Neštovice nebo jiná dětská nemoc?

12.2.20 12:37

Neštovice nebo jiná dětská nemoc?

Ahojda, malý (13 měsíců) měl od soboty do včera teploty. V noci mu to často vylezlo až ke čtyřicítkám. Dnes už je bez teplot úplně, ale na telicku (bříško, zada, zadecek) se mu udělala vyrážka. Celou noc se navic porad hrozne skrabal.
Nevíte dle fotky, co by to mohlo být? Šestou nemoc už měl v létě a ta ho hlavne nesvedela. Volala jsem doktorce a te se zase nezdají ty vysoké teploty… pry k neštovicím nebývají. Tak mě jen zajímá, jestli nemáte některá podobnou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.2.20 12:43

Já nevím ale u nás měl každý pri neštovicích teploty. Ale klidně to může být i ta 6.nemoc, ségra ji měla jako malá dvakrát. A ještě také existuje 5.nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7984
12.2.20 12:45

6.nemoc melo jedno z mych deti taky dvakrat. A klidne to mohou byt i nestovice, podle fotky se to neda vyloucit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4011
12.2.20 12:50

Tohle není 6ta (hlavně nesvedi). Ta vypada jinak…to je krupice. A syn měl u ní okolo 38 dva dny a ráno se vzbudil bez teploty a měl právě krupicku. Tak že neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6524
12.2.20 12:53

@Eiram737 Mrkni ještě na dlaně a chodidla, jestli tam nemá nějaké červené tečky - boláčky. Syn měl nemoc ruka-noha-pusa a přitom měl boláčky i po těle. Při tom ještě může mít i boláky v puse. Jinak podle fotky těžko říct, klidně i ty neštovice. Jsou to vodnaté puchýřky, jako když se ti dělá opar?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
12.2.20 13:01

40 horečky u neštovic jsou opravdu spíš rarita, teplota ano, ale takhle vysoká je zvláštní. Pokud to jsou neštovice, budeš mít zítra jasno, pupínky se ohraničí a vysype se jich mnohem víc. Ale mě to úplně na neštovice nepřijde.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28179
12.2.20 13:01

Nestovice vetsinou zacinaji v hlave a na obliceji a jdou postupne dolu. Jak to neni na hlave tak to pry nejsou nestovice. Tohle mi na nestovice ani podle tech pupinkunepripada. Sla bych k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4011
12.2.20 13:03

Není to spala? Co jazyk a krk? :think:. Šla bych taktéž k dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
12.2.20 13:03

@veria To taky nemusí být pravda, dcera měla první dvě neštovice na zádech a až pak se jí to rozlezlo. A syn pod páskem kalhot :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
12.2.20 13:05

@lampicka11 To je fakt, podobnou pupínko-kopřivku měly děti u spálové angíny. Krk ale začal být průkazný až za dva dny od osypání a horeček…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28179
12.2.20 13:07

@unuděná a meli to nakonec i v hlave?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
12.2.20 13:11
@veria píše:
@unuděná a meli to nakonec i v hlave?

Ano, syn úplně hrozně, jeden pupen vedle druhýho :roll: Ale až tak 3.den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28179
12.2.20 13:13

@unuděná ok. Nemusi to tam vzdy zacit ale musi to tam byt, pry tam nestovice vzdy nakonec jsou. Moje deti to mely klasika - nejdriv hlava a lezlo to postupne dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7984
12.2.20 14:14

Mne to podle fotky hlavne neprijde jako nic, co bych kdy videla po horeckach :think:. Ale muze to byt fotkou. Spalu jsme meli mockrat - mrkni do trisel @Eiram737, to bylo poznavaci znameni spalove vyrazky. Deti nemely nikdy problemy v krku, ale cervene tvare, vyrazku a takove pupinky u nehtovych luzek, klukovi se pak zacala loupat kuze v carech. Asi jednou jsem videla i malinovy jazyk. Sesta je spis krupicka, to jo. Nestovice holkam zacinaly jako cervene flicky na trupu, horecky mely pres 39 obe :think:. Kluk mel typickou nestovici prvni v oku, mel jen zvysenou. Ruce nohy pusa jsme zatim nemeli a ani to domu nechci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 16:18

@Hobitka moc všem dekuju za názor. Na ty neštovice mi to taky nepřijde… šestou nemoc už malej prodělal, takže tu by mít znovu snad neměl.
Teď se mu to hodně rozjelo na zádech a zadečku. Ale trisla moc ne. Jak ho svliknu při prebalovani, okamžitě si to drape…
Zítra zajdu k doktorce, ať na nej radsi mrkne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama