Nestovice nebo ne

Anonymní
13.3.16 09:51

nestovice nebo ne

Dobre rano vsem.
Prosim o radu zda nevite, co by to mohlo byt za pupinky? Nestovice? k dr. Jdeme v pondeli a rikala ze ted v okoli nestovice radi. Mala teploty nema, prvni pupinky se objevily ve ctvrtek. Ma na leve rucce, tri pupinky pod zadeckem na stehne a jeden na cele. Mazla jsem tekutym pudrem pro sichr.
Dekuji za rady. Hezkou nedeli

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54006
13.3.16 10:04

Vypadá to tak, u dětí vždy první den pár pupínků a do rána osypané, hlavně břicho a záda. Zase dle fotek těch pupínků moc neni?? Uvidíš co dětská ;) takhle to měli děti druhý den ráno ;). nejstarší je očkovaný a od mladších je nechytil, teplotu neměl ani jeden a řádili normálně. malá měla navíc i fenistil kapky a zvládla to v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
13.3.16 10:41

Neštovice právě proděláváme, já už je mám za sebou, kupodivu na dospělého jsem to docela zvládla a malý je chytil ode mne až po 18 dnech… Jestli máte neštovice pozná asi až doktorka, u nás řádí neštovice a každé dítě mělo úplné jiné pupínky, někdo malinkatých pár, některé děti osypané celé, ale puchýřky se udělaly nakonec každému…
Malý má dost těžký průběh a nesnesitelné svědění, mažu celého Tanno- Hermal Lotio, ten je bezvadnej a na ty největší,,krvavější" neštovice Imazol krempasta ( obojí volně prodejné, s doplatky) na tu nedám dopustit, malý je měl i v zadečku, okolo pindíka a Imazol nás zachránil, nemohl ani sedět…a proti svědění bere Dithiaden ( na předpis), vše na radu doktorky…je to sice driák, ale úplně šílel z toho svědění, nejhorší už máme za sebou.
Nejdříve měl ViraSoothe gel ( volné prodejný) a s tím nemáme dobré zkušenosti, ten ho svědil, přitom na neštovice je, ale asi na lehčí formu…
Tak ať vše zvládnete :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20736
13.3.16 10:56

Přesně, ten ViraSoothe malý nepomohl, už se s ní dá mluvit, takže to sama zkritizovala. Tanno dobrý a super jsou koupele v hypermanganu, nebo klidně jen polévání či poťupat nebo i obklady. Slabý roztok, desinfikuje i vysušuje. A samozřejmě nesedět v tom dlouho a pak se nedrásat ručníkem, ideálně nechat zaschnout. Jinak u nás se to rozjelo až tak ten třetí den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
13.3.16 11:04

Dekuji za prispevky, evidentne kazdy prubeh je jiny, tak uvidime co bude…prijde mi zvlastni ze dnes 4.den a pribyva denne tak 2,3 pupinky… @Markéta80 dekuji za foto, je to podobne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
13.3.16 11:48

Mrkni do vlasový části, neštovice by měli jít ve vlnách, začínají na hlavě, přes trup a až nakonec jsou na končetinách ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54006
13.3.16 12:01

@kikibibi děti 1 den fakt pár, malá měla odpoledne jeden pupínek na čele, večer max 3 na břiše a ráno to bylo už jasné, to se osypala skoro celé a další den ještě pár, ve vlasech nic a ruce a nohy minimálně, syn 3 den trošku i nohy ale ok ale byla jsme s nim u dětské a ještě že šla měl to i voku tak hned dostal atb kapičky a prý to strašně řádí. malej to měl i ve vlasech ale ne extra a vůbec se neškrábal takže to oba zvládli dá se říct v klidu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
13.3.16 12:26

U nás se malej osypaval asi 7 dní, ale prý to může trvat i 14 dní. Měl je i na ploskach nohou ze spoda, jak chodil, šoupal nohama po koberci a tak se škrábal…V hypermanganu jsme oplachovali ze začátku, fakt slabý roztok, ale jak mu puchýřky popraskaly, ječel, že to štípe. Doktorka mi pak řekla, ať oplachuji v řepíku, to bylo lepší, ale vždycky se mi zdálo, že má tu kůži takovou podrážděnou, tak jsem se na oplachování vykašlala na 3 dny úplně a lepší…Ale hodně holek říká, že ten hypermangan je dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat