Neštovice v dospělosti - kdo prodělal?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
japato
Kecalka 181 příspěvků 11.10.18 21:17
Neštovice v dospělosti - kdo prodělal?

Je tu prosím někdo, kdo prodělal neštovice v dospělosti? Jaký jste měli průběh? Díky za info.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 21:24

Měla jsem je v 17. Průběh hrůza. Týden 40 horečky. Osypaná jsem byla šíleně. Jen na zádech přes 100 pupínků. Hodně mi to mokvalo, ty největší měly třeba 2 cm na šířku a vystupovaly i půl cm do výšky. Vypadalo to jako puchýře od nových bot :lol: Zberchala jsem se asi tak po měsíci a zůstalo mi několik jizev v podobě ďolíčků a bílých koleček. Ale já byla fakt extrém. Brácha to chytil ode mě, bylo mu 18 a teplota max 38, pupenů měl taky dost, ale nic katastrofálního, za 2 týdny o tom nevěděl. Takže je to asi kus od kusu :-)

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 11.10.18 21:55

Přítel je chytnul od naší dcery, bylo mu 41 let. Osypal se celkem slušně. Doktorka mu předepsala antibiotika, nevěřila, že to jsou neštovice. Poslala jsem ho na kožní a tam dostal antivirotika. Takže pak celkem průběh v pohodě, teplotu snad ani neměl, možná ho trochu bolela hlava. Sice mu doporučili mazat pudrem, ale to jsem mu zatrhla, namazala jsem ho jednou Imazolem, pak už moc mazat nechtěl, ani ho to moc nesvědilo. Asi zabrala ta antivirotika. Kdyby neměl ty puchýřky, tak ani neví, že nějaký neštovice má. Zůstal doma 14 dnů, dokud se mu nezhojily puchýřky v obličeji, pak už klusal do práce :mrgreen:

Anna85
Kecalka 374 příspěvků 11.10.18 21:58

@PapeJ
On uz se pudr nema pouzivat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 22:05

Měla jsem je v 34! Děs běs.Antiviroti­ka,horecky,si­lena bolest hlavy…jen jsem se omyvala v rapiku a hypermanganu.Měla jsem je všude. 8o

Akras2
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 11.10.18 22:07

Bylo mi 28. Chytla jsem je od očkovaného synovce :mrgreen:. Horečku jsem neměla. Pupenů byl milion a úplně všude (v nose, v puse, u očí). Osypala jsem se klasicky od hlavy.Léky jsem nedostala, marodila jsem měsíc. Doktorka mě odmítala pustit do práce dřív než jsem se kompletně vyloupala. Pomáhaly léky na alergie a vlažné opláchnutí v hypermanganu.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 11.10.18 22:14
@Anna85 píše:
@PapeJ
On uz se pudr nema pouzivat?

No, prý pod pudrem ty puchýřky ještě víc mokvají. Já mazala dceru tím Imazolem, ten to hezky vysušoval a dceru to ani nesvědilo. Byly jí dva roky. Pak jsem tedy až ke konci našla odvahu vykoupat jí v tom hypermanganu. Toho jsem se trochu bála, dostala jsem plnou krabičku a prý jen na špičičku nože. Jsem si nebyla jistá, ale hezky se puchýřky vylouply.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 11.10.18 22:15
@japato píše:
Je tu prosím někdo, kdo prodělal neštovice v dospělosti? Jaký jste měli průběh? Díky za info.

Ja a bylo to hrozne, mela jsem je uplne vsude ve vlasech na obliceji, nesmelo se to namacet, bolelo to i nejaka teplota, des…

P4ja
Kelišová 6601 příspěvků 11.10.18 22:16

Já ve 21. Naprosto v pohodě. Bez teplot. Spíš jako slabší viróza. Měla jsem pupínky. Každý den jsem se sprchovala a po sprše natírala pudrem. Brácha ještě lepší. Ten dal na radu známé doktorky, a když se začaly dělat, tak vypil grog a zalezl do postele. Jak se vypotil, tak se mu všechny vysypaly a do týdne měl po starostech. Horečku léčil Dithiadenem, takže to nesvedilo a on se vyspal.

Maylaa
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 11.10.18 22:26

Muj tata, v 45 a prubeh nic moc. Vysoke horecky, malatnost, chvilema o sobe ani nevedel, velke bolesti a hned jak se vyloupaly nestovice, objevil se pasovy opar. Marodil s tim temer 2 mesice

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >