Neštovice - sourozenci a inkubační doba

11
6.7.08 19:55

Neštovice - sourozenci a inkubační doba

Všechny zdravím. :wink:

Potřebovala bych trochu poradit, jak je to vlastně s inkubační dobou a vypuknutím nemoci u neštovic.

Naše dr. mi říkala, že dítě může někoho nakazit 2-3dny před osypáním a pak už ne, ale na netu jsem našla, že ještě je možné nakazit než pupínky zaschnou - většinou kolem 6-7dne.
A inkubační doba že je 2-3týdny.

Mladší dcera v úterý 17.6. dostala neštovice. A asi za ten týden zaschly. No a stále čekám, kdy a zda vůbec to dostane starší dcera. V úterý to budou 3týdny a dosud nic. Myslíte, že ještě ty neštovice dostane nebo už ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.7.08 21:26

Ahojky,

mě řekla dr., že inkubační doba jsou opravdu ty 3týdny a dítě je nakažlivé přesně, jak jsi vyčetla na netu-dokud se nevyloupou pupínky. Ovšem tady říkala,žeje to 50 na 50. Také říkala,že ale spousta dr. už po týdnu posílají děti do školek a do škol, ale že i v této době mohou ještě někoho nakazit.Podle mě,pokud nedostala dcerka neštovice dosud, tak je malá pravděpodobnost,že by je za ty zbývající 2dny dostala :-)
laura

• Citovat
  • Upravit
648
7.7.08 00:00

Inkubační doba je opravdu 2-3 týdny, dítě je infekční do zaschnutí puchýřků.

Z mého okolí: jedné kamarádce onemocněl šestiletý syn, dvouletá dcera to od něho nedostala. Druhé kamarádce onemocněla roční dcera, po 14 dnech onemocněl i starší brácha. Takže i přes to, že neštovice jsou vysoce infekční, nemusí sourozenec onemocnět.

Jinak pochybuju, že ti doktorka řekla, že dítě je infekční před osypáním a pak už ne, protože je to nesmysl a pokud to neví, tak by měla vrátit diplom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zdenulkaPolakova
20.3.12 17:03

Momentalne je mnej muj starsi syn byl doma 14 dni a malej je ted dostal po 3 tydnech nema teplotu jen je mrzutej a ma dva pupinka zartim nevim co bude za dva dny doba osypani trva 4 dny

• Nahlásit
  • Citovat
1.4.12 17:51

@zdenulkaPolakova
Ahoj, nejste z Plzně a okolí? Docela ráda bych nakazila svého syna před nástupem do 1. třídy. Díky za info na email: lucianek@email.cz :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zdenulkaPolakova
2.4.12 11:16

bohuzel ne ale muzu rict ze memu starsimu sinovy uz skoncily a inkubacni doma malemu taky a malej je vubec nedostal asi protoze byl kojenej ach jo uz to mohl mit za sebou no nic

• Nahlásit
  • Citovat
1917
2.4.12 17:41

ahoj holky mám takový dotaz mám 3 letého synovce a od čtvrtka má neštovice mohl by na odpoledne k nám všichni už jsme neštovice měli a on by prý tak strašně chtěl k babičce co myslíte mohl by už nebo radši ještě pár dnů počkat děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zdenulkaPolakova
2.4.12 18:24

od ctvrdka jest nesmi ven a hlavne mezi deti nejmene 14 dni az po vyloupani 7 dni jsou infekcni a zbyle dny se hoji potom muze kdyz ale chce muze ale nesmi chodit ven a mezi lidi ktere je nemeli

• Nahlásit
  • Citovat
1917
2.4.12 18:26

dík za radu mezi děti bysme ho ani nepustily ale říkaly jsme si že když už jsme je všichni měli díky za radu radši ješte pár dní počkáme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
2.4.12 22:56

Ahoj, u nás je měl první syn, přesně za 14dnů dcera a měli to tak úplně všichni známí v okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aneta28
12.6.12 16:53

.-))

@Lucianek13 píše: @zdenulkaPolakova
Ahoj, nejste z Plzně a okolí? Docela ráda bych nakazila svého syna před nástupem do 1. třídy. Díky za info na email: lucianek@email.cz :roll:

Teď jsem se zasmála :-))) - my je máme,zítra letím k dr.Jsem ráda,že to budeme mít za sebou,než půjdeme v září do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
1226
18.4.13 18:03

Máte někdo zkušenost s tím, že by inkubační doba neštovic byla víc než 3 týdny? V kontaktu s neštovicemi byl malý před 23 dny, ale až dosud nic. Minulý týden prodělal nachlazení bez teplot, stále kašle a teď mu k tomu stoupla horečka. Mohlo by to být ještě k neštovicím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
18.4.13 19:04

@Nsoci To mi přijde docela dlouho. Já si pamatuji, že jsem chtěla, aby syn prodělal neštovice, než půjde do školy. Když jsem věděla, že někdo má, šli jsme na návštěvu. Tak jsem ho nakonec 2,5 roku tahala po návštěvách, kde měli děti neštovice, až je koneně chytl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
18.4.13 19:36

Hm, tak to je asi po naději. My jsme se právě taky byli nechat nakazit, ale tak to vypadá, že nás spíš čeká další kolo kašle a rýmy :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
18.4.13 21:39

@Nsoci A mám takovou babskou, ale ověřenou a fungující radu, když si nejsi jistá neštovicema. Dítě má např. pupínek, ale nic moc. Napustíš mu teplou vanu a necháš ho porochňat..pak ho rychle osuš a zabal hned do peřiny a tak nech až do rána. Když to budou neštovice, do rána se „vyseje“,když jen nějaký pupínek, nestane se nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama