Neštovice - množství pupenů

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sophia.888
Povídálka 39 příspěvků 14.04.18 10:01
Nestovice- mnozstvi pupenu

Ahoj vsichni, prave mame nestovice. Zacalo to ve stredu par pupinky a teplotou. Dnes jich ma cca 400 a teploty jsou porad kolem 38,5. Jak dlouho jeste muzou teploty trvat? Ma je i kolem oka, cely ho ma natekly. Jsou vsude na pindourovi, v puse. Prikladam foto. Je to normalni prubeh? Vypada to totiz desive.. jsem trosku plasan. Dekuji za odpovedi

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11260 příspěvků 14.04.18 10:06

Tohle je jeste dobry prubeh. klid :) vysev vetsinou trva kolem 5 dni. do 14 dnu by mely byt vsechny pupinky zaschle a vyloupane.

ivašot.
Kelišová 5918 příspěvků 14.04.18 10:20

Souhlasím s @nozu, tohle opravdu není žádná hrůza.
Nám hodně pomohla rychlá koupel ve slabounkém roztoku hypermanganu. Vodu jsem dala mírně chladnější než byla teplota těla, takže to i trochu srazilo horečku. Po koupeli velice opatrně osušit - spíš oťupkat ručníkem.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2430 příspěvků 385 inzerátů 14.04.18 10:40

Tohle je ok, některé děti vypadají mnohem hůře, syn je měl v lednu, byl taky hodně slitý, vyskakovaly mu hlavně při teplotách kolem 40°C. Nechtěl nic držet v rukách, ty měl taky hodně oneštovičkované, dcera zase nechtěla chodit, jak měla slité plosky. V puse, nose oku atd je to běžné u vyššího výskytu.
Jedinou pomocí je lehká hypermanganová koupel, nebo mazat nějakými zklidňujícími pudry(to ale nezmírní průběh jen hojení a zmírní svědění, léky na svědění a na srážet vysoké teploty.

ejhle
Závislačka 2726 příspěvků 14.04.18 11:02

To neni tak hrozny. Bezny vysev je kolem 400 nestovic (dle mudry deti). Jeden potomek jich mel neco kolem 500 a druhy skoro 700, horecky (40), u obou nastal paty den obrat. Najednou konec horeckam, bysev pupenu se zastavil. Kup hypermangan a ten zadek a prilehle okoli oplachuj slabym roztokem. U mas zabral pudr s imazolem.(i kdyz dnes se uz nedoporucuje), fenistil kapky a pak v lekarne nam doporucila nejaky gel viralneco, krasne chladil…

Sophia.888
Povídálka 39 příspěvků 14.04.18 11:26

Dekuju holky a tim hypermanganem ho vykoupu celeho?

Sophia.888
Povídálka 39 příspěvků 14.04.18 12:45

A byly vase deti hodne unavene?

ivašot.
Kelišová 5918 příspěvků 14.04.18 12:54

@Sophia.888 Ce­lého, ale jen chvilku a ta voda jen slaboučce růžová.
Jinak syn byl opravdu hodně uvavený, neštovice nejsou pro tělo žádná banalita.

Haniii
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 67 inzerátů 14.04.18 12:59

Máme čerstvou zkušenost, před 5ti týdny je měla dcera a před 3mi týdny syn…Souhlasím s koupelí ve slabém roztoku hypermanganu - koupala jsem i 2× denně, celé tělo krom obličeje, tam jsem jen opatrne otupkala namočeným vat. tamponkem. Lehce osušit a namazat. Na „spodek“ byla za mě nejlepší fialka- genciana, krásně se tam vše vysušilo a zahojilo i pod plinkou.
Na běžné pupínky jsem měla Tanno Hermal a na ty větší, co byly zacervenale a hrozila nějaká infekce Imazol krempasta.

@Sophia.888 Jinak množství pupínků máte řekla bych celkem standartní a to, že je má všude je také běžné. Na únavu má právo, mně dcera po roce nespani začala při nestovicich spát zase po obědě. A ta únava může přetrvat i několik týdnu…

Sophia.888
Povídálka 39 příspěvků 14.04.18 13:48

Dekuju moc. Ty teploty jsou teda take normalni? Uz 4 den? Doufam, ze uz se to zlomi ty teploty ustoupi. Jeste prikladam fotku zadicek.

Haniii
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 67 inzerátů 14.04.18 13:54

@Sophia.888 Mys­lím, že až skončí výsev, skončí i teploty…děti teda měly průběh bez teplot, ale jsou běžné…když nemá 40ctky horečky, tak je to ok…

-Evka-
Závislačka 3551 příspěvků 14.04.18 14:22

Nenapadlo by mě je počítat ;). Bylo jich u obou dětí hodně u jednoho díky uskupení uvažovala dr i o pásovém oparu.
Teplotu si nepamatuji, jen u synovce - ten měl 7-10 dní 40st.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama