeden měl neštovice a druhý pořád nic, dr. tomu vůbec nechtěla věřit a pak se mu podívala do pusy a tam jich měl spoustu.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.09 13:39

Ja jako mala nestovice nemela. Nemam je v karte. Byla jsem na testu protilatek, protoze jsem byla tesne pred porodem, kdyz se objevily ve skolce. Protilatky mam a vysoke, takze jsem je musela prodelat.
Mama je taky v karte nema, prodelala jen zardenky, jako ja kdyz byla mala. Mazala pri nestovicich brachu a sestru a nic. Me deti se setkaly s nestovicemi nekolikrat a taky nic.

GAVOTTKA
Extra třída :D 10016 příspěvků 29.04.09 14:00

Moje starsi dcera mela nestovicn 5× do 6 let.Pocet nestovic se vzdy stupnoval od 5 az po snad tisice.Takze urcite to tak muze byt.

terik
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 29.04.09 14:30

Ahoj,

taky jsem plasila, ze mladsi dcera ma jen tri pidipupinky, ale…ctvrty den olezla uplne silenym zpusobem. Teda na rukach a nohach nic, ale ve vlasech jich mela 20!!! Takze pockej jeste par dni, treba se to jeste zmeni.

Terik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.14 13:11

U dcery ve školce se vyskytují nestovice…v sobotu navečer jsem ji na zádech objevila pupínek naplněný tekutinou, který včera praskl…no a je pondělí a nic…žádný pupínek nepřibyl…myslíte si, že se ještě může osypat, že má jen jeden pupínek a nebo to vůbec nebyla nestovice?

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 19.05.14 13:12
@Anonymní píše:
U dcery ve školce se vyskytují nestovice…v sobotu navečer jsem ji na zádech objevila pupínek naplněný tekutinou, který včera praskl…no a je pondělí a nic…žádný pupínek nepřibyl…myslíte si, že se ještě může osypat, že má jen jeden pupínek a nebo to vůbec nebyla nestovice?

těžko říct - mrkni hlavně do vlasů, můžou být tam. Někomu se téměř nic neobjeví, některé děti jsou obsypané celé :think:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 19.05.14 13:14

Ahoj, osypat se určitě ještě může, stejně tak může být po všem a nebo to ani nejsou neštovice. Dívala ses jí do vlasů? Tam prý bývají nejčastěji.

U naší mladší dcery pupínky přibývaly skoro týden.

Amys
Generální žvanilka 20817 příspěvků 19.05.14 13:19

Já holce objevila dva pupínky jeden večer, druhý den měla pořád jen ty dva pupínky a až třetí den se začala osypávat.

ivodička
Závislačka 3364 příspěvků 19.05.14 13:50

Dcerce, byly ji 4 měsíce, se udělal pupínek přímo mezi očima, další následovaly až tak za 2 dny…měla jich dohromady tak 10? Za to byly pořádné…dodnes má z toho prvního jizvicku. Když si nejsi jistá, domluv se s pediatrem, může se nechat nabrat krev na protilátky…

Gerberka
Závislačka 3269 příspěvků 19.05.14 15:46
@Anonymní píše:

Ahoj,
určitě takto můžou začínat neštovice…ještě vydrž… ;)

Starší synek to měl přesně takto - neštovice mu „začínaly“ tak nějak od úterka - právě těmi pár pupínky, ale jinak chodil dál do školky, já vůbec netušila, že to můžou být neštovice. Na nic si nestěžoval - ani neměl teplotu, nic, tak to do pátku normálně dochodil do školky, až v ten pátek se mi to „nezdálo“, šli jsme to ukázat doktorce, ta že jasně to jsou neštovky a do odpoledne to měl hrůzu hrůz a i teplotu…takže to „začínalo“ asi 3 dny.

Zcela jinak u mladšího syna - ten vůbec nic, ani pupínek, jen si odpoledne stěžoval, že ho bolí hlavička. Do rána pupence hlavně na ramenou…takže do rána bylo hotovo, u něho to šlo ze dne na den. Měl hrozně vysoké horečky, 3 dny 40tky a hrozně moc pupínků v puse, že jsem si myslela, že je to angína…ale nebyla, jen ty neštovky…

každopádně jsem hrozně ráda, že oba je prodělali svorně ve svých 6ti letech - to je prý „ideální“ věk, už nejsou vyloženě malí a je to ještě odbyto před školou…Tomu druhému synovi se vyloženě proděláním neštovic posílila imunita :palec: - někdy to tak fakt bývá a on je toho důkazem. Do té doby pořád na hromadě, takový nemastný neslaný, pořád bledule - i když celé dny trávil venku. Po neštovkách se jakoby „posílil“, nádherně se opaluje hned do hněda - fakt ohromný rozdíl…Očkovat bych nenechala, plané neštovky nejsou tak „hrozná“ nemoc - ale to je pouze můj názor!!…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama