Neštovice - lze nějak zjistit předem, že se dcera nakazila?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikyta1
Povídálka 47 příspěvků 13.06.19 20:00
Neštovice-preventivní zjištění?

Holky mám dotaz…dnes mi ve školce oznámili výskyt neštovic. Za týden máme odlétat do Španělska…ze školky jsem malou stáhla, ale oč jde lze předběžně z krve třeba crp poznat zda se něco děje? Nerada bych ji táhla k moři kdyžby z toho nic neměla a už vůbec né infekční dítě do letadla…nemusí to vůbec přijít, ale jen zjišťuji co kdyby…zítra brnknu doktorovi…má někdo zkušenost? Zjišťuji i variantu když se to rozjede tam????jsme tedy pojištěný, že pokud bychom skrz infekci museli zůstat údajně by měli platit, jelikož do letadla by Nás nevzali.

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 13.06.19 21:04

Tak toto byla vždy moje jo no můra. Jediné pokud je to méně než 72 hodin od kontaktu s nimi, je možné dát naockovat. Teď jsme je měli také ve školce, byli s nimi v kontaktu obě statsi děti a chytilo je jedno. Druhé skolkove se nakazilo až od něj, stejně jako nejmladší neskolkove. Jinak jsme to stihli těsně před dovolenou, odjížděli jsme ještě s několika nevyloupnutymi pupínky.

luca241
Ukecaná baba ;) 1900 příspěvků 13.06.19 22:03
@Nikyta1 píše:
Holky mám dotaz…dnes mi ve školce oznámili výskyt neštovic. Za týden máme odlétat do Španělska…ze školky jsem malou stáhla, ale oč jde lze předběžně z krve třeba crp poznat zda se něco děje? Nerada bych ji táhla k moři kdyžby z toho nic neměla a už vůbec né infekční dítě do letadla…nemusí to vůbec přijít, ale jen zjišťuji co kdyby…zítra brnknu doktorovi…má někdo zkušenost? Zjišťuji i variantu když se to rozjede tam????jsme tedy pojištěný, že pokud bychom skrz infekci museli zůstat údajně by měli platit, jelikož do letadla by Nás nevzali.

Pokud letité na týden, tak je velká pravděpodobnost, že se vysype až těsně po návratu. Drzim pěsti :kytka:.Resime každoročně a dcera, která chytne úplně a naprosto vše, ty debilni neštovice doteď neměla. To je mají ve školce každoročně a tento školní rok dokonce od listopadu nonstop doteď.

Nikyta1
Povídálka 47 příspěvků 13.06.19 22:07

Teď jsem zjistila, že se dá zaplatit nějaky VZV test na imunu zda něco probíhá, tak to zítra obvolám a pokud to bude možné nechám jí proklid nabrat…taky právě chytnem vše:woman_facepalming_ :( tone3:Tak čekám no…máme ještě 5m mimčo tak tam by to byl asi velkej opruz :,( toho se bojim víc tak uvidíme ale děkuju :kytka:

Kajak18
Kecalka 433 příspěvků 13.06.19 23:53

Přesně stejnou situaci jsme řešili loni, nechala jsem dceři udělat test z krve, naše doktorka mi ho vypsala zdarma s tím, že je to na její žádost. Dopadli jsme ok, ale zároveň jsme byli upozornění, že ani tohle není
sto procentní.

Váš příspěvek
Reklama