Neštovice v těhotenství, co mám dělat?

981
6.1.20 11:26

Neštovice v těhotenství, co mám dělat???

Holky prosím poradte mi nebo mě uklidněte. Jsem v 8 tt a včera jsem byla v kontaktu s dítětem, kterému se dnes ráno vyhodily neštovice. Já jsem si doted byla jistá, že jsem je prodělala. Pamatuji si, že jsem měla jen pár pupínků, že byly slabší… Nyní jsem psala matce a ta mi tvrdí, že jsem je nikdy neměla a že jsem byla asi očkovaná. No opravdu super odpověď v této situaci. Jsem na ni naštvaná, že mě je teda nenechala prodělat, nepamatuje si to a nebo proč me do… neinformovala včas, mohla jsem se nechat třeba rok zpátky naočkovat. Ted jsem akorát vyděšená, když to má prý v začátcích těhotenství být problém. Co mám dělat? Jde ted vůbec ještě něco dělat??? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20788
6.1.20 11:29

Teď už neuděláš nic, neštovice jsou nejvíc nakažlivé před propuknutim příznaků no. Jestli si je chytit měla už je máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
6.1.20 11:32

Já vím :,( Ještě si možná zajdu na test protilátek, at jsem aspon v klidu. Fakt jsem na mamku naštvaná, ještě je zdravotní sestra. Treba si to pamatuju dobře já a měla jsem je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3573
6.1.20 11:33

Nic. Jestli je mas chytnout, tak uz jsi nakazena..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
6.1.20 11:37

Hm, nechám si ten test zítra udělat, at vím aspon do budoucna, jestli mám být celé těhotenství zalezlá doma, protože plané neštovice mužu v dětském kolektivu chytit všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
6.1.20 11:38

A je to opravdu tak nebezpecne pro plod? Ja mela v prvnim trimestru silenou chripku a dobry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2912
6.1.20 11:39

@Zuzanec Zajdi si k doktorce, mozna pomuze jeste post-expozicni ockovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
6.1.20 11:41

Teď už se dá jen počkat. Očkování neštovicemi je živá vakcína, to nikdo těhotné nedá. Jinak by to bylo řešení.

Z osobních důvodů jsem o tomto taky sháněla informace a ano, první trimestr a těsně před porodem to je riziková situace. Ale statistiky hovoří o jen o velmi malém procentu komplikací.
S nemocným dítětem jste asi nijak dlouho v kontaktu nebyla, protilátky nejspíš nějaké máte (pamatujete si slabý průběh) a kdyby náhodou, věřím, že to bude jen velmi lehká forma.
A na mámu se nezlobte. Váš lékař má Vaši zdravotnickou dokumentaci, tak si to ověřte u něj. Chápu, že jste teď rozčilená, ale za nastalou situaci můžete i větší měrou než ona.

Já jako dítě neštovice neprodělala, v kontaktu s nemocnými dětmi jsem byla a nic. Před mnoha lety jsem si nechala udělat test na protilátky u neštovic a vyšel na hranici úspěšnosti. Doktor to vyhodnotil tak, že protilátky mám a můžu plánovat otěhotnění. Povedlo se, syn je školák a před půl rokem dostal neštovice. A já je chytla od něj - tím, že pořád tam ty protilátky byly (asi o dost méně než před jeho narozením), tak to nebyla žádná hitparáda, ale neměla jsem až tak těžký průběh, abych skončila v nemocnici.

Bude to dobré, nebojte!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19752
6.1.20 11:48

Pokud to bylo včera, mělo by ještě pomoci očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20788
6.1.20 11:56

@Janli očkovat na neštovice se v těhotenství nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
6.1.20 12:05

Zaprvé mrkni do očkováku, tam bys případné očkování měla. Zadruhé zavolej své dětské lékařce - informaci o prodělaných neštovicích bys měla v kartě. Zatřetí, pokud je máš chytnout, chytneš je, ale takhle v začátku těhotenství nemusí mít na plod žádný vliv. Průšvih je to hlavně v posledním trimestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
6.1.20 12:10
@demian píše:
Teď už se dá jen počkat. Očkování neštovicemi je živá vakcína, to nikdo těhotné nedá. Jinak by to bylo řešení.

Z osobních důvodů jsem o tomto taky sháněla informace a ano, první trimestr a těsně před porodem to je riziková situace. Ale statistiky hovoří o jen o velmi malém procentu komplikací.
S nemocným dítětem jste asi nijak dlouho v kontaktu nebyla, protilátky nejspíš nějaké máte (pamatujete si slabý průběh) a kdyby náhodou, věřím, že to bude jen velmi lehká forma.
A na mámu se nezlobte. Váš lékař má Vaši zdravotnickou dokumentaci, tak si to ověřte u něj. Chápu, že jste teď rozčilená, ale za nastalou situaci můžete i větší měrou než ona.

Já jako dítě neštovice neprodělala, v kontaktu s nemocnými dětmi jsem byla a nic. Před mnoha lety jsem si nechala udělat test na protilátky u neštovic a vyšel na hranici úspěšnosti. Doktor to vyhodnotil tak, že protilátky mám a můžu plánovat otěhotnění. Povedlo se, syn je školák a před půl rokem dostal neštovice. A já je chytla od něj - tím, že pořád tam ty protilátky byly (asi o dost méně než před jeho narozením), tak to nebyla žádná hitparáda, ale neměla jsem až tak těžký průběh, abych skončila v nemocnici.

Bude to dobré, nebojte!

Děkuji, ve 3 hodiny mám volat obvodni, měla by mi to zjistit. Zlobím se na ni, protože jsme se x krát o neštovicich bavily, ještě když je měla malá a nikdy mi neřekla, že je problém. Je zdravotník, ví o rizicích. Snad to bude fakt dobré, už jen proto, že jsem to od malé loni nechytla a měla je celkem dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2846
6.1.20 12:10

Zavolej si svému gyndr a poraď se tam :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1487
6.1.20 12:11

@Zuzanec Možná napíši hloupost, ale jako děti jsme určitě byli očkovaní proti pravým neštovicím. Proti planým bylo očkování později, ale netuším od kdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
6.1.20 12:12
@unuděná píše:
Zaprvé mrkni do očkováku, tam bys případné očkování měla. Zadruhé zavolej své dětské lékařce - informaci o prodělaných neštovicích bys měla v kartě. Zatřetí, pokud je máš chytnout, chytneš je, ale takhle v začátku těhotenství nemusí mít na plod žádný vliv. Průšvih je to hlavně v posledním trimestru.

Děkuji, odpoledne budu vědět. Očkovací průkaz doma nemá, asi je u našich. Slyšela jsem o případu, kdy holka musela jít na potrat kvůli tomu v začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat